Перейти до основного змісту

Трамп поговорив телефоном з Путіним і Зеленським, Росія балістикою атакувала Київ. 1085 день війни

Онлайн
Київ, Оболонський район, ліквідація наслідків обстрілу з боку РФ 12 лютого 2025 року. Суспільне Новини/Іван Антипенко

12 лютого — 1085-й день Україна протистоїть повномасштабному вторгненню Росії. Суспільне веде текстовий онлайн усіх подій війни РФ проти України. Попередні головні новини читайте тут, відеорепортажі — на YouTube Суспільне Новини.

Головне на цей час:

  • Дональд Трамп повідомив, що переговорив телефоном з Володимиром Путіним і домовився про співробітництво і завершення війни в Україні. Після цього він зателефонував Володимиру Зеленському. Зеленський повідомив, що вони говорили про можливості досягнення миру та роботу на рівні команд, а також про технологічні можливості.
  • Міністр фінансів США Скотт Бессент привіз в Україну чернетку угоди про доступ до рідкісноземельних металів на 500 млрд доларів в обмін на допомогу Вашингтона.
  • Велика Британія оголосила новий пакет військової допомоги Україні обсягом 150 мільйонів фунтів стерлінгів (близько 187 мільйонів доларів). До пакета увійдуть військові безпілотники, танки та системи ППО.
  • Федеральна рада Швейцарії схвалила програму допомоги Україні на суму понад півтора мільярда євро, які підуть на відновлення та розвиток країни на період 2025-2028 років. Про це йдеться на сайті уряду.
  • Федеральний верховний суд ФРН вперше схвалив екстрадицію громадянина України, який намагався уникнути її, пояснюючи відмову служити у ЗСУ особистими переконаннями.

Зеленський розповів, що під час замаху на нього загинули люди

Президент Володимир Зеленський в інтервʼю The Guardian розповів, що під час замахів на нього на початку повномасштабного вторгнення РФ загинули люди.

Відео інтерв'ю Зеленського для The Guardian оприлюднила пресслужба президента у середу, 12 лютого.

Зеленський розповів, як на початку повномасштабного вторгнення росіяни, коли вони були біля Києва, поставили ультиматум.

“Він був схожий на Мінськ, але він був ще жорсткіший. Тобто всі оці слова. Денацифікація, демілітаризація, щоб у нас не було армії, щоб ми віддали, щоб їх люди, які були проросійські, щоб вони стали керувати державою, багато всього, щоб ми визнали і віддали території юридично, щоб “руський язик” був офіційною мовою”, — розповів президент.

Зеленський розповів, що відмовився піти на ультиматум Путіна — і до нього відправляли посильних.

“Різних посильних, навіть серед депутатського корпусу, серед багатьох, хто приходив, казав, що завтра нас окупують, що треба бігти. Багато лідерів мені дзвонили і казали, треба виїжджати. Тобто це все було”, — сказав президент.

Він також розповів, що на нього тиснули — аж до замахів на життя, коли загинули люди.

"Були люди, які хотіли вбити. Були й постріли тощо. Загинули деякі люди тут, всередині нашого Офісу, були інші люди — наші, які захищали. Була висадка десанту тощо. Все це відбувалося. І паралельно з цим були ультиматуми. Вони тиснули", — сказав Зеленський.

Рада продовжила термін проходження ВЛК для обмежено придатних

Верховна рада 12 лютого підтримала продовження строку проходження військово-лікарської комісії (ВЛК) до 5 червня 2025 року для українців, які мають статус обмежено придатних.

Про це у Telegram повідомивнардеп від парламентської фракції "Голос" Ярослав Железняк.

За його словами, відповідний законопроєкт №12457 підтримали 313 народних депутатів.

"Громадяни України віком від 25 до 60 років, які були визнані обмежено придатними до військової служби до набрання чинності цим законом (крім осіб, визнаних в установленому порядку особами з інвалідністю), з дня набрання чинності цим законом зобов’язані до 5 червня 2025 року пройти ВЛК (раніше був встановлений строк до 4 лютого 2025 року)", — йдеться у дописі Железняка.

Як йдеться у пояснювальній записці, метою законодавчої ініціативи є встановлення обов'язковості проходження українцями, які були визнані обмежено придатними до військової служби, повторного медичного огляду та визначення кінцевого строку його проведення.

Причиною внесення змін до закону є той факт, що за вісім місяців його дії повторний медогляд пройшло лише 25% громадян, визнаних обмежено придатними до військової служби, що унеможливлює виконання норми закону у визначений строк.

Ухваленим документом встановлюється вимога (зобов'язання) проходження обмежено-придатними повторного медичного огляду до 5 червня 2025 року.

Зокрема, громадяни зобов'язані самостійно звернутися до ТЦК та СП або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного та резервіста з метою отримання направлення на ВЛК для проходження медичного огляду.

РНБО запровадиоа санкції проти Петра Порошенка

Про запровадження санкцій повідомили в Forbes Ukraine з посиланням на два обізнаних джерела, один з яких був присутній на засіданні РНБО. Цю інформацію підтвердив і сам Порошенко.

Один зі співрозмовників видання припускає, що санкції можуть бути накладені за статтею "державна зрада".

Своєю чергою Петр Порошенко, заявив, що РНБО ухвалила проти нього, як проти лідера опозиції та п'ятого президента України, "антиконституційне, політично мотивоване рішення".

Нардеп звинуватив у запровадженні санкцій президента України Володимира Зеленського та поклав на нього відповідальність за можливі негативні наслідки цього рішення. Зокрема, він звинуватив главу держави в тому, що той у перші три роки президентства нібито ігнорував проблеми армії, а також "не підготував країну до війни", попри попередження союзників про вторгнення РФ.

"У цього злочину є багато співучасників: вся команда Зеленського, Кабінет міністрів, який нагнули на абсурдне подання, члени його РНБО. Але замовник, виконавець і підписант один – особисто Зеленський", — заявив Порошенко.

За його словами, запровадженні санкції "суттєво ускладнять допомогу його Фонду українській армії".

Нідерланди безоплатно передають Україні 25 броньованих машин YPR для перевезення поранених

Про це повідомив міністр оборони Рубен Брекельманс на засіданні Контактної групи з питань оборони України.

"Ось вже 3 роки українці невпинно борються за своє майбутнє. А разом з ним і за нашу свободу і безпеку. Нідерланди виділили понад 10 мільярдів євро на військову допомогу. З них було реалізовано близько 6 мільярдів євро. Особливо зараз, коли українці борються на фронті, ми повинні продовжувати надавати їм неослабну підтримку. Перед обличчям Росії мир можливий тільки за допомогою військової сили", – зазначив міністр оборони Нідерландів.

В Одесі пролунали вибухи, повідомляють кореспонденти Суспільного.

У Корабельному районі Херсона чоловік потрапив під удар російського БпЛА

Військові РФ атакували безпілотником цивільний автомобіль у Корабельному районі Херсона, інформує Херсонська обласна військова адміністрація.

Під удар потрапив 24-річний чоловік. Його доправили до лікарні для надання необхідної медичної допомоги. Він отримав контузію, вибухову та черепно-мозкову травми, а також уламкове поранення руки, повідомили в ОВА.

Військовий бюджет РФ в 2024 році перевищив оборонні бюджети всіх країн Європи

Оборонні витрати Росії наразі перевищують всі європейські оборонні бюджети разом узяті. Загалом військові витрати Кремля минулого року зросли на 42%. Про це повідомляє FT з посиланням на оцінки Міжнародного інституту стратегічних досліджень (IISS).

Зазначається, що загальні російські оборонні витрати зросли минулого року на 42% в реальному вираженні до 13,1 трлн рублів, що еквівалентно 462 млрд доларів США.

Для порівняння, європейські оборонні бюджети, включно з Британією і країнами-членами ЄС, зросли майже на 12% минулого року до 457 млрд доларів — трохи менше, ніж витрати Москви.

"Військовий баланс" IISS — щорічна оцінка глобального військового потенціалу і витрат на оборону, висвітлює деякі проблеми безпеки, з якими зіткнеться Європа, якщо США скоротять свою підтримку Україні і європейській обороні.

Речник МЗС України: На зустріч у форматі "Веймар+" у Парижі запросили держесекретаря США, але він не приїхав

Про це Суспільному розповів речник МЗС України Георгій Тихий.

"Ця зустріч демонструє, що європейська дипломатія активна. Що стосується держсекретаря США. Нам відомо, що його запрошували на зустріч, хоча цей формат не передбачає участі США і в попередніх двох зустрічах їх не було. Але оскільки зараз нова адміністрація, звісно і французькій стороні, і іншим колегам було цікаво запросити американського колегу, поділитися баченням. Я не думаю, що там є якісь політичні причини, чому він не приїхав. Я думаю, скоріше це питання графіків. Тобто не треба шукати якоїсь конспірології", – сказав Тихий.

Він додав, що з усім тим, діалог між Україною і США триває.

"Ви знаєте, що зараз президенти наші поговорили. Міністр очікує невдовзі контактів з Держсекретарем США Марком Рубіо. Ми переконані, що ці контакти відбудуться. Ну і контакти по лінії спецпредставника Кіта Келлога. Він вже спілкувався з керівником офісу президента. Будуть ще додаткові контакти".

Речниця Трампа пояснила чому на перемовинах в Мюнхені делегацію США очолить не Келлог

Як речниця президента США Каролін Левіт повідомила під час брифінгу в Білому домі, на п'ятницю 14 лютого у Мюнхені заплановані перемовини команд США та України. Вона уточнила, що американську делегацію очолить держсекретар США Марко Рубіо. Цю тему, зокрема, обговорив Трамп із Путіним під час телефонної розмови, сказала Левіт.

"Зустріч запланована на п’ятницю в Мюнхені, у ній братиме участь віцепрезидент Венс, а держсекретар Марко Рубіо очолить делегацію. Я сподіваюся, що результати цієї зустрічі будуть позитивними, настав час зупинити цю безглузду війну, де відбуваються масові та абсолютно непотрібні смерті та руйнування", – зазначила Левіт.

На питання журналіста чому делегацію США на перемовинах з Україною очолює не спецпредставник Білого дому з питань Росії та України Кіт Келлог, Левіт відповіла:

"Як ви згадали, президент після телефонної розмови з Володимиром Путіним сказав, що він попросив держсекретаря Рубіо та директора ЦРУ Джона Реткліффа, нашого радника з національної безпеки тут, у Білому домі, Майкла Волца та Стіва Вітткофа очолити переговори. Що стосується генерала Кіта Келлога, то він залишається важливою частиною цієї команди в цих зусиллях. Він зіграв величезну роль у тому, щоб переговори дійшли до цього моменту, і він все ще є їх частиною адміністрації Трампа".

Зеленський: Росія має 220 бойових бригад, Україна – 110, а Європа – 82.

Про це президент України повідомив під час пресконференції з міністром фінансів СШК Скотом Бессентом, передає кореспондентка Суспільного.

Він зауважив, що Сполучені Штати, Німеччина, Угорщина не бачать поки що Україну в НАТО.

"І тоді, коли ми говоримо про альтернативу, я завжди говорю, що найдешевший варіант для всіх це Україна в НАТО. Найдорожчі це будувати НАТО в Україні, бо іншого шляху нас з вами, українців, не буде. І потім це буде відображатися і на чесно на безпеці Сполучених Штатів. Але це потім. Але що дуже важливо? Путін не хоче закінчити війну. Будувати НАТО в Україні — це армія така, як в Росії. Просто десь 1,5 мільйона. Тобто 220 бригад, які є в Росії, а в нас 110 бойових бригад. Ось така звичайна арифметика. А в Європі, я про це нещодавно говорив, приблизно 80, може, 82 бойові бригади", – зазначив Зеленський.

Президент додав, що "Росія, якщо завтра не буде України, піде на Європу й окупує її".

"Нам потрібні реальні гарантії безпеки. І я прошу президента Трампа дати нам ці гарантії безпеки допомогти Україні посилити нас".

Умєров: Зустріч "Рамштайн" була продуктивною

Про це міністр оборони Рустем Умєров повідомив після засідання "Рамштайн" у Брюсселі, передає кореспондентка Суспільного

"Сьогодні було 50 країн. Обговорювали пріоритети 2025 року, бюджети і пріоритети. Безпекова допомога буде продовжуватися. ППО, "Інтерсептори", артилерія, боєприпаси, бронетехніка були в пріоритеті. Отримали дуже потужні пакети допомоги і від кожного з присутніх, що вони будуть продовжувати цю допомогу в цьому році і в майбутні роки. Тому в цьому плані дуже продуктивно, також провели двосторонні зустрічі, почали з міністром оборони Сполучених Штатів, потім мали зустрічі з нашими європейськими партнерами", – розповів міністр оборони України.

Україна повернула ще двох дітей з тимчасово окупованих територій

Про це повідомив голова Офісу президента України Андрій Єрмак.

За його словами, до України повернули:

  • 14-річну дівчинку, яка була під загрозою потрапити до російського інтернату. Зараз вона зі своєю тіткою та старшою сестрою
  • 17-річного хлопця, який виїхав разом з родиною. Після вибуху біля їхнього будинку юнак отримав контузію.

"Ми не зупинимося, доки кожна українська дитина не буде в безпеці. Крок за кроком виконуємо завдання президента — повернути всіх дітей додому. Без винятків та умов", — написав глава Офісу президента України.

Трамп заявив про "добру" розмову із Зеленським

"Я щойно розмовляв з президентом України Володимиром Зеленським. Розмова пройшла дуже добре. Він, як і президент Путін, хоче укласти МИР. Ми обговорили безліч питань, пов'язаних з війною, але в основному, зустріч, яка намічена на п'ятницю в Мюнхені, делегацію очолять віцепрезидент Джей Ді Венс і державний секретар Марко Рубіо. Я сподіваюся, що результати цієї зустрічі будуть позитивними. Настав час зупинити цю смішну війну, яка зазнала масових і абсолютно непотрібних смертей і руйнувань", – написав президент США у соцмережі Trump Social.

Володимир Зеленський повідомив подробиці розмови з Трампом

"Щойно говорив із Дональдом Трампом. Тривала розмова. Про можливості досягти миру. Про нашу готовність працювати разом на рівні команд. Про наші технологічні можливості, зокрема дрони та інші сучасні виробництва. Вдячний президенту Трампу за інтерес до того, що ми можемо зробити разом. Обговорили нашу розмову зі Скотом Бессентом і підготовку нашої нової угоди щодо безпеки та економічної й ресурсної взаємодії. Президент Трамп поінформував мене про деталі своєї розмови з Путіним", – зазначив президент України.

Він додав, що Україна більше за всіх хоче миру: "Визначаємо наші спільні з Америкою кроки, щоб зупинити російську агресію та гарантувати надійний, тривалий мир. Як сказав Президент Трамп, let's get it done".

Трамп і Зеленський переговорили телефоном

Про це повідомили Суспільному джерела в Офісі президента.

Розмова тривала близько години.

Президент США Трамп мав телефонну розмову з Путіним

Про це президент США написав у пості в соцмережі Trump Social.

"У мене щойно відбулася тривала і вельми продуктивна телефонна розмова з президентом Росії Володимиром Путіним. Ми обговорили Україну, Близький Схід, енергетику, штучний інтелект, вплив долара і різні інші теми. Ми обидва роздумували про велику історію наших народів і про те, що ми так успішно воювали разом під час Другої світової війни, пам'ятаючи, що Росія втратила десятки мільйонів людей, і ми теж втратили так багато! Кожен з нас говорив про сильні сторони наших країн і про величезну користь, яку ми коли-небудь отримаємо, працюючи разом. Але спочатку, як ми обидва погодилися, ми хочемо зупинити мільйони смертей у війні з Росією/Україною. Президент Путін навіть використав девіз моєї передвиборчої кампанії"здоровий глузд", – заявив Трамп.

Він додав, що домовився з Путіним "працювати разом, дуже тісно, в тому числі відвідувати країни один одного".

"Ми також домовилися про те, що наші відповідні команди негайно приступлять до переговорів, і ми почнемо з дзвінка президенту України Зеленському, щоб проінформувати його про розмову, що відбулася, чим я і займуся прямо зараз. Я попросив держсекретаря Марко Рубіо, директора ЦРУ Джона Раткліффа, радника з національної безпеки Майкла Уолца та посла та спеціального посланника Стіва Віткоффа очолити переговори, які, я твердо впевнений, будуть успішними".

"Мільйони людей загинули у війні, якої не було б, якби я був президентом, але вона все-таки сталася, тому їй потрібно покласти край. Більше не можна втрачати життя! Я хочу подякувати президенту Путіну за його час і зусилля у зв'язку з цим дзвінком, а також за вчорашнє звільнення Марка Фогеля, чудової людини, яку я особисто вітав вчора ввечері в Білому домі. Я вірю, що ці зусилля призведуть до успішного завершення, сподіваюся, незабаром", – зазначив Трамп.

Міністр фінансів Бессент: США продовжать надавати матеріальну підтримку Україні в обмін на економічне співробітництво

Про це голова Мінфіну США Скот Бессент заявив під час зустрічі з Володимиром Зеленським, передає кореспондентка Суспільного.

"Президент Трамп дав зрозуміти, що має намір зробити все можливе, щоб покласти край цій війні. Він має намір поговорити з обома сторонами. І Сполучені Штати віддані незалежності України, а також тому, щоб американський народ також розумів, що ми тут робимо. У президента Трампа є план з припинення цієї війни, і ми хотіли б укласти угоду про економічне співробітництво. І в обмін на цю угоду США продовжать надавати матеріальну підтримку Україні, її народу. І ми вважаємо, що ця угода стане сильним сигналом російському керівництву про прихильність США".

Зеленський: Нашій команді передали драфт від США про партнерство щодо корисних копалин

Про це президент Володимир Зеленський повідомив під час зустрічі з міністром фінансів США Скотом Бессентом, передає кореспондентка Суспільного.

"Була конструктивна продуктивна розмова, питання гарантій безпеки для України, ми говорили про корисні копалини. Нашій команді передали перший драфт відповідного документа від США про партнерство між нашими країнами і я дуже хочу, щоб наша команда вивчила цей документ. Ми його отримали сьогодні, ми його вивчимо і зробимо все щоб команди наші могли дуже швидко домовитись", – сказав Зеленський.

Він висловив сподівання, що найближчим часом документ буде готовий, і "ми зможемо його підписати": "Можливо, під час нашої зустрічі з президентом Трампом... Але я думаю, що нам потрібно попрацювати над усіма цими речами".

Німецький суд уперше дозволив екстрадицію українця, який відмовився від служби у ЗСУ

Як повідомляє MDR, українські правоохоронці звернулися із запитом про екстрадицію чоловіка, який виїхав до Німеччини. в Україні чоловіка звинувачують у погрозах та фізичному нападі на поліцейського під час взяття аналізу крові в лікарні.

В рамках процедури екстрадиції німецька поліція затримала українця. Тоді чоловік виступив проти повернення в Україну, стверджуючи, що в разі екстрадиції його можуть призвати на військову службу. Він стверджував, що відмовився від військової служби з міркувань совісті, бо не хоче вбивати людей, але, коли почалося повномасштабне вторгнення РФ в Україну, йому відмовили в цьому праві.

Вищий земельний суд Дрездена звернувся до Федерального верховного суду Німеччини з проханням розʼяснити, чи можна в такому разі задовольнити екстрадиційний запит, і останній відповів ствердно. У Верховному суді обґрунтували свою позицію тим, що відмова від військової служби з міркувань совісті не є перешкодою для екстрадиції, якщо держава зазнала нападу в порушення міжнародного права, і тому відповідна особа повинна очікувати, що її призвуть на службу.

Крім того, йдеться в рішенні верховного суду ФРН, право на відмову від військової служби з міркувань совісті не є необмеженим, і Конституція Німеччини та Європейська конвенція з прав людини не перешкоджають екстрадиції.

На Запорізькому напрямку Сили оборони просунулись в Кам'янському

Про це у коментарі Суспільному повідомив співзасновник сервісу DeepState Руслан Микула.

"Сили оборони ще в кінці минулого року, в останні дні, мали тактичний успіх у Кам'янському, а також західніше від нього. Власне, противник там не очікував такого, але дії носили суто локальний характер. Армія РФ злиться і намагається відновити позиції", — зазначив він.

Як стверджує Микула, нині ситуація на лінії фронту у Запорізькій області суттєво не змінюється. Аналітик вважає, що це пов'язано з української операцією в Курській області РФ.

"Фактично Курська операція, як з українського, так і з російського боку, проводиться силами, які були на Запоріжжі. Тому — поки триває операція там, то РФ буде економити на Запоріжжі, а кидатиме сили на Курськ".

Міноборони розгортає систему обліку військових "Імпульс"

Для обліку військовослужбовців в Україні з'явиться система "Імпульс", яка має полегшити роботу командирам та стройовим частинам. Міноборони працює над її розгортанням.

Як розповіла заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко, ідея "Імпульсу" полягає у створенні бази даних службового використання для військовослужбовця. Вона міститиме інформацію про звання, спеціальність, нагороди, сертифікати, закріплене майно та інші дані.

Командири зможуть у режимі реального часу отримувати повну інформацію про підрозділ. Йдеться про чисельність особового складу, наявність бійців на місці чи у відрядженні та історію призначень на посади.

Також посадовиця розповіла, що ця система передбачає інтеграцію з речовою службою, що дасть можливість відстежувати майно, закріплене за кожним військовослужбовцем. Додатково буде впроваджено модуль морально-психологічного забезпечення. Загалом "Імпульс" спрямований на спрощення та оптимізацію роботи стройових частин українських Збройних сил.

Голова МЗС України прибув до Парижу для участі у засіданні очільників МЗС низки країн

Про це міністр закордонних справ України Андрій Сибіга повідомив у соцмережі Х.

"Прибув до Парижа на важливі переговори з моїм французьким другом міністром Європи та закордонних справ Франції Жаном-Ноелем Барро, а також колегами з Німеччини, Італії, Польщі, Іспанії, Великої Британії, ЄС", — йдеться у дописі міністра.

За його словами, під час зустрічі сторони обговорять посилення підтримки Києва, а також стратегічні кроки для забезпечення надійної, довгострокової безпеки України та Європи й стримування Росії.

Британія оголосила про новий пакет військової допомоги

Велика Британія виділяє новий пакет оборонної допомоги Україні, який включатиме танки, артилерію, ракети та інші типи озброєнь.

Про це на початку засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі "Рамштайн" сказав міністр оборони Британії Джон Гілі.

"Сьогодні я оголошую 150 мільйонів фунтів на вогневу потужність, артилерію, танки, ракети "повітря-повітря" та інші типи озброєнь, а також нові контракти на ремонт найважливішої техніки в Україні. Безпека України визначає глобальну безпеку", — сказав він.

За словами міністра, цього року Сполучене Королівство витратить 4,5 мільярда фунтів стерлінгів на військову підтримку для України.

"Це більше ніж будь-коли раніше. До кінця березня я працюватиму напряму з партнерами, зокрема з Латвією, і ми поставимо близько 10 тисяч дронів протягом року", — сказав Гілі.

Швейцарія виділить майже €1,6 млрд на відбудову України

Федеральна рада (уряд) Швейцарії в середу, 12 лютого, схвалила програму допомоги Україні на суму 1,5 млрд швейцарських франків (1,58 млрд євро), які підуть на відновлення та розвиток країни на період 2025-2028 років.

Про це йдеться на сайті уряду.

Зазначається, що державна програма на 2025-28 роки є першим етапом процесу федеральної підтримки відновлення, реформ та сталого розвитку в Україні, розрахованого на 12 років.

"Вона передбачає низку заходів, спрямованих на надання надзвичайної допомоги, встановлення справедливого і сталого миру та створення для українського народу фундаменту, на якому він зможе рухатися вперед у своєму житті", — йдеться у повідомленні.

Ця програма є першою частиною плану допомоги на суму 5 млрд франків (5,3 млрд євро), який був оголошений минулого року.

Уряд визначив три пріоритети програми:

Економічне відновлення України. Підтримка малого і середнього бізнесу, сільського господарства та відбудова міської інфраструктури та ремонт пошкодженої або зруйнованої війною (особливо у прифронтових регіонах).

Громадські послуги. Відновлення нормального функціонування медичних систем, а також соціальної та освітньої сфер, енергопостачання, роботи громадського транспорту і водопостачання. "Метою є підтримка української влади у наданні якісних державних послуг без дискримінації та корупції", — йдеться у повідомленні.

Захист цивільного населення та мир. Зазначається, що уряд Швейцарії зосереджується на наданні екстреної допомоги та підтримує гуманітарне розмінування, пошук та ідентифікацію зниклих безвісти осіб, а також документування та судове переслідування порушень міжнародного гуманітарного права та прав людини.

Очільник Пентагону Гегсет: "Ми маємо визнати, що повернення до кордонів до 2014 року — це не реалістичний підхід"

Міністр оборони США Піт Гегсет вважає, що повернення до кордонів до 2014 року нереалістичне, і спричиняє ще більше страждань та кровопролиття.

Про це він заявив на засіданні Контактної групи з питань оборони України (UDCG) у форматі "Рамштайн" у Брюсселі.

Він повідомив, що закінчити війну можна за допомогою сил альянсу та дипломатичним шляхом. Україна та Росія мають сісти за стіл переговорів.

"Тривалий мир для України має включати надійні гарантії безпеки, щоб упевнитися, що війна не почнеться знову. Не має бути Мінська 3.0. При цьому Сполучені Штати не вважають, що членство України в НАТО є реалістичним результатом врегулювання шляхом переговорів. Натомість будь-які гарантії безпеки мають бути підкріплені боєздатними європейськими та неєвропейськими військами" — сказав міністр оборони США.

Також Гегсет повідомив, що має бути забезпечений надійний міжнародний нагляд за лінією зіткнення. Але, миротворчі війська в Україні не повинні бути частиною місії, що входить до складу НАТО, і не повинні підпадати під дію статті 5 НАТО.

За словами очільника Пентагону, Дональд Трамп вивільняє американське виробництво енергоносіїв та заохочує інші країни знижувати ціни на нафту та газ, щоб забезпечити подальшу ефективну дипломатію і знизити ціни на енергоносії, коштом яких Росія фінансує війну.

Генсек НАТО Марк Рютте назвав умови гарантування безпеки Україні після перемир'я

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте розповів про дві умови, які необхідні для гарантування безпеки для України після потенційного укладання мирної угоди для завершення війни проти Росії.

Про це він розповів на пресконференції засідання контактної групи з питань оборони України у форматі "Рамштайн" у Брюсселі, 12 лютого, передає кореспондентка Суспільного.

Марк Рютте повідомив, що першою умовою є перебування України у найкращій можливій позиції в переговорах для завершення війни. По-друге, угода про завершення має бути міцною, щоб Росія більше не намагалась атакувати Україну в майбутньому.

"Ці дві речі є для мене вирішальними, і тоді ми можемо легко знайти найкращий шлях вперед, включаючи участь інших країн НАТО, як саме це зробити. Усе це є частиною курсу майбутніх переговорів із союзниками, а потім, певною мірою, ймовірно, також з ним (Путіним — ред.)", — сказав Марк Рютте.

За словами генсека НАТО, усі члени альянсу згодні, що Україна повинна отримати все необхідне, щоб на початку мирних переговорів говорити з позиції сили.

Марк Рютте також повідомив, що вже зустрівся з очільником Пентагону Пітом Гексетом. Генеральний секретар НАТО очікує зустрічі з міністрами оборони країн, які беруть участь у "Рамштайні" та повідомив, що перед ними "багато роботи".

МЗС: Росія знову зірвала ротацію МАГАТЕ на ЗАЕС

У середу, 12 лютого, Росія вчергове цілеспрямовано зірвала ротацію експертів МАГАТЕ на Запорізькій АЕС.

Про це повідомив речник МЗС України Георгій Тихий.

За словами Тихого, цього разу окупанти РФ використали для зриву ротації озброєних штурмовиків із білими прапорами, розміщених у зоні перетину лінії між підконтрольними Україні територіями та тимчасово окупованою зоною. Саме там мав відбутися перехід представників МАГАТЕ.

Речник МЗС пояснив, що сценарій зриву ротацій щоразу подібний. Спершу російська сторона довго не погоджує точку й час ротації, потім дає непевні сигнали про нібито готовність гарантувати безпечний проїзд, але за годину до початку ротації відкриває вогонь чи розпочинає бойові дії у цій зоні. Після цього російські штурмовики з'являються з білими прапорами та прапорами МАГАТЕ, а Москва заявляє, що “все готово” для місії. Такі дії повторюються не вперше, але безпекові ризики стають щоразу вищими.

Як наголошують в МЗС, влаштовуючи такі провокації, Росія намагається змусити МАГАТЕ порушити суверенітет і територіальну цілісність України та направити міжнародних експертів на ЗАЕС через тимчасово окуповані території. При цьому Москва шантажує Агентство повним блокуванням роботи місії.

“Російський тиск на МАГАТЕ неприпустимий і ми вимагаємо від міжнародної спільноти стати на захист Агентства від російського шантажу”, — заявив Тихий.

Він додав, що за три роки окупації Росія довела ЗАЕС до деградації, перетворивши найбільшу атомну електростанцію Європи на військову базу. За словами Тихого, це частина ширшої стратегії ядерних погроз РФ і використання нею енергії як зброї.

Присутність МАГАТЕ заважає Росії реалізовувати цей план, тому вона системно тисне на Агентство, намагається підірвати його авторитет і створити умови, за яких незалежний нагляд стане неможливим, наголосив речник.

“Спроби Кремля примусити МАГАТЕ до порушення суверенітету та територіальної цілісності України не матимуть успіху. Україна не дозволить Росії використовувати Агентство для легітимізації окупації та не дасть підірвати незалежність МАГАТЕ. Закликаємо міжнародну спільноту твердо підтримати МАГАТЕ, аби Росія врешті-решт усвідомила, що її тактика шантажу та погроз не спрацює”, — заявив Тихий.

Зеленський розповів про умови видобутку рідкісноземельних металів в Україні

Президент Володимир Зеленський розповів чому Україна пропонує партнерам видобуток рідкісноземельних металів, урану та марганцю.

Відео інтерв'ю Зеленського для The Guardian оприлюднила пресслужба президента у середу, 12 лютого.

Президент повідомив, що видобуток рідкісноземельних металів та корисних копалин — це взаємна вигода для України та партнерів. Зараз, за словами Зеленського, Росія безкоштовно отримує доступ до українських покладів на тимчасово окупованих територіях.

"Це гроші, це наша земля, і сьогодні це під окупацією російської армії. Для нас це дуже дорого. Тому ми говоримо, безпосередньо ми захищаємо наші цінності і безпеку ля всіх інших. Але ми говоримо не тільки про безпеку, а ще й про гроші. В ці корисні копалини ми можемо дати можливість інвестувати нашим партнерам — передусім американським компаніям. Разом можемо розробляти та видобувати. Для нас це робочі місця, для них це доходи", — пояснив Зеленський.

Зеленський також зауважив, що Україна має найбільші поклади урану у Європі. І тому в інтересах союзників України, як США, важливо захистити українські корисні копалини. Якщо Росія зможе отримати таку сировину, то росіяни можуть постачати її Ірану або Північній Кореї, що, за словами президента, не в інтересах Америки.

Зеленський зробив чергову заяву про вибори під час війни

Президент Володимир Зеленський вважає, що вибори без участі військових, українців з тимчасово окупованих територій та тих, хто виїхав за кордон, не будуть справедливими. Раніше спецпредставник президента США Дональда Трампа з питань України та РФ Кіт Келлог заявляв про необхідність їх проведення у разі припинення вогню.

Таку думку щодо проведення виборів глава держави висловив в інтерв'ю британському виданню The Guardian.

Зокрема він наголосив на важливості візиту Келлога в Україну, й, мовляв, тоді той зрозуміє "наших людей, наші обставини, побачить ставлення українців до виборів".

"Це не просто питання законодавства чи Конституції. Це теж важливо, але не в цьому справа. Я думаю, що він (Келлог — ред.) сам має взяти та запитати людей, будь-кого — цивільних, на фронті, всюди. Він почує, що люди не розуміють, як це можна робити (йдеться про вибори — ред.) під час війни", — сказав Зеленський.

За словами президента, проведення виборів у таких обставинах, це "питання безпеки, справедливості щодо військових".

"Важливо, щоб вони голосували, бо вони захищають нас. Це дуже складно й з людьми, які перебувають на окупованих територіях. Не даючи їм можливості (взяти участь у голосуванні — ред.) ми даємо сигнал, що ми без них. Також треба вирішити питання восьми мільйонів людей, які перебувають за кордоном", — сказав Зеленський.

Водночас президент зауважив, що така позиція не означає, що вибори відбудуться, "коли ми вирішимо усі питання, через двадцять років".

"Ні. Але ми не можемо нічого не вирішивши, гучно вигукнути: ми хочемо вибори!", — сказав він й висловив переконання, що українці сприймають ідею виборів "як шок, і не розуміють, навіщо нам це пропонують".

На запитання журналіста, чи братиме він сам участь у наступних виборах, Зеленський відповів: "Я не знаю. Не знаю, як закінчиться ця війна".

У Харкові на території ТЦК та СП з ножем напали на військовослужбовця Збройних сил України

12 лютого у Харкові на території територіального центру комплектування та соціальної підтримки напали на військовослужбовця Збройних сил України.

Про це повідомила пресслужба Харківського ОТЦК та СП.

За її даними, нападник використав газовий балончик та завдав військовослужбовцю Збройних сил України ножове поранення.

"На місце події скеровано додаткові екіпажі поліції та карети швидкої допомоги. Нападника затримано співробітниками Національної поліції", — йдеться у повідомленні.

Військовослужбовцю надана необхідна допомога, загрози його життю немає. Тривають оперативні-слідчі дії. Командування та особовий склад обласного й районного ТЦК та СП надають максимальне сприяння слідству.

"Напад на військовослужбовця під час виконання службового обов’язку є тяжким злочином, який має бути розслідуваний у найкоротші терміни", — сказано у повідомленні.

За даними обласного управління поліції, напад стався близько 08:00.

Доповнено 13:50. У поліції кажуть, що подія сталася у Салтівському районі під час здійснення перевірки військово-облікових документів.

Справу розслідують як замах на умисне вбивство та перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України. Затриманому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років або довічне позбавлення волі.

В Україні відзначатимуть Національний день молитви — рішення Ради

Верховна рада у середу, 12 лютого, схвалила постанову №12412 про встановлення в Україні Національного дня молитви, який відзначатиметься щорічно 24 лютого.

Про це повідомляє народний депутат від "Голосу" Ярослав Железняк.

"За" проголосували 255 народних обранців.

"Верховна рада у Національний день молитви проведе засідання, яке починається з виконанням духовного гімну України "Боже великий, єдиний", — написав Железняк.

У "Резерв+" вже можна подати заявку на укладення однорічного контракту для 18-24-річних добровольців

В оновленій версії застосунку Міноборони "Резерв+" з'явилась можливість подати заявку на укладення добровільного однорічного контракту на службу у лавах ЗСУ в рамках проєкту "Контракт 18-24".

Про це повідомляє пресслужба українського оборонного відомства.

"Оновлення вже доступно для iOS та Android. Ви зможете знайти вакансії, ознайомитись з умовами служби та переліком бригад для вибору для підписання "Контракту 18-24", — йдеться у повідомленні.

Агенція ООН з промислового розвитку планує відкрити офіс в Україні

Агенція ООН з промислового розвитку (UNIDO) планує відкрити в Україні офіс. Це представництво забезпечуватиме ефективне управління проєктами повоєнного відновлення.

Про це повідомили у МЗС України за підсумками зустрічі заступниця міністра закордонних справ Мар’яни Беци зі старшим координатором UNIDO з питань України Штефаном Сікарсом.

Зокрема під час зустрічі посадовиця відзначила помітне розширення проєктів UNIDO протягом останніх років, а також підкреслила важливість приділення цією Агенцією у питаннях відбудови руйнувань, спричинених повномасштабною війною РФ проти України.

"Вітаємо плани UNIDO щодо створення офісу в Україні, який забезпечуватиме ефективне управління проєктами, враховуючи критичну важливість швидкого повоєнного відновлення економіки України. А також унікальний досвід Агенції у сферах циркулярної економіки та зеленого відновлення промисловості, декарбонізації та сталої енергетики, трансферу технологій та розвитку інфраструктури", — сказала Беца.

ГУР та ЗСУ здійснили кібератаку на головного підрядника "Газпрому"

ГУР та ЗСУ здійснили кібератаку на головного підрядника "Газпрому" та 22 підприємства, що обслуговують нафтогазову інфраструктуру РФ, повідомили Суспільному джерела у спецслужбах.

Уражені понад 120 серверів та 2000 терабайтів даних, десять тисяч комп’ютерів стали непридатними.

Умєров розпочав роботу на "Рамштайні" в Брюсселі

Міністр оборони України Рустем Умєров у середу, 12 лютого, розпочав роботу на засіданні Контактної групи з питань оборони України (UDCG) у форматі "Рамштайн" у Брюсселі.

Про це повідомляє пресслужба Міноборони.

Вперше засідання очолює державний секретар з питань оборони Великої Британії Джон Гілі. Також участь бере новий міністр оборони США Піт Гегсет.

"Це важливий етап у зміцненні обороноздатності України та координації подальших дій союзників", — наголосив Умєров.

Двоє людей поранені: армія РФ вдарила по одному з об’єктів критичної інфраструктури на Прилуччині

У ніч на 12 лютого армія РФ вдарила по одному з об’єктів критичної інфраструктури на Прилуччині Чернігівської області. Двоє людей поранені.

Про це повідомив начальник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус у своєму Телеграм-каналі.

Як йдеться у повідомлені, ймовірно, били ударним дроном.

"Виникла пожежа. Вибуховою хвилею пошкодило господарчі будівлі. Двоє людей поранені. Медики надали їм необхідну допомогу".

За словами Чауса, станом на ранок займання вдалося локалізувати.

Окупанти знизили частоту перевезення пального з Новоросійська до Криму через Керченський міст — "Атеш"

Військово-партизанський рух "Атеш" стверджує, що постійно відстежує обсяги і графік перевезень пального і військових вантажів з Новоросійська до окупованого Криму через Керченський міст. Останніми тижнями партизани фіксують зниження частоти підвезення пального.

Про це повідомив рух на своїй сторінці у Facebook 12 лютого.

"Це пов'язано з постійними й ефективними ударами Сил оборони України по нафтопереробних заводах і базах. Кожен такий удар послаблює економічний і військовий потенціал Росії, ускладнює постачання окупаційних військ і скорочує їхні можливості вести загарбницьку війну. І це вже відчувають російські окупанти на полі бою", — вважають партизани.

Вони додали, що Керченський міст є критично важливим елементом логістики російських військових, тому його знищення стане "потужним ударом по постачанню армії окупантів, призведе до хаосу в їхній логістиці та прискорить звільнення українських територій".

Наразі "Атеш" шукає нових агентів у Новоросійську та Керчі, щоб посилити контроль за логістикою російських військових.

Війська РФ атакували прикордоння Чернігівщини некерованими авіаракетами з вертольота та з інших видів зброї

Війська РФ протягом доби 11 лютого атакували чотири прикордонні громади Чернігівщини: Новгород-Сіверську, Семенівську, Сновську та Городнянську. Вогонь вели з мінометів, ствольної артилерії, запускали некеровані авіаційні ракети з вертольота, а також скидали вибухівку з БпЛА та використовували FPV-дрони. Вибухи пролунали у напрямках дев'яти сіл.

Про це Суспільному повідомила речниця Чернігівського прикордонного загону Галина Шеховцова.

Новгород-Сіверська громада:

  • Грем'яч — один прихід, скид вибухового пристрою з БпЛА.

Семенівська громада:

  • Грем'ячка — три приходи, FPV-дрони та ще чотири приходи — НАР, запущені з вертольота росіян;
  • Архипівка — один прихід, скид вибухового пристрою з БпЛА.

Сновська громада:

  • Клюси — два приходи, FPV-дрони та один прихід, ймовірно, з міномета калібру 120 мм;
  • Гута-Студенецька — дев'ять приходів — FPV-дрони та один прихід, ймовірно, зі ствольної артилерії;
  • Єліне — два приходи — скиди вибухових пристроїв з БпЛА;
  • Хрінівка — шість приходів — скиди вибухових пристроїв з БпЛА.

Городнянська громада:

  • Сеньківка — 18 приходів, ймовірно, з міномета калібру 120 мм, вісім приходів — скиди вибухових пристроїв з БпЛА та ще один прихід зі ствольної артилерії (касетний боєприпас);
  • Берилівка — один прихід, ймовірно, з міномета калібру 120 мм.

Пожежа та пошкоджені склади: наслідки обстрілів на Миколаївщині

Протягом доби російські війська атакували Миколаївщину "шахедами", FPV-дронами та обстрілювали з мінометів. У Миколаївському районі внаслідок падіння уламків сталася пожежа, також пошкоджено складські приміщення.

Про це повідомили у Миколаївській ОВА.

У ніч на 12 лютого сили ППО на Миколаївщині знищили два БпЛА «Shahed 131/136». У Миколаївському районі на одному з об'єктів інфраструктури, внаслідок падіння уламків, виникла пожежа. Також вибуховою хвилею пошкоджено складські приміщення. Ніхто не травмувався, повідомили у Миколаївській ОВА.

Також протягом 11 лютого російські війська здійснили мінометний обстріл та тричі атакували Очаківську громаду FPV-дронами.

На Черкащині проти ночі на 12 лютого знищили шість ударних дронів — ОВА

На Черкащині проти ночі на 12 лютого було чутно вибухи — в області працювала протиповітряна оборона.

На території регіону знищили шість ударних дронів, повідомив Суспільному керівник ОВА Ігор Табурець.

Звернень до екстрених служб щодо травмованих чи пошкодження майна не було, розповів посадовець.

Зеленський: "Путін не готується до миру"

"Путін не готується до миру – він продовжує вбивати українців і руйнувати міста. Лише сильні кроки й тиск на Росію можуть зупинити цей терор. Саме зараз нам потрібна єдність і підтримка всіх наших партнерів у боротьбі заради справедливого завершення цієї війни", — написав президент Володимир Зеленський після нічного обстрілу з боку РФ..

Били по критичній інфраструктурі. Армія РФ обстріляла 35 населених пунктів Херсонщини

Російські війська упродовж доби обстріляли 35 населених пунктів Херсонської області. Били по критичній інфраструктурі та житлових кварталах.

Про це у Facebook вранці 12 лютого повідомив керівник обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.

Пошкодили багатоповерхівку, сім приватних будинків, автомобілі. Також російські снаряди влучили по територіях фермерського господарства та промислового підприємства. Троє людей отримали поранення, йдеться в повідомленні.

За даними ОВА, під обстрілами перебували Антонівка, Берислав, Білозерка, Бургунка, Велетенське, Веселе, Гаврилівка, Дніпровське, Дудчани, Зміївка, Іванівка, Інженерне, Качкарівка, Козацьке, Львове, Микільське, Миколаївка, Михайлівка, Наддніпрянське, Новотягинка, Ольгівка, Понятівка, Придніпровське, Садове, Токарівка, Тягинка, Софіївка, Станіслав, Милове, Новорайськ, Новоберислав, Червоний Маяк, Монастирське, Томина Балка та Херсон.

У Чорному морі 12 лютого перебуває один носій ракет "Калібр" — ВМС ЗСУ

Станом на ранок 12 лютого, Росія вивела на бойове чергування у Чорне море один корабель — носій крилатих ракет "Калібр" загальним залпом до чотирьох ракет. В Азовському морі російських суден не зафіксовано.

Про це повідомила пресслужба Військово-морських сил ЗСУ у Facebook.

Водночас у Середземному морі перебуває три російських кораблі — два з них є носіями "Калібрів" загальним залпом до 22 ракет.

Крім того, минулої доби, в інтересах Росії, пройшло Керченською протокою до Азовського моря одне судно. До Чорного моря — три судна, з них два продовжили рух у напрямку протоки Босфор.

"РФ продовжує порушувати Міжнародну конвенцію з охорони людського життя на морі 1974 р. (SOLAS), вимикаючи системи автоматичної ідентифікації (AIS)", — зазначили у відомстві.

Повітряні Сили: ППО збила 6 балістичних ракет і 71 дрон

У ніч проти 12 лютого сили протиповітряної оборони у 11 областях збили 6 балістичних ракет і 71 дрон, якими військо РФ атакувало Україну.

Про це зранку повідомили у Повітряних Силах ЗСУ.

За даними Повітряних Сил, у ніч на 12 лютого (із 19.00 11 лютого) військо РФ завдало удару балістичними ракетами Іскандер-М (зенітними керованими С-400) по Києву та Кривому Рогу. Здійснено шість пусків із Брянської обл. та один — із Криму.

Також військо РФ атакувало 123-ма ударними БпЛА типу "Shahed" та дронами-імітаторами інших типів із напрямків: Міллерово, Орел, Брянськ, Курськ, Приморсько-Ахтарськ —РФ.

До відбиття повітряного нападу залучались авіація, зенітні ракетні підрозділи, засоби РЕБ та мобільні вогневі групи Повітряних Сил та Сил оборони України.

  • Станом на 08.30 підтверджено збиття шести балістичних ракет Іскандер-М (ЗКР С-400) та 71-го ударного БпЛА типу Shahed (безпілотників інших типів) у Харківській, Полтавській, Сумській, Київській, Черкаській, Чернігівській, Кіровоградській, Житомирській, Дніпропетровській, Херсонській та Миколаївській областях.
  • 40 безпілотників-імітаторів — локаційно втрачені (без негативних наслідків).
"Внаслідок ворожої атаки постраждали Київщина, Дніпропетровщина (Кривий Ріг) , Сумщина, Полтавщина та Чернігівщина", — йдеться у повідомленні.

На Полтавщині відновили газопостачання після обстрілу 11 лютого

На Полтавщині через російський обстріл зранку 11 лютого 13 населених пунктів лишилися без газопостачання. Нині ремонтні бригади завершили роботи.

Про це повідомили на сайті Полтавської ОВА.

За їхньою інформацією, станом на 7:00 12 лютого газопостачання, яке було призупинено через російський обстріл 11 лютого, відновили усім споживачам.

Російська армія атакувала Нікопольщину артилерією та безпілотниками

У ніч проти 12 лютого війська РФ атакували Нікопольщину — райцентр, Марганецьку та Мирівську громади.

Про це повідомив очільник обласної військової адміністрації Сергій Лисак.

Обстрілювали артилерією, скинули боєприпас з БпЛА та поцілили дроном-камікадзе. Загиблих і поранених немає.

Вночі підрозділи Повітряного командування "Схід" збили над Дніпропетровщиною три безпілотники.

Протягом 11 лютого російська армія майже 30 разів атакувала Нікопольський район. Застосовувала важку артилерію й безпілотники. Внаслідок обстрілів пошкоджено цивільну та критичну інфраструктуру, дістала поранення жінка.

Війська РФ атакували Кривий Ріг ракетою. Пошкоджена цивільна інфраструктура

У Кривому Розі увечері 11 лютого пролунав вибух. Повітряні сили напередодні попереджали про загрозу балістичного озброєння.

Як повідомив керівник Ради оборони міста Олександра Вілкула, внаслідок атаки є пошкодження у багатоквартирних будинках, об'єктах бізнесу та навчальному закладі.

Загиблих немає, інформацію щодо поранених уточнюють. Поруч із місцем прильоту розгорнули штаб допомоги.

12 лютого очільник обласної військової адміністрації Сергій Лисак повідомив, що ввечері 11 лютого російська армія вдарила ракетою по Кривому Рогу.

Пошкоджена інфраструктура, вибиті вікна на АЗС, у навчальному закладі, готелі, адмінбудівлі. Понівечені три багатоквартирні будинки і 33 авто.

Загиблих і поранених немає.

Упродовж доби армія РФ завдала 448 ударів по 13 населених пунктах Запорізької області: є поранені

Упродовж минулої доби, 11 лютого, російські військові обстріляли 13 населених пунктів Запорізької області. Три людини дістали поранення.

Про це сьогодні, 12 лютого, повідомив очільник Запорізької ОВА Іван Федоров.

Отримали травми одна жінка та двоє чоловіків внаслідок обстрілу КАБами села Омельник Пологівського району.

Загалом армія РФ завдала 448 ударів:

  • дев'ять авіаційних — по Гуляйполю, Омельнику, Щербаках, Малій Токмачці та Новоандріївці;
  • 270 безпілотниками різної модифікації атакувала Малокатеринівку, Лобкове, П'ятихатки, Гуляйполе, Щербаки, Новоданилівку, Новоандріївку, Білогір'я, Малу Токмачку, Малинівку, Новодарівку, Ольгівське та Лугівське;
  • п'ять разів обстріляла із РСЗВ Гуляйполе, Новоданилівку, Щербаки та Малинівку;
  • 164 артобстріли завдала по території Лобкового, П'ятихаток, Гуляйполя, Щербаків, Новоандріївки, Новоданилівки, Малої Токмачки, Білогір'я, Лугівського, Малинівки, Новодарівки та Ольгівського.
"Надійшло 55 повідомлень про пошкодження квартир і приватних будинків", — йдеться в повідомленні.

Яка ситуація на основних напрямках на фронті — зведення Генштабу

На Куп’янському напрямку минулої доби відбулося сім атак окупантів РФ. Сили оборони відбивали штурмові дії росіян неподалік Кіндрашівки, Петропавлівки, Нової Кругляківки та Загризового.

Про це Генштаб ЗСУ повідомляє станом на 8.00 12 лютого у своєму зведенні щодо російського вторгнення.

На Лиманському напрямку військо РФ атакувало дев’ять разів. Намагалося просунутись уперед поблизу населених пунктів Новосергіївка, Нове, Зелений Гай, Новолюбівка та Ямполівка.

На Сіверському напрямку українські захисники відбили один штурм окупаційних військ РФ поблизу Білогорівки.

На Краматорському напрямку зафіксовано чотири боєзіткнення в районах Васюківки, Григорівки та Часового Яру.

На Торецькому напрямку військо РФ здійснило 13 атак неподалік населених пунктів Торецьк, Диліївка та Щербинівка.

На Покровському напрямку українські захисники зупинили 30 штурмів армії РФ в районах населених пунктів Водяне Друге, Піщане, Покровськ, Успенівка, Улакли, Тарасівка, Єлизаветівка, Промінь, Лисівка, Котлине, Молодецьке, Удачне, Надеждинка, Олексіївка, Дачне та Шевченко.

На Новопавлівському напрямку військо РФ вісім разів марно намагалося прорватися поблизу населеного пункту Костянтинопіль.

На Гуляйпільському напрямку відбулось три боєзіткнення з військом РФ в районі населених пунктів Новосілка та Чарівне.

В операційній зоні у Курській області підрозділи Сил оборони України минулої доби відбили 15 атак російських військових. Крім цього, військо РФ завдало 40 авіаційних ударів із застосуванням 56 керованих авіабомб, а також здійснило 634 артилерійські обстріли позицій українських військ та населених пунктів, зокрема 29 — із реактивних систем залпового вогню.

На Харківському, Оріхівському та Придніпровському напрямках минулої доби військо РФ штурмових дій не проводило.

На Волинському та Поліському напрямках ознак формування наступальних угруповань війська РФ не виявлено.

Генштаб: на фронті за добу відбулося 95 бойових зіткнень, РФ втратила 1150 військових

На фронті протягом минулої доби було зафіксовано 95 бойових зіткнень. За добу Росія втратила на війні в Україні 1150 військових.

Про це Генштаб ЗСУ повідомляє станом на 8.00 12 лютого у своєму зведенні щодо російського вторгнення.

За уточненою інформацією, армія РФ завдала по позиціях українських підрозділів та населених пунктах три ракетні удари із застосуванням 20 ракет, а також 89 авіаударів, скинувши 149 керованих бомб. Крім цього, здійснила понад шість тисяч триста обстрілів, з них 174 — із реактивних систем залпового вогню, та залучила для уражень 2354 дрони-камікадзе.

Військо РФ завдавало авіаударів, зокрема в районах населених пунктів Грем’ячка, Краснопілля, Чернеччина, Золочів, Ветеринарне, Осиново, Зелений Гай, Ступочки, Дружківка, Катеринівка, Олександро-Шультине, Покровськ, Леонтовичі, Муравка, Гродівка, Звірове, Оріхів, Святопетрівка, Гуляйполе, Омельник, Придніпровське.

За минулу добу авіація, ракетні війська та артилерія Сил оборони уразили десять районів зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, шість артилерійських систем, два засоби ППО, одну радіолокаційну станцію та три пункти управління БпЛА російських військових.

“Загалом, минулої доби втрати російських загарбників склали 1150 осіб. Також українські воїни знешкодили дев’ять танків, 27 бойових броньованих машин, 53 артилерійські системи, одну РСЗВ, один засіб протиповітряної оборони, 164 БпЛА оперативно-тактичного рівня, одну крилату ракету, 121 одиницю автомобільної та одиницю спеціальної техніки окупантів”, — йдеться у зведенні Генштабу.

У Херсоні чутно вибухи, повідомляють кореспонденти Суспільного.

Поліцейські документують наслідки ракетного обстрілу столиці

Падіння уламків зафіксовано у Голосіївському, Святошинському та Оболонському районах столиці. Наразі відомо про одного загиблого, також є інформація про травмованих осіб, повідомляє поліція Києва. "Поліцейські разом зі співробітниками ДСНС та іншими службами працюють на місцях, документують наслідки чергового воєнного терору", — йдеться у повідомленні.

В Оболонському районі Києва 4 поранених і 1 загиблий — ДСНС

До чотирьох зросла кількість поранених внаслідок російської атаки на Оболонський район Києва, серед них — дитина, повідомили в ДСНС. Відомо про одного загиблого.Також загасили пожежу у Святошинському районі.

На Київщині внаслідок обстрілу є пожежі та пошкодження інфраструктури

Російська армія вночі атакувала Київщину ударними дронами та ракетами. У двох районах області є пошкодження.

Про це повідомив тимчасовий виконувач обовʼязків Микола Калашник.

За його словами, в області працювали сили протиповітряної оборони (ППО). Попередньо — обійшлося без травмованих та жертв серед населення, а також без влучань в об’єкти критичної інфраструктури.

"Внаслідок ворожої атаки в Обухівському районі відбувається пожежа нежитлових приміщень. У Бориспільському районі уламками збитих БпЛА пошкоджено 9 приватних будинків та автівка", — написав Калашник.

Оперативні служби продовжують роботи з фіксації та ліквідації наслідків атаки, додав тимчасовий керівник ОВА.

На Оболоні подекуди відсутнє світло

Подекуди в Оболонському районі зникло світло після обстрілу, повідомляють кореспонденти Суспільного.

Рятувальники ліквідовують наслідки атаки на Київ

Рятувальники ліквідовують наслідки атаки в Оболонському, Святошинському та Голосіївському районах Києва після російського обстрілу. Відомо про одного загиблого та трьох травмованих на Оболоні.

Зросла кількість травмованих у Києві

До трьох зросла кількість постраждалих через російський обстріл Києва, повідомив міський голова Кличко. Третьому травмованому надали допомогу на місці.

Друга травмована у Києві

Кількість травмованих у Києві збільшилася до двох, повідомив міський голова Кличко. Медики госпіталізували девʼятирічну дівчинку.

Один загиблий в Києві через обстріл РФ

У Києві, попередньо, один загиблий в Подільському районі, повідомив міський голова Кличко. Також у Дарницькому районі пожежа на території одного з приватних підприємств.

У Києві — відбій повітряної тривоги.

Пожежа у чртирьох районах Києва — Кличко

Пожежі спалахнули в Голосіївському, Подільському, Святошинському та Оболонському районах Києва, повідомив міський голова Кличко. В останньому випадку — пожежа на території промзони. Попередньо — пошкоджені будівлі поряд.

Пожежі в Києві через російський обстріл

У Соломʼянському та Святошинському районі загорання на дахах житлових будинків, повідомили в КМВА.

Наслідки атаки РФ на Київ

Внаслідок російської атаки виявлене влучання уламків та загорання у Голосіївському та Подільському районах Києва, повідомив керівник КМВА Ткаченко.

Інформація щодо постраждалих встановлюється, на місце прямують служби, додав він.

Повторні вибухи в Києві

У Києві знову пролунала серія вибухів, повідомляють кореспонденти Суспільного.

У Києві пролунала серія вибухів, повідомляють кореспонденти Суспільного.

У Києві — повітряна тривога.

В Україні припинили формувати нові бригади — Паліса

Заступник керівника Офісу президента України та екскомандир 93 бригади "Холодний Яр" Павло Паліса заявив, що в Україні припинили формувати нові бригади.

За його словами, основні зусилля зараз зосередять на тому, щоб доукомплектувати ті бригади, що вже є та які вже працюють у зоні бойових дій. У контексті новостворених бригад триватиме підготовка з "врахуванням тих моментів, які ми мали попередні рази".

Угорщина виділила гроші для підтримки армії Лівану замість допомоги Україні

Угорщина виділила майже один мільйон євро для підтримки ліванської армії, "замість постачання зброї в Україну". Гроші відправили через Європейський фонд миру. Про це заявив міністр закордонних справ та торгівлі Угорщини Петер Сіярто, якого цитує Telex.

"Замість поставок зброї в Україну Угорщина підтримує ліванську армію 400 мільйонами форинтів (понад 900 тисяч євро)", — сказав Сіярто.

Чиновник підкреслив, що його країна підтримує дружні відносини з Ліваном і готова допомагати у зміцненні стабільності та безпеки в регіоні. За його словами, цю допомогу Угорщина надсилає через Європейський фонд миру.

NYT: Трамп призначив ще одного представника у "мирному процесі" між РФ та Україною

Президент США Дональд Трамп доручив також "певну роль у мирному процесі" між Росією та Україною спецпредставнику з питань Близького Сходу Стівену Віткоффу. Про це йдеться у матеріалі газети The New York Times.

Раніше Дональд Трамп офіційно призначив свого представника Кіта Келлога на посаду спецпредставника президента США з питань України та Росії. Проте, як пише, видання, також Трамп призначив Стівена Віткоффа "певну роль у мирному процесі".

За словами співрозмовників видання, кілька тижнів тому Трамп таємно уповноважив Віткоффа розширити свій портфель за межі Близького Сходу з метою відкриття каналу переговорів з росіянами. Президент США особисто довіряє Віткоффу, з яким товаришує з 1980-х років. Трамп хвалив уміння Віткоффа вести переговори, що й допоможе "покласти край війні в Україні", пише The New York Times. Наразі точні повноваження в адміністрації з цього щодо повноважень Віткоффа залишаються незрозумілими.

Київ — відбій повітряної тривоги.

Топ дня
Вибір редакції