Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн у вівторок, 11 лютого, пообіцяла “тверді і пропорційні контрзаходи” у відповідь на рішення президента США Дональда Трампа запровадити тарифи на весь імпорт сталі та алюмінію з 12 березня.
Відповідна заява фон дер Ляєн оприлюднена на сайті Єврокомісії.
У своїй заяві фон дер Ляєн сказала, що вона глибоко шкодує про рішення США, додавши, що тарифи — це податки, які є поганими для бізнесу і ще гіршими для споживачів.
“Невиправдані тарифи на ЄС не залишаться без відповіді — вони викличуть тверді і пропорційні контрзаходи. ЄС діятиме для захисту своїх економічних інтересів. Ми захистимо наших працівників, бізнес та споживачів”, — наголосила вона.
Фон дер Ляєн не надала подробиць відповіді.
Як пише Reuters, експорт сталі з ЄС до США в середньому становив близько 3 мільярдів євро (3,10 мільярда доларів) на рік протягом останнього десятиліття.
Одним з варіантів відповіді з боку Євросоюзу може бути відновлення дії тарифів, запроваджених ЄС у 2018 році, які були призупинені в рамках домовленостей, досягнутих між фон дер Ляєн і колишнім президентом США Джо Байденом, пише агенція.
Тарифи ЄС на американські товари, такі як бурбон, мотоцикли та апельсиновий сік, наразі призупинені до кінця березня.
У своєму виступі в Європарламенті глава торгового представництва ЄС Марош Шефчович назвав рішення США “безпрограшним сценарієм”. Він додав, що Комісія зараз оцінює масштаби американських заходів і відповідну реакцію ЄС.
На відеоконференції міністрів торгівлі Європейського Союзу, яка відбудеться в середу, Єврокомісія заслухає думки 27 країн-членів ЄС щодо відповіді блоку.
Тарифи на сталь і алюміній, запроваджені Трампом в 2018 році, були призупинені за його наступника Джо Байдена. Вони були замінені квотами.
Виробники сталі з ЄС спостерігають падіння обсягів експорту до США приблизно на 1 мільйон тонн до 2,2 мільйона тонн у 2019-2024 роках.
Пізно ввечері в понеділок, 10 лютого, Трамп підписав укази про підвищення тарифів на весь імпорт сталі та алюмінію до 25% без винятків і вилучень. Вони почнуть діяти вже з 12 березня. Підписуючи укази, Трамп заявив, що це "велика справа – зробити Америку знову багатою".