"Коронавірус не передається через шкарпетки". МОЗ пояснив заборону продажу побутових товарів

Поліція Івано-Франківської області

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, заборона продажу в українських супермаркетах під час локдауну побутових товарів продиктована епідеміологічними причинами. На думку міністра, ці товари можна замовити через інтернет. Напередодні користувачі соцмереж скаржилися та жартували з приводу заборони продажу в магазинах шкарпеток, презервативів, батарейок тощо.

Про це Степанов заявив на брифінгу 9 січня.

Він зачитав кілька постів з цього приводу із соцмереж, де жваво обговорювали заборону продажу побутових товарів.

"Ні, COVID не розповсюджується активніше на іграшках, шкарпетках чи батарейках, у порівнянні з кормами для тварин чи насінням. Логіка тут зовсім в іншому і вона абсолютно очевидна, вона ґрунтується на законах епідеміології", – сказав міністр.

Він пояснив, що якби в супермаркетах дозволили продаж побутових товарів, зокрема іграшкок, шкарпеток чи батарейок, то люди їх купували б так активно, як і продукти харчування. А це збільшує ризик поширення коронавірусної інфекції. Натомість, на думку Степанова, побутові товари можна замовити через інтернет.

Читайте також: Чим можна торгувати у магазинах та кіосках під час локдауну. Пояснює МОЗ

"Якщо ми забороняємо реалізацію певних товарів у приміщенні магазину, то люди, яким вони необхідні, замовляють їх через інтернет-магазин і не будуть контактувати з іншими, наражаючи на небезпеку інфікуватися. Тобто зі ста людей, які могли бути в супермаркеті і контактувати між собою, в супермаркеті буде лише 40. Ймовірність того, що вони інфікуються або інфікують оточуючих, зменшується в рази", – сказав міністр.

Водночас, коментуючи роботу кіосків з продажу цигарок і батарейок, очільник МОЗ пояснив, що вони не приймають відвідувачів: "Постанова (уряду про запровадження локдауну – ред.) не передбачає заборону такої діяльності, тому з кіосків можна торгувати кавою, цигарками і батарейками".

Що відомо

  • Уряд вирішив ввести новий локдаун з метою стримання поширення коронавірусу з 8 по 24 січня 2021 року включно.
  • МОЗ вважає, що існує ймовірність зростання кількості хворих на коронавірус після новорічних свят. До того ж очікується зростання сезонної захворюваності на грип.
  • Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що запланований локдаун не передбачає обмежень на продаж повсякденних товарів.
  • Головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що Україна може отримати мРНК-вакцину від COVID-19 у межах ініціативи COVAX найближчим часом.