Російські військові безпілотниками атакували Харків та Київ, Трамп підписав новий закон щодо різноманітності у США та країни Балтії розривають енергетичні зв’язки з Росією та приєднуються до Європи — Суспільне зібрало головні новини ранку 6 лютого.
Атака на Харків
Армія РФ безпілотниками атакувала Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив, що є два влучання: у Київському районі дрон влучив по одному з найбільших харківських ринків, що поблизу з транспортною інфраструктурою. Горіли торгівельні павільйони.
Ще один удар безпілотника відбувся у Новобаварському районі. В обох випадках — без постраждалих, додав Терехов.
Вибухи в Києві
О пів на другу в Києві пролунав сигнал повітряної тривоги. Кореспонденти Суспільного повідомили, що вже за десять хвилин у місті було чутно звуки вибухів. Місцева влада на момент публікації, вибухи не коментувала.
Тим часом Київська ОВА інформувала про роботу протиповітряної оборони в області. Повітряні сили ЗСУ попереджали про атаку безпілотників в регіоні.
Новий указ Трампа щодо різноманітності
США Дональд Трамп 5 лютого підписав указ, який забороняє трансгендерним спортсменам брати участь у спортивних змаганнях серед дівчат і жінок, пише АР.
Речниця Білого дому Кароліна Левітт заявила, що наказ вимагатиме "негайних дій, включаючи примусові заходи, проти шкіл і спортивних асоціацій", які відмовляють жінкам в одностатевих заняттях спортом і одностатевих роздягальнях.
Контекст: під час передвиборчої кампанії Трамп побачив, що його обіцянка "не допускати чоловіків до жіночого спорту" резонувала поза звичайними партійними заявами. Більша частина виборців, опитаних AP VoteCast, сказала, що підтримка прав трансгендерів в уряді та суспільстві "зайшла занадто далеко", пише АР.
Країни Балтії приєднуються до енергосистеми Європи
Латвія, Литва та Естонія цими вихідними відключаться від енергомережі Росії та синхронізуються із західноєвропейською мережею, повідомляє AFP. Країни Балтії роками готувалися до цього переходу. Попри припинення імпорту російського газу та електроенергії після вторгнення в Україну у 2022 році, їхні електромережі залишалися пов’язаними з Росією та Білоруссю, а Москва контролювала потоки електроенергії.
О 7 ранку за місцевим часом 8 лютого три країни працюватимуть в "ізольованому режимі" протягом 24 годин, щоб перевірити свою здатність керувати рівнями потужності. Потім вони інтегруються в європейську мережу через Польщу.
Чому це важливо: енергосистеми України та Молдови повністю синхронізовані з енергомережею континентальної Європи ENTSO-E. Тепер країни незалежні від енергосистеми РФ та не платитимуть за це гроші в бюджет Росії.