Представники Угорщини не підписали спільну заяву країн-членів Європейського Союзу щодо відмови визнавати президентські вибори у Білорусі.
Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на власні джерела у Брюсселі.
Через блокування Угорщиною заяви від усіх 27 країн-членів ЄС верховна представниця ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кая Каллас та єврокомісарка з питань розширення ЄС Марта Кос виступили із власною заявою щодо президентських виборів у Білорусі. Вони назвали вибори нелегітимними та фіктивними та повідомили, що ЄС продовжуватиме вводити обмежувальні заходи проти режиму Лукашенка.
За даними Радіо Свобода, не бажала підписувати заяву від імені країн-членів ЄС також Словаччина. Та пізніше представники країни погодились її підписати. У заяві йдеться про "безпрецедентний рівень репресій" та "позбавлення виборчого процесу будь-якої легітимності" через обмеження доступу ЗМІ та порушення прав людини у Білорусі.
Що відомо про вибори у Білорусі
26 січня у Білорусі пройшли президентські вибори. Очільник країни Олександр Лукашенко отримує понад 86% голосів виборців за даними Центральної виборчої комісії.
Білоруси, що живуть за кордоном, не змогли проголосувати на цих виборах. Дільниці будуть відкриті тільки всередині країни. Також Білорусь не запросила місію Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) для спостереження за президентськими виборами, що є порушенням міжнародних зобов’язань держави.
Україна повідомила, що не визнаватиме Олександра Лукашенка легітимним президентом Білорусі після цих виборів. У Міністерстві закордонних справ України наголосили, що в Білорусі відсутні базові умови для проведення чесних і прозорих виборів.
Білоруська опозиційна лідерка Світлана Тихановська назвала вибори президента фарсом, а самого Лукашенка — злочинцем. Вона впевнена, що білоруси ніколи не приймуть Олександра Лукашенка. Європейський парламент ухвалив резолюцію, у якій закликав країни Євросоюзу та міжнародну спільноту не визнавати президентські вибори.