Німецька партія "Альтернатива для Німеччини" в разі приходу до влади хоче знову ввести в експлуатацію "Північний потік", яким постачатиме російський газ.
Про це заявила кандидатка у канцлери Німеччини Аліс Вайдель, яку цитує NTV.
11 січня на з'їзді партії "Альтернативи для Німеччини" (AfD) обрали претендентку на посаду канцлера Німеччини. Нею стала 45-річна Аліс Вайдель. Вона змагатиметься з чинним канцлером Олафом Шольцом від Соціал-демократичної партії Німеччини (SPD) за посаду наступного канцлера Німеччини. Дострокові парламентські вибори у Німеччині заплановані на 23 лютого 2025 року.
Під час своєї промови Вайдель заявила, що у разі приходу до влади "Альтернативи для Німеччини" запустять "Північний потік", яким постачатимуть російський газ. До того ж вона хоче, аби в Німеччині прибрали вітряки і відновити роботу АЕС. Вона також закликала продовжити термін експлуатації вугільних електростанцій.
"Ми знову запустимо Північний потік. Коли ми станемо за кермо, ми знесемо всі вітряки. Геть ці вітряки ганьби", — заявила політикиня.
13 листопада Шольц виступив в нижній палаті парламенту, Бундестазі, з урядовою декларацією про поточну ситуацію після розпаду так званої коаліції "Світлофор". 16 грудня депутати Бундестагу підтримали вотум недовіри уряду Олафа Шольца.
Шольц запропонував президентові Німеччини Франку-Вальтеру Штайнмаєру розпустити парламент. На ухвалення цього рішення у президента ФРН буде 21 день. Нові вибори мають відбутися протягом 60 днів після розпуску Бундестагу. Датою федеральних виборів призначили 23 лютого 2025 року.
Що відомо про вибухи на "Північних потоках"
У вересні 2022 року на газопроводах "Північний потік-1" та "Північний потік-2", що з'єднували Росію та Німеччину по дну Балтійського моря, сталися підводні вибухи. В результаті цих вибухів було пошкоджено три з чотирьох ниток газопроводів, що фактично вивело їх з ладу. У листопаді Служба безпеки Швеції підтвердила диверсію.
Оператор газогонів Nord Stream AG заявив, що пошкодження мають безпрецедентний характер і "терміни відновлення поки оцінити неможливо". Європейський Союз і НАТО назвали великі вибухи в Балтійському морі "навмисним актом" саботажу, а Польща та Україна назвали Росію винуватцем.
За даними газети The Washington Post, український ексрозвідник Роман Червінський координував атаку України на газопровід "Північний потік". Сам він заперечував свою причетність.
Видання New York Times на початку березня 2023 року написало, що нові дані розвідки, перевірені офіційними особами США, начебто свідчать про те, що "проукраїнська група" здійснила атаку на газопроводи. Тодішній міністр оборони України Олексій Резніков спростував причетність України до вибухів.
У березні 2023 року Володимир Зеленський на питання Суспільного заявляв, що Україна не причетна до підриву газопроводів.