Президент України Володимир Зеленський 9 січня виступив на 25-му засіданні Контактної групи з оборони України "Рамштайн" у Німеччині. Суспільне зібрало головні тези виступу.
Трансляцію з "Рамштайну" вів Офіс президента.
Про безпекові угоди
Зеленський запропонував усім учасникам формату "Рамштайн" підписати безпекові угоди з Україною. Київ уже має 27 таких угод.
"Повне виконання цих угод є вкладення не лише в нашу безпеку, але й у вашу. Але нас тут на «Рамштайні» більше, набагато більше. Зберімо нашу силу разом і укладімо такі угоди з усіма учасниками. Це посилить поле бою і захистить наш енергетичний сектор, особливо взимку. Не лише на території України, але й покращить безпекові програми у ваших країнах", — сказав глава держави.
Він нагадав про безпекові виклики: інциденти з підводними кабелями у Балтійському морі, зростання нестабільності в Африці, яка загрожує Європі новою хвилею міграції, а також дані про те, як російська розвідка платила збройним формуванням в Афганістані, аби ті завдавали ударів по солдатах НАТО.
КНДР у війні проти України
"Путін не лише утримує свої інвестиції в агресію, він подвоює її. Він навіть почав наймати солдатів із Північної Кореї, щоб ця війна продовжувалася. Північна Корея вивчає сучасну війну. Пхеньян отримує досвід, дешевий, щоб можливо реекспортувати війну в тихоокеанський регіон", — наголосив Володимир Зеленський.
Обіцянки НАТО на минулорічному саміті
Зеленський зазначив, що обіцянки Україні, які були зроблені на останньому саміті НАТО, не були повністю втілені.
"Ми дуже вдячні за ті системи ППО, які ви нам вже надали. Але нам дуже потрібні системи, які ви нам пообіцяли. Ви бачили, що вчора сталося в місті Запоріжжя. Російські бомби вбили 13 людей та 112 були поранені. Це лише один день, одна атака, один удар з повітря. Ми просимо про негайні постачання систем ППО".
Україна очікувала від саміту на військову допомогу та запрошення в альянс. Проте в підсумковій декларації держав-членів НАТО ідеться тільки про "незворотний шлях" в альянс. Водночас Києву виділили засоби протиповітряної оборони, зокрема п'ять систем Patriot. А ще ухвалили започаткувати місію НАТО, яка координуватиме різну допомогу Україні.
Про війська Франції в Україні
Минулого року Франція запропонувала розгорнути контингент партнерів в Україні, щоби наблизити мир. Ми всі розуміємо, що цілі Путіна незмінні, і він хоче повністю знищити Україну та зламати всіх нас і вас також. Ось чому нашою метою є знайти якомога більше інструментів, аби змусити Росію до миру. Я вважаю, що таке розміщення контингенту партнерів є одним з найкращих інструментів.
У 2025 році планується рекорд за кількістю дронів
Зеленський розповів, що напередодні, 8 січня, провів Ставку верховного головнокомандувача. У фокусі було виробництво та постачання дронів та засобів РЕБ для армії
"Цього року ми в Україні хочемо поставити рекорд у кількості та якості дронів які ми виробляємо та отримуємо від наших партнерів. Ми фокусуємося на дронах, які потребують наші бригади, щоб утримувати лінію фронту, і дронах, які необхідні для забезпечення безпеки, такі як морські дрони, дрони для дальнього ураження по військових об'єктах та інфраструктури на території ворога", — пояснив він.
Заклики до співпраці та об'єднання
Також Зеленський закликав партнерів — особливо Євросоюз і Штати — посилити санкційний тиск на Росію та зупинити роботу її танкерного флоту, адже це фінансує війну. Український президент закликав інвестувати більше в оборонну промисловість України, "тому що після війни це також стане вашою силою".
"Очевидно, що нова глава починається для Європи і для всього світу. Час, коли нам потрібно навіть більше покладатися один на одного і досягати навіть більших результатів разом. І я бачу це як час можливостей. За майже три роки повномасштабної війни ми показали, що коли ми збираємося та працюємо разом, ніхто не є надто маленьким, щоб зробити реальний вплив на історію", — вважає Зеленський.
Допоможіть нам стати кращими, розповівши про свій досвід користування сайтом Суспільного. Пройдіть це коротке опитування, воно займе до 5 хв вашого часу. Дякуємо!