Перейти до основного змісту

Україна випробувала нову ракету "Рута", 1000 грн "Зимової єПідтримки" почали надходити на карти. 1022 день війни. Онлайн

Онлайн
Зруйнована будівля поблизу одного з медзакладів міста. Наслідки російського ракетного удару по Запоріжжю, 10 грудня 2024 року. Суспільне Запоріжжя/Маріанна Гура

11 грудня — 1022-й день Україна протистоїть повномасштабному вторгненню Росії. Суспільне веде текстовий онлайн усіх подій війни РФ проти України. Попередні головні новини читайте тут, відеорепортажі — на YouTube Суспільне Новини.

Головне на цей час:

  • В Генштабі підтвердили ураження наливному пункту "Брянськ" нафтопроводу "Дружба" у Брянській області РФ.
  • Міністерство фінансів США оголосило про виділення Україні позики у 20 мільярдів доларів, яка буде погашена коштом заморожених російських активів.
  • Українцям на картки "Національного кешбеку" почала надходити тисяча гривень за програмою "Зимова єПідтримка".
  • Володимир Зеленський заявив, що в Україні успішно випробували нову ракету "Рута".
  • Армія РФ вдарила по приватній клініці у Запоріжжі, щонайменше дев'ятеро людей загинули, більше 20 отримали поранення.

Колишньому нардепу "Партії регіонів" Вадиму Колесніченку повідомлено про підозру у держзраді

Народному депутату України IV-VII скликань від "Партії регіонів" повідомлено про підозру у державній зраді, розпалюванні національної ворожнечі та виправдовуванні збройної агресії РФ проти України Як повідомили джерела Суспільного у правоохоронних органах, мова йде про Вадима Колесніченка.

Про це 11 грудня повідомляєпресслужба Офісу генерального прокурора.

За даними слідства, підозрюваний у 2014 році достроково склав повноваження депутата та виїхав до м. Севастополь. Там він активно сприяв анексії АР Крим та м. Севастополя, а в подальшому влаштувався радником в окупаційну адміністрацію. Після цього ексвисокопосадовець балотувався на посаду так званого "губернатора Севастополя".

"З початку повномасштабного вторгнення підозрюваний продовжив надавати допомогу представникам рф у проведенні підривної діяльності проти України. Він публічно виступав в медіа, поширюючи наративи держави-агресора, зокрема заперечував українську державність, виправдовував та підтримував збройну агресію рф проти України, принижуючи український народ", — йдеться у повідомленні.

США не виключають, що РФ може вдарити "Орєшніком" по Україні найближчими днями

Росія планує запустити по території України ще одну експериментальну ракету середньої дальності "Орєшнік". США не виключають, що це може статися найближчими днями.

Про це під час брифінгу заявила заступниця речника Пентагону США Сабріна Сінгх.

Вона зазначила, що очільник Кремля Володимир Путін публічно заявив, що Росія має намір запустити ще одну експериментальну ракету "Орєшнік".

"Не виключено, що Росія може зробити це найближчими днями. У мене немає точної дати для вас", — заявила Сінгх.

За її словами, дані висновки було зроблено за оцінкою американської розвідки. Водночас Сінгх не змогла сказати, по яких саме цілях може вдарити Росія.

Вона також додала, що удар "Орєшніком" не змінить ситуацію на полі бою, і США продовжать надавати свою підтримку Україні.

"Це просто ще одна спроба завдати шкоди і спричинити жертви в Україні. Ми бачили це раніше. Вони намагаються використати кожну зброю, яка є в їхньому арсеналі, щоб залякати Україну. Але Україна разом зі Сполученими Штатами та іншими партнерами по всьому світу продовжує мати нашу підтримку, оскільки вони борються кожного дня на полі бою", — наголосила представниця Пентагону.

Сінгх зазначила, що пріоритетним напрямком оборони України залишається протиповітряна оборона і Сполучені Штати продовжують виконувати цей запит в рамках своїх зобов'язань.

Зустріч Зеленського, Трампа і Макрона у Парижі — Reuters розкрило деталі

У Парижі президент України Володимир Зеленський використав свою першу зустріч з Дональдом Трампом після виборів у США, щоб пояснити потребу України в гарантіях безпеки в будь-якій угоді про припинення війни з Росією. При цьому Трамп на зустрічі наголосив, що хоче негайного припинення вогню і переговорів для швидкого завершення війни.

Про це пише Reuters з посиланням на свої джерела.

Загалом, за даними джерел, Трамп поводився доброзичливо, шанобливо і відкрито і, схоже, був налаштований на те, щоб слухати.

Зазначається, що Reuters поспілкувалося з п'ятьма джерелами, поінформованими про зустріч. Троє лідерів, які розмовляли протягом 35 хвилин без радників, не обговорювали конкретні деталі будь-якого бачення миру, але Трамп повторив, що хоче негайного припинення вогню і переговорів для швидкого завершення війни, сказали четверо з джерел агентства.

“Деякі ключові моменти були згадані під час зустрічі — наприклад, було сказано, що мир потребує гарантій, тому що одного лише припинення вогню недостатньо, Путін може порушити його знову, як він це робив раніше, без належних гарантій”, — повідомило джерело в офісі українського президента.

Відповідаючи на запитання, як це сприйняли, джерело, маючи на увазі Трампа, відповіло: "Він думає про всі деталі".

Декілька чиновників, близьких до Трампа, заявили, що він орієнтував свої зустрічі на налагодження особистих стосунків, які є ключовими для того, як він веде дипломатію, і що він зрештою вирішить, як діяти далі.

Один із чиновників розповів, що Макрон і Зеленський були на одній хвилі на зустрічі в Парижі, але були обережні, щоб не виглядало, що вони загнали Трампа в кут. Як додав чиновник, французький лідер, який протягом багатьох років розвинув хист використовувати особисті стосунки для просування своїх дипломатичних зусиль, і Зеленський працювали разом, щоб окреслити, як вони бачать ситуацію, водночас підкреслюючи, що без підтримки США Києву було би дуже важко.

Як сказав агенції український чиновник, Зеленський вважає, що Путін боїться лише Трампа і, можливо, Китаю на міжнародній арені, і що будь-який тривалий мир вимагатиме від Вашингтона “справжньої сили”.

Як повідомили два джерела, Макрон використав зустріч, щоб довести, що європейці вже багато зробили для підтримки України і що вони також готові більш рівномірно розділити тягар безпеки зі Сполученими Штатами.

Інший чиновник сказав, що Макрон і Зеленський пояснили Трампу, що Путін у 2024 році не такий, як у 2017 році, коли обраний президент США раніше мав справу з лідером Кремля, перебуваючи в Білому домі.

Той же посадовець додав, що швидке падіння сирійського президента Башара Асада та невдача, яка спіткала його близького союзника Росію, також були використані як аргумент для більш жорсткої позиції щодо Москви в майбутніх мирних зусиллях.

“Мова йшла про пояснення, не заганяючи Трампа в кут”, — сказало джерело.

Орбан заявив, що Зеленський відмовився від різдвяного перемир'я та обміну полонених з РФ. В ОП відреагували

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що президент України Володимир Зеленський відхилив різдвяне припинення вогню та великий обмін полоненими з Росією.

Про це лідер Угорщини написав у мережі X.

"Наприкінці головування Угорщини в ЄС ми доклали нових зусиль для миру. Ми запропонували різдвяне припинення вогню та широкомасштабний обмін полоненими. Сумно, що президент Зеленський чітко відхилив і виключив це сьогодні. Ми зробили те, що могли", — написав Орбан.

Цими словами він відповів на допис президента України Володимира Зеленського, у якому той зазначив, що "досягнення справжнього миру та гарантованої безпеки вимагає рішучості Америки, єдності Європи та непохитної відданості всіх партнерів цілям і принципам Статуту ООН".

"Ніхто не повинен підвищувати особистий імідж за рахунок єдності; кожен має зосередитися на спільному успіху. Єдність у Європі завжди була ключем до її досягнення. Без України не може бути розмов про війну, яку Росія веде проти України", — написав Зеленський.

На заяву Орбана відреагував радник президента України з питань комунікацій Дмитро Литвин. У коментарі Суспільному він повідомив, що угорська сторона з Україною "нічого не обговорювала" і "не попереджала про свої контакти з Москвою". У свою чергу "Україна не уповноважувала Угорщину ні на що".

Литвин також додав, що перемовини про масштабний обмін полоненими до кінця цього року тривають вже два тижні.

У Сумах було чутно звуки вибухів, повідомляють кореспонденти Суспільного.

Повітряна тривога в області не оголошена.

Щонайменше 165 цивільних загинули від російських ударів у листопаді — ООН

У листопаді внаслідок атак РФ в Україні загинули щонайменше 165 цивільних і ще 887 отримали поранення, з них восьмеро дітей загинули та 57 отримали поранення. Про це повідомила Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні.

Згідно з даними ООН, кількість жертв у листопаді була нижчою, ніж у жовтні, але значно вищою, ніж у листопаді 2023 року (113 убитих; 363 поранених).

Переважна більшість жертв серед цивільного населення (93%) і збитків освітнім і медичним закладам (97,5%) зафіксовані на території, підконтрольній Україні.

Загалом від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну загинули 12 340 цивільних. Ще 27 836 – отримали різного роду поранення.

Укренерго: 12 грудня діятимуть дві черги відключень

У четвер, 12 грудня, для побутових споживачів застосовуватимуть дві черги відключень електроенергії з 07:00 до 22:00.

Про це повідомили в НЕК "Укренерго".

Час застосування і обсяг обмежень будуть такими:

Для побутових споживачів

  • 07:00 – 08:00 — одна черга відключень;
  • 08:00 – 19:00 — дві черги відключень;
  • 19:00 – 22:00 — одна черга відключень.

Для промисловості і бізнесу графіки обмеження потужності діятимуть з 07:00 до 22:00.

"Час застосування та обсяг обмежень протягом доби можуть змінитись. Актуальну інформацію про графіки відключень у вашому регіоні дізнавайтесь на сайті чи офіційних сторінках обленерго у соцмережах. Будь ласка, не вмикайте кілька потужних приладів одночасно, коли світло з’являється за графіком", — йдеться у повідомленні.

У США допускають новий запуск "Орєшніка" по Україні найближчими днями — Bloomberg

Росія найближчими днями може запустити по Україні ще одну балістичну ракету середньої дальності "Орєшнік". Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на американського чиновника, який говорив на умовах анонімності.

За його словами, у РФ імовірно є лише невелика кількість експериментальної ракети, відомої як "Орєшнік", і вона має меншу боєголовку, ніж інші ракети, які Росія випустила по Україні.

Чиновник також заявив, що США досі вважають ракету "Орєшнік" радше спробою залякування, аніж чимось, що здатне змінити ситуацію на полі бою в Україні.

У ЄС погодили 15-й пакет санкції проти Росії — журналіст

Представники країн Європейського Союзу (ЄС) погодили 15-й пакет санкції проти Росії за її вторгнення в Україну. Про це повідомив журналіст Радіо Свобода.​ Рікард Юзвяк.

"Білий дим! Євросоюз щойно погодив 15-й пакет санкцій щодо Росії", — написав він в Х.

Внаслідок обстрілу Покровська поранення дістали двоє людей

Під час обстрілу Покровська російськими окупантами зранку 11 грудня двоє місцевих жителів дістали поранення.

Про це розповіла телефоном Суспільне Донбас речниця прокуратури Донеччини Анастасія Мєдвєдєва.

"Сьогодні 11 грудня, об 11:45, російські окупанти атакували Покровськ. Внаслідок обстрілу отримали поранення двоє місцевих жителів 56 і 64 років. У постраждалих діагностовано мінно-вибухові травми, закриту черепно-мозкову травму й осколкові поранення", —повідомила Анастасія Мєдвєдєва.

За даними речниці, пораненим надано медичну допомогу.

Розпочато досудове розслідування за ч. 1 ст. 438 КК України, тип озброєння встановлюється.

Військові РФ атакували дронами Дніпровський район Херсона: є поранені

Російські військові 11 грудня скидали вибухівку з дронів у Дніпровському районі Херсона.

Про першу атаку РФ повідомила в Telegram Херсонська обласна військова адміністрація.

Близько 12:20 під удар російського безпілотника потрапила 91-річна жінка. У неї — вибухова травма та уламкове поранення ноги. Бригада "швидкої" надала їй медичну допомогу на місці, йдеться у дописі.

Вік мобілізованих обговорювався з топпосадовцями ЄС — Стефанішина

Як повідомила віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина, на зустрічах із топпосадовцями Європейського Союзу обговорювали вік мобілізованих.

Про це Стефанішина сказала, відповідаючи на запитання Радіо Свобода.

“Це питання задавалося з точки зору того, що, дійсно, воно є в публічному дискурсі. Але я і рада, що це питання задається, тому що у нас є дуже очевидна відповідь. Ми не можемо прийняти цю критику, оскільки немає ні системи планування, ні тренування, ні оснащення”, — сказала Стефанішина.

Вона додала, що в умовах, коли такого планування немає з боку союзників,, не можна таку неспроможність перекладати на мобілізаційний вік в Україні.

“Тому ми таку дискусію провели”, — відзначила віцепрем’єрка.

За словами Стафенішиної, загалом Європейський Союз може відіграти велику роль в тренуванні українських військових. Вона нагадала, що Місія ЄС з надання допомоги в галузі безпеки та навчання в Україні (EUMAM Ukraine) провела тренування більше 60 тисяч українських військових. Стефанішина відзначила великі спроможності місії за умови належного планування і оснащення.

“Безумовно, питання мобілізації не буде предметом таких дискусій. Це неприйнятна позиція. Я говорила це і “оф зе рекордз”, і публічно це також має звучати”, — сказала посадовиця.

Армія РФ атакувала Хотінську громаду: загинуло подружжя

11 грудня російська армія обстріляла територію села Біловоди Хотінської громади на Сумщині. Влучили у приватний будинок. Загинуло літнє подружжя.

Про це повідомила Сумська обласна прокуратура.

У селі Біловоди Хотінської громади на території згорілого домоволодіння правоохоронці знайшли тіла 55-річного чоловіка та його 65-річної дружини. За даними слідства, будинок загиблих вигорів ущент унаслідок російського авіаудару.

Правоохоронці проводять досудове розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни, що спричинили загибель людей.

На Хмельниччині ліквідували всі МСЕКи

Сьогодні, 11 грудня, депутати Хмельницької обласної ради на 23 сесії проголосували за ліквідацію комунального закладу охорони здоров’я "Хмельницький обласний центр медико-соціальної експертизи". Рішення підтримали 48 із 52 присутніх депутатів.

Як розповів Суспільному начальник Хмельницької обласної військової адміністрації Сергій Тюрін, таке рішення прийняли в межах реформи МСЕКів.

"За урядовою політикою, за політикою Міністерства охорони здоров’я прийнято рішення, що всі області мають провести відповідні рішення стосовно цих комунальних закладів".

За словами першого заступника голови Хмельницької обласної ради Володимира Гончарука, свої функції МСЕК виконуватиме до кінця цього року.

"З першого січня вже буде переправлення. Наскільки нам відомо, будуть експертні групи, створені на базі кластерних і надкластерних закладів охорони здоров’я. Якщо ми говоримо щодо обласних комунальних закладів – це 5 спеціалізованих закладів. Це і Протипухлинний, Серцево-судинний, Хмельницька обласна лікарня, Центр психічного здоров’я в Скаржинцях і ще один. Тобто, на базі яких буде створено. Решта — на базі територіальних громад".

Однієї структури, яка відповідатиме за надання довідок про обмежену працездатність не буде, зазначив Володимир Гончарук.

"Це буде диверсифіковано. Лікар направляє людину на повний огляд на базі одного з цих закладів. Потім ці документи передаються так званому адміністратору, який буде визначений при кожному закладі охорони здоров’я. Потім адміністратор в електронному форматі без зазначення прізвища, ім’я людини, яка претендує на обмежену працездатність, тобто на інвалідність, передає до експертних команд, які створені при цих закладах охорони здоров’я. Вони будуть розглядати ще раз без зазначення, хто ця людина. І виносити свій висновок".

За словами Володимира Гончарука, у цій системі поки не визначеним є питання фінансування.

"Раніше МСЕКи фінансувалися із державної субвенції. Поки немає чіткої відповіді, чи це буде за рахунок інших пакетів, які кластерні і надкластерні заклади охорони здоров’я отримують кошти від НСЗУ, чи окремий пакет. Або буде перекладено питання на обласні або місцеві бюджети".

Тисяча "Зимової єПідтримки": скільки українців вже отримали виплату

З 10 грудня українці почали отримувати тисячу гривень "Зимової єПідтримки" на картку Національного кешбеку. Загалом упродовж 10-11 грудня допомогу за програмою отримають 1,8 мільйона повнолітніх українців, а також буде здійснено виплати за 520 тисяч заявок на дітей.

Про це повідомляють Мінекономіки та очільник Мінцифри Михайло Федоров.

Виплати за програмою здійснюються протягом 10 робочих днів від дати подачі заявки.

"Станом на 11 грудня кількість заявок досягла 6,3 млн із них 1,7 млн — на виплати для дітей. В процесі перевірки близько 110 тис. заявок було відхилено через невідповідність умовам програми, зокрема від громадян, які перебувають за кордоном", — повідомили у Мінекономіки.

У міністерстві нагадали, що основним способом подачі заявки на отримання виплати є застосунок Дія. Громадяни, які отримують пенсії чи інші соцвиплати через Укрпошту, отримають допомогу від держави через Укрпошту.

З 10 грудня 2024 року українці також можуть подати заявку на виплату 1000 гривень за програмою "Зимова єПідтримка" через відділення банків-партнерів.

"Учора українці почали отримувати 1000 грн на картку Національного кешбеку. Станом на зараз кошти надійшли вже 1,8 мільйона дорослих та 520 тисяч дітей. Витрачайте тисячу на комуналку, ліки, книги та поштові послуги або задонатьте. Перерахуйте єПідтримку на потреби військових, підсильте Сили оборони тисячею", — написав Федоров у Телеграм.

Він також закликав не хвилюватися тих, хто ще не отримав виплату — "банку потрібен час на опрацювання заяв, вашу також обов’язково опрацюють".

Росіяни можуть повторити травневий наступ на півночі Харківщини — прикордонна бригада "Гарт"

На Харківському напрямку росіяни накопичили достатню кількість живої сили та техніки, щоб провести повторний наступ, схожий на травневий, коли їм вдалося частково прорвати українську лінію оборони на півночі регіону.

Про це в етері "Суспільне Студія" заявив начальник групи взаємодії зі ЗМІ прикордонної бригади "Гарт" Олександр Даниленко.

Кількість живої сили й техніки у ворога на напрямку така, що в принципі вони можуть знову спробувати вдатися до травневого штурму, який був, маю на увазі такого масового, щоб прорвати нашу оборону. Ситуація серйозна, але ми її контролюємо.

За словами Даниленка, для штурмів противник застосовує як малі, так і великі групи.

"Штурми бувають різними: як малими групами, по чотири-п'ять осіб, так і великими: рота заходить, так званий "м'ясний" штурм, намагається зайти, куди їм поставлене завдання, але таку роту ми накриваємо. Для них завдання — зайти, закріпитися, і за ними вже підуть більш навчені російські військові, але хлопці накривають особовий склад ворога і не пускаємо. Ворогу не вдається просунутися на напрямку", — говорить Даниленко.

Втрати росіян пораненими складають до ста військових на добу, зазначає начальник групи взаємодії зі ЗМІ.

"Напроти нас перебувають і мотопіхотні підрозділи, і десантники, спецпідрозділи ГРУ, танки стоять напроти нас, трохи туди в тил. Ротації там відбуваються через втрати. Санітарних втрат — близько сотні осіб на добу", — каже Даниленко.

Їхнє завдання незмінне з 10 травня, коли почалася нова фаза атаки на півночі Харківщини, де вони хочуть створити буферну зону, щоб зручніше обстрілювати Харків, створити плацдарм для просування на Куп'янськ, і там оточити наші підрозділи, які ведуть боротьбу. Але їм не вдається навіть перейти річку Вовча, яка ділить Вовчанськ навпіл.

Найбільше бійці підрозділу потребують дронів, говорить представник бригади "Гурт".

"Дрони — це аеророзвідка для виявлення ворога, наведення по координатах на нього артилерії й мінометів. Дрони — дуже ефективна зброя, як FPV і скиди. Та, на жаль, це розхідний матеріал", — зазначає Даниленко.

У передмісті Дніпра уламки ракети пошкодили приватні будинки й інфраструктурний об’єкт

Вдень 11 листопада на Дніпропетровщині працювала протиповітряна оборона. Війська РФ скерували на область дві ракети. Внаслідок падіння уламків у Дніпровському районі пошкоджено будинки й інфраструктуру.

Про це у Telegram повідомив очільник обласної військової адміністрації Сергій Лисак.

Марченко спрогнозував, скільки Україна зможе воювати без допомоги США

Міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що без допомоги від США Україна зможе воювати принаймні протягом першої половини 2025 року.

Про це він заявив в інтерв'ю El Pais, відповідаючи на питання, що станеться, якщо США припинять надавати допомогу Україні.

За словами міністра, що це може стати серйозним викликом для України і Київ повинен мати план створення необхідних умов для співпраці з новою адміністрацією.

"У природних інтересах України — побудувати довіру для співпраці. Я думаю, що це має бути пріоритетною стратегією як для України, так і для Європи", — сказав Марченко.

Він наголосив, що ставлення може змінюватися і для того, щоб впоратися з цією невизначеністю Україна має "правильно використати час і бути здатною вести переговори з новою адміністрацією".

"Я думаю, що у нас достатньо коштів, достатньо зброї, достатньо ракет і артилерійських снарядів, щоб чинити опір принаймні до першої половини 2025 року. Ми забезпечимо достатні бюджетні асигнування на закупівлю боєприпасів і необхідної військової техніки у 2025 році", — сказав Марченко.

Він наголосив, що наразі Україна отримує необхідну зброю від США.

"Це означає, що принаймні на перше півріччя і далі ми будемо добре озброєні, щоб протистояти цій агресії. Україна повинна дуже мудро використати цей час для проведення необхідних переговорів з нашими ключовими союзниками в США", — сказав міністр.

Трансформація Криму в національно-територіальну автономію дозволить відновити права кримськотатарського народу — Чубаров

Голова Меджлісу кримськотатарського народу у Міжнародний день прав людини опублікував заяву, в якій йдеться про необхідність кримськотатарської національно-територіальної автономії для відновлення колективних прав корінного народу.

Текст заяви 11 грудня Рефат Чубаров опублікував у своєму Телеграм-каналі.

"Лише звільнення Криму від російської окупації та повернення півострова у правовий простір Української держави, трансформація нинішнього статусу Криму в національно-територіальну автономію на основі права корінного кримськотатарського народу на самовизначення у складі України дозволять відновити дотримання прав та свобод людини, колективних прав кримськотатарського народу", — йдеться у повідомленні.

Крім того, заявляє Чубаров, "Крим є батьківщиною корінного кримськотатарського народу та невід'ємною частиною Української держави. Жодне рішення щодо територіальної приналежності Кримського півострова, його правового статусу, організації його політичного, економічного, соціального, культурного життя не має і не може прийматися без виявлення волі корінного кримськотатарського народу та згоди Української держави".

У Запорізькій області оголосили День жалоби за загиблими внаслідок обстрілу армією РФ 10 грудня

Сьогодні, 11 грудня, у Запорізькій області оголосили День жалоби за загиблими внаслідок російського ракетного обстрілу обласного центру 10 грудня.

Про це повідомили у своїх Телеграм-каналах керівник ОВА Іван Федоров та секретарка міської ради Регіна Харченко.

"Вбито шістьох людей. РФ знову забрала невинні людські життя. Невимовний біль і черговий шок для міста. Найщиріші співчуття родинам, які втратили близьких.", – зазначила Регіна Харченко.

10 грудня армія РФ завдала ракетного удару по Запоріжжю. Внаслідок обстрілу шість людей загинули, 22 — дістали поранення, зокрема п'ятирічна дитина. Зазнали пошкоджень медичні та освітні заклади, житлові будинки, магазини.

У Брянську минулого тижня згоріли тепловози — ГУР

Минулого тижня у Росії у Брянську згоріли два магістральні тепловози, які забезпечували логістичні потреби російської армії.

Про це Головне управління розвідки Міноборони повідомило у середу, 11 грудня.

За даними ГУР, 5 грудня у залізничному депо міста Брянськ спалахнула пожежа ― згоріли два магістральні тепловози, які забезпечували логістичні потреби російської окупаційної армії.

“Процес загадкового знищення або виведення з ладу об’єктів, які використовуються державою-агресором у геноцидній війні проти України, не припиняється. ГУР МО України нагадує, що за кожен воєнний злочин буде справедлива відплата”, — йдеться у повідомленні.

Росіяни обстріляли Куп'янщину, поранень дістав цивільний чоловік

Зранку 10 грудня, окрім ракетних ударів по Златополю, росіяни також завдали удару по Западному Харківської області.

Про це повідомили начальник обладміністрації Олег Синєгубов та пресслужба поліції області.

Через обстріл Западного на Куп'янщині о 10:00 поранення дістав 63-річний цивільний чоловік, повідомив Синєгубов. Вид озброєння, яке застосували росіяни, встановлюють, зазначили у поліції.

Влада РФ заявила про ракетну атаку на Таганрог

Російська влада заявила про ракетну атаку на місто Таганрог Ростовської області у ніч проти 11 грудня. Вночі у пабліках мешканці Таганрога повідомляли про численні вибухи.

Про ракетну атаку повідомив виконувач обов’язків губернатора Ростовської області Юрій Слюсар.

"Сьогодні вночі ракетної атаки зазнав Таганрог. Пошкоджень зазнало промислове підприємство, згоріло 14 автомобілів на парковці. За попередніми даними, ніхто з людей не постраждав. Обсяг отриманих ушкоджень уточнюється", — написав посадовець.

Міська голова Таганрога Світлана Камбулова заявила, що у місті пошкоджено котельню.

“Наразі у 27 багатоквартирних будинках відсутнє теплопостачання. Фахівці планують до 12.00 відновити пошкоджену котельню”, — написала Камбулова у Телеграм.

Як повідомляє телеграм-канал ASTRA, уночі мешканці Таганрога повідомляли про численні вибухи і стрілянину.

У мережі масово поширювалися кадри, як стверджується, з місця ракетної атаки і пожежі в Таганрозі. На відео видно автомобілі, що палають.

Місцеві жителі стверджують, що атаковано ПАТ "Таганрозький авіаційний науково-технічний комплекс імені Г. М. Берієва" (ТАНТК ім. Г. М. Берієва). Підтверджень цієї інформації поки що немає, пише канал ASTRA.

До 17 збільшилася кількість постраждалих внаслідок ударів по Златополю на Харківщині — ОВА

До 17 збільшилася кількість постраждалих внаслідок ударів по Златополю на Харківщині, повідомив керівник ОВА Олег Синєгубов.

РФ атакувала дронами та артилерією дві громади Миколаївщини

Протягом десятого грудня російські війська атакували FPV-дронами та обстріляли з артилерії Куцурубську та Очаківську громади Миколаївщини. Загиблих чи травмованих немає.

Про це повідомив очільник Миколаївської ОВА Кім.

На Миколаївщині 10 грудня о 9:00, 10:42, 10:45 та 11:16 армія РФ атакувала дронами типу FPV Куцурубську громаду. Ця ж громада о 9:30 зазнала артилерійського обстрілу. Постраждалих немає.

Також учора, 10 грудня о 10:30 зазнала удару дроном типу FPV та о 16:00 перебувала під артилерійським обстрілом акваторія Очаківської громади. Загиблих чи поранених немає, повідомив Кім.

В Укрзалізниці проводять обшуки

У Києві та Київській області за узгодженим Укрзалізницею та Національною поліцією планом триває слідство. Правоохоронці намагаються викрити діяльність ймовірної організованої злочинної групи серед залізничників. Наразі проводяться обшуки, вилучення речових доказів, опитування та затримання.

Про це повідомили пресслужби Укрзалізниці та Національної поліції.

У поліції поінформували, що йдеться про кримінальне провадження, яке розслідується за фактами ймовірних зловживань групи посадовців підрозділу Укрзалізниці під час обслуговування та здійсненням перевезень пасажирів потягами міжнародного сполучення.

Зазначається, що дії фігурантів начебто призвели до значних збитків та створення штучного дефіциту квитків на найпопулярніші маршрути у вільному продажі.

"Правоохоронці проводять слідчі дії за місцями мешкання причетних до кримінальних схем службовців, в офісних приміщеннях структурного підрозділу УЗ. Окрім того, слідчі дії проходитимуть у потягах міжнародного сполучення під час їх відправлення та прибуття", — йдеться у повідомленні.

Пасажирів просять із розумінням поставитися до ситуації та сприяти правоохоронцям у виконанні ними службових обов’язків. Подробиці будуть оприлюднені після завершення слідчих дій.

Яка ситуація на основних напрямках на фронті — зведення Генштабу

На Харківському напрямку військо РФ сім штурмувало у районах населених пунктів Вовчанська, Липців та Стариці.

Про це Генштаб ЗСУ повідомляє у своєму зведенні станом на 08.00 11 грудня.

На Куп’янському напрямку за добу відбулося одинадцять атак окупантів РФ. Сили оборони відбивали штурмові дії росіян неподалік Петропавлівки, Колісниківки, Загризового, Глушківки та Лозової.

На Лиманському напрямку військо РФ атакувало 26 разів. Намагалося просунутись уперед поблизу населених пунктів Греківка, Копанки, Надія, Зелений Гай, Макіївка, Ямполівка, Зарічне, Терни, Торське та у напрямках Дружелюбівки, Чернещини.

На Краматорському напрямку зафіксовано три боєзіткнення в районах Часового Яру, Ступочок та Білої Гори.

На Торецькому напрямку військо РФ здійснило десять атак неподалік Торецька, Щербинівки та Диліївки. Одне боєзіткнення в Торецьку ще триває.

На Покровському напрямку українські захисники зупинили 53 штурмових і наступальних дій росіян в районах населених пунктів Миролюбівка, Промінь, Мирноград, Новотроїцьке, Пушкіне, Лисівка, Даченське, Новий Труд, Зелене, Піщане, Покровськ та Шевченко.

На Курахівському напрямку Сили оборони відбили 45 атак позицій українських військ поблизу населених пунктів Сонцівка, Старі Терни, Зоря, Курахове, Дачне та Дальнє.

На Времівському напрямку військо РФ здійснило 16 наступальних дій в бік позицій українських підрозділів у районах Веселого Гаю, Костянтинопільського, Розливу, Трудового, Новодарівки, Сухих Ялів, Благодатного, Макарівки.

На Оріхівському напрямку армія РФ сім разів атакувала в районах Новоандріївки та П’ятихаток.

На Придніпровському напрямку російські окупанти намагалися штурмувати позиції українських підрозділів п’ять разів, успіху ці дії їм не принесли.

В операційній зоні у Курській області підрозділи Сил оборони України за минулу добу відбили 22 атаки російських окупантів. Ще одне боєзіткнення триває.

На Волинському та Поліському напрямках ознак формування наступальних угруповань війська РФ не виявлено.

Генштаб: на фронті за добу 208 бойових зіткнень, РФ втратила 1400 військових

На фронті протягом минулої доби зафіксовано 208 бойових зіткнень. Росія на війні в Україні за добу втратила 1400 військових.

Про це Генштаб ЗСУ повідомляє у своєму зведенні станом на 08.00 11 грудня.

За уточненою інформацією, минулої доби військо РФ завдало по позиціях українських підрозділів та населених пунктах два ракетних удари із застосуванням трьох ракет, а також 22 авіаудари, скинувши 42 КАБ. Крім цього, здійснило понад 3,5 тисячі обстрілів, зокрема 111 — із реактивних систем залпового вогню, та залучило для ураження 1600 дронів-камікадзе.

Армія РФ завдала авіаударів, зокрема в районах населених пунктів Улакли, Олексіївка, Григорівка, Васюківка, Костянтинопіль, Андріївка, Времівка, Велика Новосілка.

За минулу добу ракетні війська і артилерія Сил оборони уразили два пункти управління, три склади з боєприпасами та один район зосередження особового складу російських окупантів.

“Загалом, минулої доби втрати російських загарбників склали 1400 осіб. Також українські воїни знешкодили два танки, 20 бойових броньованих машин, 3 артилерійські системи, 4 БпЛА оперативно-тактичного рівня, 36 автомобілів та чотири одиниці спеціальної техніки”, — йдеться у зведенні Генштабу.

Одна людина загинула, 15 — поранені. Армія РФ обстріляла 35 населених пунктів Херсонщини

Внаслідок обстрілів на Херсонщині минулої доби одна людина загинула, 15 — поранені. Російська армія била по 35 населених пунктах області.

Про це в Telegram вранці 11 грудня повідомив керівник обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.

Під ударами перебували Антонівка, Новодмитрівка, Микільське, Михайлівка, Тягинка, Берислав, Томина Балка, Станіслав, Нововоронцовка, Осокорівка, Саблуківка, Томарине, Гаврилівка, Одрадокам'янка, Білозерка, Придніпровське, Комишани, Бургунка, Вірівка, Веселе, Дудчани, Токарівка, Тягинка, Садове, Червоний Маяк, Ольгівка, Новоолександрівка, Кізомис, Качкарівка, Монастирське, Понятівка, Іванівка, Золота Балка, Львове та Херсон, йдеться у дописі.

Внаслідок влучань по житлових кварталах пошкоджені 20 приватних будинків, господарські споруди та автомобілі, повідомив Прокудін.

На Запоріжжі армія РФ завдала 268 ударів по території 10 населених пунктів: є загиблі та поранені

Упродовж доби, 10 грудня, російські військові завдали 268 ударів по території 10 населених пунктів Запорізької області. Внаслідок обстрілів шість людей загинули, 22 — дістали поранень.

Про це сьогодні, 11 грудня, повідомив очільник Запорізької ОВА Іван Федоров у своєму Telegram-каналі.

Внаслідок ракетного удару по Запоріжжю загинули шестеро людей, ще 22 — дістали поранень.

Армія РФ завдала 268 ударів по території 10 міст та сіл Запорізької області:

  • один ракетний удар по Запоріжжю;
  • вісім разів з реактивних систем залпового вогню обстріляла Гуляйполе, Малу Токмачку, Новоандріївку та Новоданилівку;
  • 109 разів з артилерії обстріляла територію Кам'янського, Щербаків, Гуляйполя, Малої Токмачки, Новоандріївки, Новоданилівки, Білогір'я, Новодарівки;
  • 150 БпЛА атак здійснила по території Степногірська, Кам'янського, Щербаків, Гуляйполя, Малої Токмачки, Новоандріївки, Новоданилівки, Білогір'я, Новодарівки.
"Надійшло 33 повідомленя про руйнування житлових будинків та об'єктів інфраструктури", — йдеться у повідомленні.

Били з артилерії і "Градами": як на Нікопольщині минула ніч проти 11 грудня

У ніч проти 11 грудня російська армія здійснила п’ять атак на Нікопольський район Дніпропетровщини. Під обстрілами були райцентр та чотири громади.

Про це у своєму Telegram-каналі повідомив очільник обласної військової адміністрації Сергій Лисак.

З важкої артилерії війська РФ обстріляли Нікополь та  Марганецьку, Мирівську і Червоногригорівську громади. З реактивної системи залпового вогню "Град" — Покровську. Загиблих чи поранених немає.

У ніч проти 10 грудня війська РФ два рази обстріляли Нікопольський район Дніпропетровщини. Під ударами опинилися Нікополь і Червоногригорівська громада. Травмованих немає.

Протягом дня російська армія тричі за день атакувала район дронами-камікадзе. Влучила по самому Нікополю та населених пунктах Марганецької громади. Загиблих і поранених немає.

У Чорному морі 11 грудня відсутні російські кораблі — ВМС ЗСУ

Станом на ранок 11 грудня, Росія не виводила кораблі на бойове чергування у Чорне море. В Азовському морі вони також відсутні.

Про це повідомила пресслужба Військово-морських сил ЗСУ в Telegram.

У Середземному морі перебувають 6 російських кораблів, з яких 4 є носіями крилатих ракет "Калібр" загальним залпом до 41 ракети.

Повідомляється, що за добу в інтересах РФ прохід Керченською протокою до Азовського моря здійснили 7 суден, з них 3 рухались з протоки Босфор.

"РФ продовжує порушувати Міжнародну конвенцію з охорони людського життя на морі 1974 р. (SOLAS), вимикаючи системи автоматичної ідентифікації (AIS)", — додали у ВМС ЗСУ.

Палата громад Канади схвалила виділення нової допомоги Україні

У Канаді Палата громад затвердила виділення 764 млн канадських доларів (близько 587 млн доларів США) на військову допомогу Україні. Також схвалили виділення фінансової допомоги та коштів на гуманітарне розмінування. Тепер за це рішення має проголосувати Сенат.

Про це повідомляє Укрінформ.

Ці кошти включили у великий бюджетний документ, схвалення якого дозволить уряду додатково витрати 21 млрд канадських доларів на різні цілі, в тому числі національну оборону, відзначає агентство.

Міністра оборони Канади Білл Блер наголосив, кошти будуть використані на “боєприпаси, навчання й інші засоби, конче необхідні українцям для перемоги”

400 млн канадських доларів (близько 307 млн доларів США) підуть на фінансову допомогу Україні, яка виділяється зі спеціального рахунку МВФ.

Також парламент затвердив 45 млн канадських доларів (близько 35 млн доларів США) на “гуманітарне розмінування та зміцнення кібернетичної стійкості в Україні”.

Щоб схвалене Палатою громад збільшення видатків набуло чинності, за нього ще має проголосувати Сенат Канади. Відповідне голосування очікується найближчим часом.

У Запоріжжі зросла кількість жертв через удар РФ

До шести зросла кількість загиблих у Запоріжжі через учорашній російський удар, повідомили в ДСНС. Відомо про 22 постраждалих. Аварійно-рятувальні роботи продовжуються.

У Брянську після атаки безпілотників загорівся виробничий об’єкт, ймовірно, нафтобаза

Унаслідок атаки безпілотників у Брянську в РФ сталося загоряння виробничого об’єкта.

Про це повідомив губернатор Брянської області Росії Олександр Богомаз у телеграм-каналі.

За його словами, системи протиповітряної оборони Міністерства оборони Росії виявили та знищили десять безпілотників літакового типу над територією Брянської області. За його даними, постраждалих унаслідок інциденту немає, оперативні та екстрені служби працюють на місці.

Держдеп схвалив контракт з обслуговування F-16 для України на $266 млн

Державний департамент США затвердив продаж Україні послуг з обслуговування літаків F-16 на загальну суму $266,4 мільйона.

Про це йдеться на сайті Агентства з питань співробітництва у сфері безпеки Міноборони США.

Контракт передбачає забезпечення України необхідними послугами та обладнанням для підтримки експлуатації F-16. Серед ключових позицій угоди:

  • система планування місій JMPS;
  • пристрої завантаження ключів AN/PYQ-10 (SKL);
  • програма вдосконалення компонентів двигунів (CIP);
  • запасні частини, витратні матеріали та аксесуари;
  • підтримка ремонту та повернення техніки;
  • програмне забезпечення для озброєння,
  • навчання персоналу та технічна підтримка.
  • покращення обороноздатності України

Росія відновлює залізничне сполучення з Північною Кореєю, припинене у 2020 році

"Російські залізниці" оголосили про відновлення сполучення з Північною Кореєю, яке було призупинене у 2020 році через пандемію коронавірусу.

Про це йдеться у Telegram-каналі компанії РФ.

За інформацією, з 16 грудня відновиться залізничне сполучення між російським містом Хасан і північнокорейською станцією Туманган.

З наступного тижня поїзди курсуватимуть між російським та північнокорейським кордоном щопонеділка, щосереди та щоп'ятниці.

Тихановська пояснила, чому армія Білорусі не воюватиме проти України

Лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська заявила, що у Білорусі майже немає підтримки війни проти України, тому участь білоруської армії в бойових діях на боці Росії є неможливою.

Про це Тихановська розповіла в інтерв’ю "Європейській правді".

"Я на 100% впевнена, що білоруська армія не воюватиме проти України. Лише 4% громадян підтримують таку ідею. У країні панує абсолютна згода в тому, що ми на боці України, що ми проти цієї війни, і що Україна має перемогти", – наголосила Тихановська.

Вона також висловила думку, що навіть у разі наказу режиму Олександра Лукашенка білоруські солдати не виконуватимуть його: "вони здаватимуться в полон, переходитимуть на сторону України або намагатимуться уникнути участі у війні".

Топ дня

Вибір редакції