Франція уповільнить переозброєння своєї армії і надання військової допомоги Україні, якщо парламент винесе вотум недовіри уряду країни.
Про це в інтерв'ю газеті Le Parisien заявив голова французького Міноборони Лекорню.
За його словами, скорочення видатків на армію порушить стабільність роботи оборонної промисловості та уповільнить переозброєння ЗС Франції. Зокрема може відтермінуватися замовлення на нові авіаносці Pang, які мають замінити атомний ударний авіаносець "Шарль де Голль".
Якщо ми відстрочимо проєкт Pang, можемо опинитися на певну кількість років без авіаносця, оскільки ми не зможемо використовувати "Шарль де Голль" після завершення терміну експлуатації його атомних котелень. Ми повинні розуміти, що голосувати за цензуру означає ризик значно уповільнити наше переозброєння в той час, коли решта світу не чекатиме на нас", — сказав Лекорню.
Міністр також наголосив, що уповільнення переозброєння французької армії спричинить уповільнення надання військової допомоги Україні.
"У більшості випадків військова підтримка Києва забезпечується шляхом передачі старого озброєння ЗС Франції, яке замінюється новим саме завдяки асигнуванням із бюджету. Якщо скоротяться замовлення на нове обладнання, сповільняться і постачання в Україну", — сказав він.
Напередодні видання Politico повідомило, що 4 грудня, французькі депутати проголосують за вотум недовіри, що, ймовірно, призведе до відставки уряду Франції.
Депутати Національних зборів обговорять кілька вотумів недовіри, які подали 2 грудня після того, як прем'єр-міністр Мішель Барньє скористався конституційною лазівкою, щоб проштовхнути законопроєкт про фінансування соціального забезпечення в обхід парламенту.
Зазначається, що Барньє, імовірно, програє це голосування, оскільки лівий блок Новий народний фронт і ультраправа партія Національний фронт заявили, що голосуватимуть проти уряду. Разом ці дві опозиційні сили мають більшість у парламенті.
Якщо Барньє програє голосування, він стане прем'єр-міністром із найкоротшим терміном перебування на посаді в сучасній історії Франції. Це також стане першим випадком, коли французький уряд зазнав поразки в голосуванні про недовіру з 1962 року, пише Politico.
Видання зазначає, що Еммануель Макрон призначив Мішеля Барньє у вересні, доручивши йому практично нездійсненне завдання — ухвалити скорочений бюджет без парламентської більшості.
У Франції п’ять депутатів із п’яти різних політичних груп звернулися з листом до міністра Збройних Сил країни Себастьяна Лекорню із закликом направити французьких військових інструкторів в Україну.