Президентка Грузії Самолі Зурабішвілі звертається до грузинів, які проживають у Європі та Америці, із закликом висловити свою позицію щодо "жорстких спецоперацій у російському стилі", які відбуваються у Грузії.
Про це повідомляє SOVA з посиланням на заяву Зурабішвілі у соцмережі X.
"Я звертаюсь до вас! Прокиньтеся! Настав час чітко висловити свою позицію щодо цих жорстоких, нещадних спецоперацій у російському стилі, придушення свободи слова", — закликала президентка Грузії.
Вона наголосила, що "мовчати і вдавати, що нічого не відбувається на Батьківщині, більше не можна".
"Висловлюйте свою позицію – у пресі та на телебаченні, у посольствах чи навіть у соціальних мережах, або приходьте та відстоюйте майбутнє своєї країни", — написала Зурабішвілі.
Два дні поспіль громадяни Грузії виходять на акції протесту через рішення "Грузинської мрії" відмовитися від переговорів щодо вступу до ЄС до 2028 року.
Під час розгону багатотисячної акції протесту в Тбілісі з 29 на 30 листопада поліція затримала 107 протестувальників. Всім затриманим інкримінують непокору вимогам поліції та дрібне хуліганство – статті 166 та 173 Кодексу адміністративних правопорушень.
Розгін мітингу на Руставелі продовжувався майже 7 годин. Силовики використовували проти мітингарів водомети, капсули з газом, перцевий спрей, а також інші спецзасоби.
Мітингарі намагалися побудувати барикади з того, що було під рукою: з лавок, сміттєвих баків, шин та навіть електросамокатів. У результаті сутичок травмувалися десятки людей, серед яких журналісти. У МЗС Грузії повідомили лише про 10 поранених працівників поліції.
28 листопада прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив, що влада країни відмовляється від переговорів щодо вступу до Європейського Союзу до 2028 року. За його словами, кінець 2028 року – це час, коли Грузія буде готова з економічного погляду розпочати переговори про вступ до ЄС у 2030 році.
Після цього у Грузії розпочалася нова хвиля протестів. Поліція розігнала учасників акції водометами та перцевим газом. У сутичках постраждали десятки демонстрантів, журналістів та силовиків. Також правоохоронці затримали щонайменше 43 людини.
Раніше Європейська рада оголосила, що процес інтеграції Грузії фактично припинено через дії "Грузинської мрії", зокрема, через ухвалення законів про "іноагентів" та обмежень прав ЛГБТ-спільноти. Крім цього ЄС не визнав результати парламентських виборів, що відбулись у країні 26 жовтня.