Перейти до основного змісту

МЗС України відреагувало на відмову Грузії від переговорів щодо вступу в ЄС і розгін протестувальників

Поліція водометом розганяє мітинг прихильників грузинської опозиції після того, як уряд призупинив процес подачі заявки на вступ до ЄС до 2028 року, біля будівлі парламенту в Тбілісі, Грузія, 29 листопада 2024 року. REUTERS/Irakli Gedenidze

Україна засудила застосування сили проти мирної акції протесту в Тбілісі та розчарована рішенням уряду Грузії призупинити до 2028 року переговори щодо вступу до ЄС.

Про це йдеться у заяві МЗС України.

"Закликаємо владу країни поважати право громадян Грузії на мирний протест та утримуватись від насильства і провокацій. Загострення внутрішньополітичної ситуації в Грузії є наслідком численних порушень на парламентських виборах 26 жовтня. Всі зафіксовані міжнародними спостерігачами порушення мають бути розслідувані, а винні – притягнуті до відповідальності", — йдеться у заяві.

Україна також розчарована рішенням уряду Грузії призупинити до 2028 року переговори щодо вступу до ЄС.

"Це рішення, як і застосування сили проти мирної акції протесту, є свідченням згортання демократичних процесів в країні на догоду Москві. Не дарма керівництво Грузії вже отримало публічну похвалу від Кремля за дії всупереч європейському вибору власного народу", — зазначили у міністерстві.

Україна закликає уряд Грузії поважати прагнення переважної більшості грузинського народу бути "невід'ємною частиною вільної і демократичної Європи" та повернутися до виконання всіх реформ, необхідних для набуття країною членства в ЄС.

28 листопада прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив, що влада країни відмовляється від переговорів щодо вступу до Європейського Союзу до 2028 року. За його словами, кінець 2028 року – це час, коли Грузія буде готова з економічного погляду розпочати переговори про вступ до ЄС у 2030 році.

Після цього у Грузії розпочалася нова хвиля протестів. Поліція розігнала учасників акції водометами та перцевим газом. У сутичках постраждали десятки демонстрантів, журналістів та силовиків. Також правоохоронці затримали щонайменше 43 людини.

Раніше Європейська рада оголосила, що процес інтеграції Грузії фактично припинено через дії "Грузинської мрії", зокрема, через ухвалення законів про "іноагентів" та обмежень прав ЛГБТ-спільноти. Крім цього ЄС не визнав результати парламентських виборів, що відбулись у країні 26 жовтня.

Топ дня
Вибір редакції