"Слуги народу" на засіданні фракції визначилися із кандидатами в очільники чотирьох міністерств

Ексклюзивно

Фракція "Слуга народу" обрала трьох кандидатів на посади міністрів енергетики, освіти та голови Міністерства у справах ветеранів.

Про це із засідання фракції повідомляє кореспондентка Суспільного Роксолана Бичай.

Так, депутати вирішили призначити міністром освіти і науки чинного виконувача обов'язків голови МОНу Сергія Шкарлета. Наразі також обговорюється призначення ексдиректора "Нафтогазу" Юрія Вітренка на пост першого віце-прем'єра, міністра енергетики. На місце міністра у справах ветеранів "Слуги" пропонують призначити генерал-майора Служби безпеки Юлію Лапутіну.

Як розповів Суспільному депутат Олександр Корнієнко, найменше запитань викликає Лапутіна, а найбільше - Шкарлет, оскільки депутати або цілком його підтримують, або дуже скептично до нього ставляться.

Також фракція обговорила можливість розділення Міністерства економіки торгівлі та сільського господарства на Міністерство економіки та Міністерство аграрної політики. На посаду очільника Мінагро фракція пропонує призначити чинного голову Державного геокадастру Романа Лещенка.

"У нього дуже цікава концепція, я б назвав це "нічого зайвого". Він пропонує перестати робити з Мінагро якогось монстра, з непотрібними руками і ногами. Він чітко пропонує концентруватися саме на розвитку галузі і з допоміжних - тільки водне агентство, яке має допомогти нам впоратися з меліорацією", - розповів Корнієнко.

Що відомо про нових кандидатів

Юлія Лапутіна - друга в Україні жінка-генерал СБУ, брала участь у військових діях на сході у 2014 році. З 2014 року працює на посаді заступниці начальника Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки. Вона також має ступінь кандидата психологічних наук.

Юрій Вітренко - економіст та фінансист, гендиректор інвестиційної компанії AYA Capital. З 2014-го року працював виконавчим директором НАК "Нафтогаз України". Пішов з посади у 2020 році, заявивши, що його посаду скорочують, а звільнення - це реакція голови правління компанії Андрія Коболєва на "незручну правду, у якій він бачить загрозу для свого крісла".

Роман Лещенко - підприємець, був депутатом Жашківської районної ради на Черкащині, у 2019 році став позаштатним уповноваженим президента із земельних питань. У червні 2020 очолив Державну службу з питань геодезії, картографії та кадастру.

Що відомо

  • Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський та міністр у справах ветеранів Сергій Бессараб написали заяви про звільнення.
  • 25 червня уряд призначив "ексрегіонала" і ректора Чернігівського національного технологічного університету Сергія Шкарлета заступником міністра освіти та науки та виконувачем обов'язків міністра освіти і науки.
  • Четверо з шести заступників міністра освіти та державний секретар Міністерства освіти і науки пішли з посад відразу після призначення Шкарлета.
  • 4 червня ексочільниця МОН Ганна Новосад у Facebook звинуватила Шкарлета в плагіаті наукових робіт. Сам Шкарлет звинувачення відкидає.
  • Студенти по всій країні протестували проти призначення тимчасового очільника МОН. Зокрема, 1 вересня київські студенти влаштували акцію з вимогою відставки Шкарлета.

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного