Перейти до основного змісту

З автоматами та "коктейлями Молотова" йшли на російські танки. Історія захисника на псевдо "Херсон". СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Ексклюзивно
Боєць тероборони Сергій на псевдо "Херсон", 24 жовтня 2024 року. Суспільне Херсон

Сергій на псевдо "Херсон" брав участь у бою за Херсон на площі Білозерській 1 березня 2022 року. Вижив і продовжує воювати у складі 124-ї окремої бригади територіальної оборони морської піхоти. Розповів, що на бронетехніку російських військових вони йшли з автоматами та "коктейлями Молотова".

За словами чоловіка, того дня, у Бузковому парку та на площі Білозерській загинули 19 бійців 194-го батальйону.

"Тяжкість в чому була боронити цей район? Саме основне це те, що люди не пройшли злагодження, ми не постійно діючі війська були. А вони — це постійні озброєні до зубів війська з технікою, зі всіма наявними по штату, по табелю озброєнням", — розповів Сергій.

У пам’ять про загиблих оборонців Херсона у Бузковому сквері встановили пам’ятний знак.

26 серпня 2024 року Ольга Фролова, донька одного із загиблих, зареєструвала електронну петицію, щоб 19 бійцям, які загинули у бою за Бузковий парк та Білозерську площу присвоїли звання Герой України посмертно, розказав Сергій. Він звернувся до людей за допомогою родинам загиблих військових вшанувати пам'ять захисників та підписати петицію.

Дивіться історію військового про захист Херсона у перші дні російського вторгнення у репортажі редакції Суспільне Херсон.

Що відомо про бої у Бузковому сквері Херсона

1 березня 2022 року у Херсоні тероборонівці отримали наказ сідати в автобуси та висуватись на позиції. Кілька десятків озброєних автоматами, гранатами Ф1 та двома "Мухами" стали у Бузковому сквері на вулиці Нафтовиків та на площі Білозерській.

Тоді з двох боків на Херсон наступали російські штурмовики на танках і БМП. У нерівному бою загинули до 30 тероборонівців.

Після деокупації міста, слідчі та представники криміналістичної лабораторії разом із групою спеціалістів вибухотехнічної служби відвідали "Бузковий парк" по вулиці Нафтовиків. На місці огляду правоохоронці вилучили достатньо речових доказів, що підтверджують воєнний злочин російської армії.

У березні 2023 року у Бузковому сквері встановили пам'ятний знак на честь загиблих тероборонівців.

Топ дня

Вибір редакції