Перейти до основного змісту

Від початку року зафіксовано понад 21 тисячу проваджень за порушення військового обліку — Опендатабот

В Україні більшає боргів за штрафи, виписані через порушення правил військового обліку. За 10 місяців поточного року зафіксовано понад 21 тисячу таких проваджень.

Про це повідомляє платформа для роботи з відкритими даними Опендатабот.

Зазначається, що 21 336 боргів за штрафи через порушення правил військового обліку було відкрито в Україні цьогоріч. Це у 2 рази більше, ніж за весь 2023 рік: тоді до Реєстру потрапило 10 542 проваджень.

"Лише кожне третє провадження цьогоріч було закрито — це означає, що штраф було сплачено. До порівняння, зі 10 542 боргів за штрафи від ТЦК торік було закрито 72% справ", — йдеться у повідомленні.

Кількість проваджень за порушення військового обліку. Інфографіка Опендатабот

Також вказується, що переважна більшість боргів відкрита щодо чоловіків — 21 161 проваджень або ж 99%.

"Втім більшає жінок, які мають штрафи через порушення правил військового обліку. За рік кількість проваджень на жінок зросла у 1,4 раза: зі 121 торік до 175 цьогоріч", — йдеться у повідомленні.

З 1 жовтня 2023 року в Україні військовий облік став обов’язковим для жінок певних професій віком від 18 до 60 років. Аби не отримати штраф, жінки мали стати на облік до 17 липня 2024 року.

"Для боржників діє низка обмежень, як-от на відкриття нових банківських рахунків, блокування поточних, неможливість реєстрації різних угод через нотаріусів тощо. При цьому, такі покарання мають ще й іміджеві наслідки, адже реєстр є публічним, а тому інформацію в ньому можуть перевіряти, зокрема, роботодавці при прийомі на роботу", — додали в Опендатаботі.

Перевірити штрафи від ТЦК, які потрапили на примусове виконання, можна в Опендатаботі.

Що відомо про закон про мобілізацію

26 грудня 2023 року Кабмін вніс до Ради законопроєкт "Про удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби".

До цього президент Володимир Зеленський вказав, що під час обговорення питання стосовно закону про мобілізацію військові запропонували додатково призвати 450-500 тисяч людей.

11 квітня український парламент у другому читанні ухвалив законопроєкт про мобілізацію. Депутати прийняли документ без норми про демобілізацію. 16 квітня президент Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію, ухвалений Верховною радою. Законної сили документ набув 18 травня 2024 року.

18 травня з набуттям чинності оновленого законопроєкту про мобілізацію запрацював мобільний додаток "Резерв+" для військовозобов'язаних, призовників і резервістів. Він доступний для завантаження на смартфонах через App Store та Google Play Market. "Резерв+" надає можливість оперативного оновлення даних та доступу до інформації у реєстрі "Оберіг". Це зручний спосіб виконання обов’язкової процедури оновлення особистих даних. Після оновлення даних у застосунку ви зможете побачити інформацію з реєстру "Оберіг" щодо себе.

З 18 травня по 16 липня 2024 року — тобто вчасно, згідно з новим законом про мобілізацію, — 4 690 496 військовозобов'язаних оновили свої військово-облікові дані.

26 липня в "Резерві+" зʼявилася можливість підвантажувати актуальні дані про бронювання до електронного військово-облікового документа.

Топ дня

Вибір редакції