Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі відмовилась з'являтися в прокуратуру на допит через свої заяви щодо ймовірних фальсифікацій на парламентських виборах, що відбулися у країні 26 жовтня.
Про це повідомляє "Эхо Кавказа", посилаючись на заяву Зурабашвілі, яку вона зробила на брифінгу.
"Я б порадила прокуратурі розпочати свою роботу та уникати політичного зведення рахунків із президентом. На додаток, у цей час наші партнери теж на це дивляться – чи зможе прокуратура бути незалежною, неупередженою. Тож нехай прокуратура почне свою роботу, а президент займеться своєю. Як президент я продовжу свою роботу і не збираюся звітувати перед прокуратурою", — заявила вона.
Зурабішвілі зауважила, що виклик до прокуратури "дивним чином збігся із вказівками Дмитра Медведєва". Раніше заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв написав у соцмережі X, що президента Грузії необхідно "усунути з посади та заарештувати".
"Я звертаюся до прокуратури, ви підзвітні до народу, громадськість вимагає від вас негайного розслідування, а не моїх доказів, і ніхто не очікує, що прокуратура в цій ситуації сьогодні розпочне очевидні політичні процеси проти президента", — сказала президентка Грузії.
Раніше Зурабішвілі викликали до прокуратури через заяви про фальсифікацію парламентських виборів.
Відомство розпочало розслідування фактів можливої фальсифікації парламентських виборів на основі звернення Центральної виборчої комісії від 30 жовтня 2024 року за статтею 164 (3) КК Грузії – "фальсифікація виборів".
"Згідно з заявою ЦВК та інформацією, поширеною в публічному просторі через засоби масової інформації, президентка Грузії Саломе Зурабішвілі має мати докази можливої фальсифікації парламентських виборів 2024 року, у зв'язку з чим, відповідно до встановленого законом порядку, вона запрошена на допит у відомство 31 жовтня поточного року", – йшлося у заяві прокуратури.
Що відомо про вибори у Грузії
Керівна партія Грузії "Грузинська мрія" перемогла на парламентських виборах, які відбулися 26 жовтня.
Як повідомили у Центральній виборчій комісії, в результаті підрахунку 99% голосів партія отримала 53,92% (1 118 836 голосів).
Дані були підраховані на всіх 3110 дільницях (дані однієї дільниці в Марнеулі визнали недійсними через вкидання бюлетенів).
Отже, у новому складі парламенті у "Грузинська мрія" отримала 88 мандатів, а опозиція – 62.
За інформацією ЦВК, бар'єр у 5% подолали такі опозиційні сили:
- "Коаліція за зміни" — 11% (229 006 голосів, 19 мандатів);
- "Єдність — Національний рух" — 10,1% (210 895 голосів, 16 мандатів);
- "Сильна Грузія" — 8,8% (182 891 голос, 14 мандатів);
- "Гахарія за Грузію" — 7,7% (161 250 голосів, 13 мандатів).
Крім того, за попередніми даними ЦВК, на 58 виборчих дільницях, відкритих за кордоном, лідирувала "Коаліція за зміни" з 33,32% (11 406 голосів).
За цим політичним об'єднанням йшли: "Єдність – Національний рух" – 19,9%, "Грузинська мрія" — 13,3%, "Сильна Грузія" – 14,9%, "Гахарія за Грузію" — 9%.
Опозиційні партії та коаліції не визнають підсумки парламентських виборів у Грузії та планують мітинги. Вони відмовляються входити до парламенту та отримувати мандати. Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі назвала це голосування "російським" і "тотально сфальсифікованим".
Ввечері 28 жовтня перед будівлею грузинського парламенту відбувся мітинг прихильників опозиції проти результатів парламентських виборів. Зокрема один із лідерів партії "Єдність — Національний рух" Георгій Вашадзе виступаючи на мітингу заявив, що грузинська опозиція вимагає повторних виборів, які проведе міжнародна адміністрація.