Центральна виборча комісія (ЦВК) Грузії звернулася до прокуратури країни і запропонувала розслідувати заяви президентки Саломе Зурабішвілі та опозиційних політиків про те, що на виборах у парламент відбувалися фальсифікації.
Про це йдеться в заяві ЦВК від 29 жовтня.
"Для того, щоб визначити, чи правдиві заяви президента Грузії, політиків чи будь-якої зацікавленої особи, чи поширена інформація про фальсифікації виборів, необхідно провести комплексне та об’єктивне розслідування, яке виходить за межі компетенції виборчої адміністрації", — зазначили в ЦВК.
Виборча комісія висловила готовність співпрацювати зі слідством та безперебійно надавати інформацію, що буде цікава та необхідна для слідства.
Раніше ЦВК писала, що твердження президентки про фальсифікації на виборах є "безпідставними, неаргументованими та неправдивими звинуваченнями" й що Зурабішвілі дискредитує електронні виборчі технології.
У заяві ЦВК до прокуратури також наголошується, що місія спостереження ОБСЄОрганізація з безпеки і співробітництва в Європі/БДІПЛБюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини оцінила вибори як позитивні, крім того, аудит, проведений американською компанією, не виявив жодних недоліків.
Що відомо про вибори у Грузії
Керівна партія Грузії "Грузинська мрія" перемогла на парламентських виборах, які відбулися 26 жовтня.
Як повідомили у Центральній виборчій комісії, в результаті підрахунку 99% голосів партія отримала 53,92% (1 118 836 голосів).
Дані були підраховані на всіх 3110 дільницях (дані однієї дільниці в Марнеулі визнали недійсними через вкидання бюлетенів).
Отже, у новому складі парламенті у "Грузинська мрія" отримала 88 мандатів, а опозиція – 62.
За інформацією ЦВК, бар'єр у 5% подолали такі опозиційні сили:
- "Коаліція за зміни" — 11% (229 006 голосів, 19 мандатів);
- "Єдність — Національний рух" — 10,1% (210 895 голосів, 16 мандатів);
- "Сильна Грузія" — 8,8% (182 891 голос, 14 мандатів);
- "Гахарія за Грузію" — 7,7% (161 250 голосів, 13 мандатів).
Крім того, за попередніми даними ЦВК, на 58 виборчих дільницях, відкритих за кордоном, лідирувала "Коаліція за зміни" з 33,32% (11 406 голосів).
За цим політичним об'єднанням йшли: "Єдність – Національний рух" – 19,9%, "Грузинська мрія" — 13,3%, "Сильна Грузія" – 14,9%, "Гахарія за Грузію" — 9%.
Опозиційні партії та коаліції не визнають підсумки парламентських виборів у Грузії та планують мітинги. Вони відмовляються входити до парламенту та отримувати мандати. Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі назвала це голосування "російським" і "тотально сфальсифікованим".
Ввечері 28 жовтня перед будівлею грузинського парламенту відбувся мітинг прихильників опозиції проти результатів парламентських виборів. Зокрема один із лідерів партії "Єдність — Національний рух" Георгій Вашадзе виступаючи на мітингу заявив, що грузинська опозиція вимагає повторних виборів, які проведе міжнародна адміністрація.