Прем'єр Угорщини Віктор Орбан заявив, що партія "Грузинська мрія не дозволила перетворити Грузію на "другу Україну". За його словами, грузинський народ "зробив правильне" рішення на парламентських виборах — на користь миру, оскільки цей уряд не хоче залучати свою країну до "безглуздої війни", яка ведеться в Україні.
Про це угорський прем'єр сказав на пресконференції з очільником грузинського уряду Іраклієм Кобахідзе, передає видання Sova.
"Хочу привітати вас з тим, що, в умовах прагнення європейської інтеграції, ви не дозволили перетворити вашу країну на другу Україну. Ми дуже цінуємо вірність прем'єр-міністра (Кобахідзе — ред.) цій ідеї, і я особисто переконаний, що до кінця десятиліття Грузія справді буде готова, у найкращій своїй формі, щоб стати країною-членом ЄС. Ми зробимо все, щоб надати вам допомогу", — сказав Орбан.
Орбан також заявив, що Угорщина знає, що таке війна, але й знає, що таке мир.
"Ми знаємо, що таке війна – вона ведеться у сусідній країні. Але ми також знаємо, що таке мир. Угорщина є миролюбною країною в Європі й ми позитивно оцінюємо ваші спроби, оскільки й ви на стороні миру. Ніхто не хоче руйнувати свою країну та залучати її до безглуздої війни.Тому нам є зрозумілим вибір грузинського народу на користь миру. І в Угорщині так. Я чітко заявляю: грузинський народ зробив вибір на користь миру! Народ зробив європейський вибір! Тому я вважаю, що керівна партія є вірною європейській інтеграції", — сказав політик.
Крім цього Орбан припустив, що Грузія, можливо, єдина держава, у Конституції якої прописано, що всі уряди повинні не шкодувати зусиль, спрямовуючи їх на євроінтеграцію країни, тому за таких умов "смішно" ставити це під питання.
27 жовтня "Эхо Кавказа" з посиланням на пресслужбу угорського уряду повідомляло, що Орбан прибуде до Грузії й пробуде у країні кілька днів.
Речник ЄС Петер Стано заявив, що Орбан не отримував від Ради ЄС жодного мандату на відвідування Грузії, тому його візит у Тбілісі відбувається виключно у межах двосторонніх відносин між обома державами.
Що відомо про вибори у Грузії
Керівна партія Грузії "Грузинська мрія" перемогла на парламентських виборах, які відбулися 26 жовтня.
Як повідомили у Центральній виборчій комісії, в результаті підрахунку 99% голосів партія отримала 53,92% (1 118 836 голосів).
Дані були підраховані на всіх 3110 дільницях (дані однієї дільниці в Марнеулі визнали недійсними через вкидання бюлетенів).
Отже, у новому складі парламенті у "Грузинська мрія" отримала 88 мандатів, а опозиція – 62.
За інформацією ЦВК, бар'єр у 5% подолали такі опозиційні сили:
- "Коаліція за зміни" — 11% (229 006 голосів, 19 мандатів);
- "Єдність — Національний рух" — 10,1% (210 895 голосів, 16 мандатів);
- "Сильна Грузія" — 8,8% (182 891 голос, 14 мандатів);
- "Гахарія за Грузію" — 7,7% (161 250 голосів, 13 мандатів).
Крім того, за попередніми даними ЦВК, на 58 виборчих дільницях, відкритих за кордоном, лідирувала "Коаліція за зміни" з 33,32% (11 406 голосів).
За цим політичним об'єднанням йшли: "Єдність – Національний рух" – 19,9%, "Грузинська мрія" — 13,3%, "Сильна Грузія" – 14,9%, "Гахарія за Грузію" — 9%.
Опозиційні партії та коаліції не визнають підсумки парламентських виборів у Грузії та планують мітинги. Вони відмовляються входити до парламенту та отримувати мандати.
Опозиційні партії та коаліції не визнають підсумки парламентських виборів у Грузії та планують мітинги. Вони відмовляються входити до парламенту та отримувати мандати.
Ввечері 28 жовтня перед будівлею грузинського парламенту відбувся мітинг прихильників опозиції проти результатів парламентських виборів. Зокрема один із лідерів партії "Єдність — Національний рух" Георгій Вашадзе виступаючи на мітингу заявив, що грузинська опозиція вимагає повторних виборів, які проведе міжнародна адміністрація.