У листопаді неформальна Європейська Рада в Будапешті розгляне питання Грузії після парламентських виборів та визначить наступні кроки у відносинах з країною.
Про це повідомив голова Євроради Шарль Мішель в мережі X.
"Після парламентських виборів у Грузії я маю намір включити Грузію до порядку денного неформального Європейської Ради в Будапешті", — повідомив Мішель.
Він зазначив, що Єврорада бере до уваги попередню оцінку ОБСЄ та БДІПЛ та закликає Центральну виборчу комісію та інші відповідні органи в Грузії розслідувати порушення на виборах.
"Ці передбачувані порушення мають бути серйозно з’ясовані та вирішені. Ми повторюємо заклик ЄС до грузинського керівництва продемонструвати свою тверду відданість шляху країни до ЄС, також відповідно до червневих і жовтневих висновків EUCO", — наголосив Мішень.
У листопаді Європейська Рада оцінить ситуацію та визначить наступні кроки у відносинах з Грузією.
Керівна партія Грузії "Грузинська мрія" перемагає на парламентських виборах, які відбулися 26 жовтня.
Як повідомили у Центральній виборчій комісії, станом на ранок 27 жовтня явка склала 58,94%, а після підрахунку голосів з 99,3% виборчих дільниць "Грузинська мрія" набрала 54,086% голосів.
Опозиційний блок "Коаліція за зміни — Гварамія, Мелія, Гірчі, Дроа") отримав 10,9% голосів, "Єдність-Національний рух" – 10,1%, "Сильна Грузія" – 8,7%, "Гахарія за Грузію" — 7,7%.
Крім того, за попередніми даними ЦВК, на 58 виборчих дільницях, відкритих за кордоном, лідирує "Коаліція за зміни" з 31,9%голосів.
За цим політичним об'єднанням йдуть: "Єдність – Національний рух" – 19,8%, "Грузинська мрія" — 15%, "Сильна Грузія" – 14,6%, "Гахарія за Грузію" — 8,7%.
Опозиційні партії та коаліції не визнають підсумки парламентських виборів у Грузії та планують мітинги. Вони відмовляються входити до парламенту та отримувати мандати.