Перейти до основного змісту

У Мінсоцполітики запевнили українців в отриманні пенсій по інвалідності після реформи МСЕК

Українці, яким призначено пенсії по інвалідності будуть отримувати всі призначені виплати після реформи медико-соціальних експертних комісій (МСЕК).

Про це заявили у Міністерстві соціальної політики України.

У відомстві зазначили, що в соціальних мережах почали поширювати "некоректну інформацію", що створює "негативне враження" серед громадян щодо реформи МСЕК та системи соціальної підтримки людей, які отримали інвалідність.

"Повідомляємо: всі громадяни, яким призначено пенсії по інвалідності — будуть отримувати всі призначені виплати після реформи. Жодні виплати чи гарантії всім громадянам, які їх отримують на законних підставах, не буде зменшено", — наголосили у Мінсоцполітики.

Там також пояснили, що реформа соціальної підтримки людей, які отримали інвалідність, покликана "посилити підтримку" громадян, які отримали травмування чи шкоду здоровʼю та пришвидшити її надання. Крім цього, реформа має зменшити бюрократію, та зробити систему підтримки людини під час та після хвороби чи травмування "зрозумілою, простою, і зручною" для громадян.

Президент Володимир Зеленський 22 жовтня провів засідання Ради національної безпеки і оборони (РНБО). Темою були розслідування стосовно несправжніх інвалідностей у прокурорів. РНБО ухвалило низку рішень, зокрема цифровізацію, ліквідування МСЕК до кінця року, перевірку та аудит щодо інвалідності посадовців.

МОЗ України розпочало перевірки обґрунтованості рішень МСЕК щодо встановлення інвалідності чоловікам віком від 18 до 60 років, прийнятих під час воєнного стану. Переглянуто понад 90 тисяч справ і розпочато співпрацю з правоохоронними органами, що призвело до затримань і вручення підозр, але цих результатів недостатньо.

В результаті, звільнено керівників Центральної медико-соціальної експертної комісії МОЗ, інших пов'язаних інститутів і співробітників, які відповідали за цей напрям.

Генеральний прокурор України Андрій Костін подав у відставку. Це сталося на тлі розслідувань у зв’язку з поширенням інформації про те, що 50 прокурорів Хмельницької області незаконно отримали статус інвалідності.

Що відомо про наявність інвалідності у прокурорів Хмельницької області

16 жовтня редактор видання "Цензор.нет" Юрій Бутусов опублікував матеріал, у якому вказав, що 49 прокурорів Хмельницької області оформили інвалідність, до чого, за його словами, можуть бути причетні колишня керівниця Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяна Крупа і її син Олександр Крупа, який очолював Пенсійний фонд в Хмельницькій області.

У зв’язку з поширенням такої інформації генеральний прокурор Костін підписав наказ про проведення службового розслідування. Перевіряють усі прокуратури України.

У коментарі Суспільне Хмельницький прессекретарка обласної прокуратури Марина Тисячна розповіла, що не може надавати інформацію про те, чи мають прокурори і їхні дружини інвалідність, адже це конфіденційна інформація і медична таємниця. За її словами, перевірки вже розпочалися, триває збір інформації. Цей процес розпочали не лише на Хмельниччині, але й в інших областях країни.

У 2020 році Суспільне зняло документальний фільм-розслідування "Помилка 83" про складнощі в оформленні інвалідності для тих, хто цього потребує, та про покарання за хабарництво у системі МСЕК.

Топ дня

Вибір редакції