Перейти до основного змісту

Парламентські вибори в Грузії та Японії, вибухи в Києві та завод Rheinmetall в Україні: головні новини ранку 27 жовтня

Важливо
Вибори в Грузії на одній із виборчих дільниць, 26 жовтня 2024 року. Суспільне Новини/Оксана Сенів

В Грузії відбулися парламентські вибори, де перемогла правляча партія "Грузинська Мрія", набравши понад 53%. Тим часом у Японії сьогодні почалися дострокові вибори до парламенту, а в Україні побудували перший з чотирьох заводів Rheinmetall — Суспільне зібрало головні новини станом на ранок 27 жовтня.

Нічні вибухи в Києві

У ніч на 27 жовтня у столиці пролунали вибухи, повідомляють кореспонденти Суспільного. Міський голова згодом уточнив, що протиповітряна оборона спрацювала на околицях міста та у самому Києві.

Зранку КМВА повідомила, що сили ППО знищила усі дрони, якими намагалася атакувати армія РФ, на околицях міста.

Парламентські вибори в Грузії

У суботу, 26 жовтня, в Грузії відбулося голосування на парламентських виборах. У виборах беруть участь 18 партій. За результатами попередніх опитувань в лідерах правляча партія "Грузинська Мрія" — 53%, за нею наступні 4 місця посідають проєвропейські партії:

  • "Коаліція за зміни — Гварамія, Мелія, Гірчі, Дроа" — 11%;
  • "Єдність" ("Національний рух", "Стратегія Агмашенебелі", "Європейська Грузія") — 9,8%;
  • "Сильна Грузія" ("Лело", "За народ", "Площа свободи", "Громадяни") — 8,9%;
  • "Гахарія — За Грузію" — 8,2%;
  • "Гірчі" (Яго Хвічія) — 3,2%;
  • Інші партії – менше ніж 5%.

Опозиційні партії та коаліції не визнають підсумки парламентських виборів у Грузії та планують мітинги. Вони відмовляються входити до парламенту та отримувати мандати.

Чому ці вибори важливі: парламентські вибори в Грузії 2024 року вважаються історичними, оскільки результат може привести до євроінтеграційного шляху країни або ж до її зближення з Росією.

Вибори у Японії

По всій Японії 27 жовтня почалися дострокові парламентські вибори. Про вибори оголосив новий прем'єр-міністр Шігеру Ішіба відразу обійнявши посаду глави уряду. Близько 1300 кандидатів змагаються за 465 місць — 289 в одномандатних округах і 176 через пропорційне представництво.

На перших загальних виборах з 2021 року кожен виборець голосує двома бюлетенями — одним для вибору кандидата в одномандатному окрузі, а іншим — для вибору партії пропорційного представництва. Очікується, що остаточні результати виборів будуть відомі рано 28 жовтня.

Скандал перед виборами: правляча Ліберально-демократична партія прийшла на вибори не тільки з низькими рейтингами, підірваними масштабним фінансовим скандалом при зборі політичних пожертвувань, але й розкольницькими внутрішньопартійними настроями.

Перший завод Rheinmetall в Україні

Перший завод німецького оборонного концерну Rheinmetall уже працює в Україні. Незабаром планують запустити і другий. Загалом планують побудувати чотири заводи, заявив директор компанії Армін Паппергер.

За його словами, до кінця року на ньому буде випущено першу партію бойових машин піхоти (БМП) Lynx. Директор Rheinmetall зазначив, що компанія володіє 51% акцій цього підприємства. Він також додав, що другий завод німецької корпорації в країні вже "на підході". Загалом на території країни планується будівництво чотирьох заводів.

Чому це важливо: з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну, влада намагається укріпити оборонний сектор країни. Для цього відкривають різні заводи з виготовлення зброї як на території України, так і на території країн-союзниць.

G7 заявила про порушення стелі цін на нафту з РФ

Міністри фінансів країн Групи семи (G7) випустили заяву, в якій визнали факт численних порушень стелі цін на російську нафту. Там пообіцяли боротися з тими, хто порушує домовленості, повідомляє The Guardian.

"Ми залишаємося прихильними до прийняття подальших ініціатив у відповідь на порушення стелі цін на нафту", — йдеться в заяві без подальших пояснень.

Також міністри обіцяли вжити додаткових заходів для того, щоб "підвищити витрати Росії від використання тіньового флоту для обходу санкцій".

Чому це важливо: ціну встановили ​​на рівні 60 доларів за барель. Компанії, які працюють у західних юрисдикціях, насамперед страхові та судновласникські, зобов'язали обслуговувати перевезення російської нафти тільки з умовою, що вона коштує не дорожче за цю стелю.

Топ дня

Вибір редакції