Перейти до основного змісту

Укрзалізниця нагадала пасажирам про переведення годинників вночі 27 жовтня

Початок документальної вистави "Київ — Невідомість", 30 вересня 2024 року. Суспільне Новини/Тетяна Джафарова

Укрзалізниця нагадала пасажирам, що у ніч проти неділі, 27 вересня, о 4 ранку Україна переходить на зимовий час, отже стрілки годинників переводять на годину назад.

Відповідний пост-нагадування перевізник оприлюднив у Телеграм.

"У неділю, 27 жовтня, о 04:00 дружно переводимо стрілки годинників на 1 годину назад — і швиденько під ковдру, щоб поспати ще годину. Сучасні гаджети переводять стрілки автоматично. А про механічні годинники доведеться подбати самим. І не спізніться на потяг", — наголосили в Укрзалізниці.

Адже в неділю всі поїзди курсують вже за новим часом, який і зазначений у квитках, йдеться у повідомленні.

Що відомо про законодавчу ініціативу по переведення годинників

Стрілки годинника восени та навесні українці переводять вже понад 40 років, відколи у 1981 році Радянський Союз вирішив запровадити переходи між літнім і зимовим часом. В Україні літній час уніфікували лише в 1996 році. Переведення завжди припадали на вихідні, щоб дати організму мінімально адаптуватися.

Комітет з питань економічного розвитку рекомендував Верховній Раді ухвалити у цілому законопроєкт про обчислення часу в Україні, яким передбачається скасування переходу на "літній" та "зимовий" час.

16 липня Верховна рада ухвалила закон 4201 про скасування переведення часу в Україні з зимового на літній. Тобто в останню неділю жовтня час мали б перевести на зимовий і більше не міняти.

Однак за даними джерел BBC Україна у команді президента, Володимир Зеленський не планує підписувати ухвалений у липні закон, який скасовує переведення годинників.

Вплив переведення часу на організм людини

Дослідження, опубліковане в журналі The Lancet, свідчить, що викликаний подорожами десинхроноз може спричиняти недосипання, дезорієнтацію у просторі і часі, а також втрату пам’яті.

Результати дослідження, опублікованого в журналі Epidemiology, демонструють, що у перші дні після переведення годинника на зимовий час на 11% збільшується кількість нових діагностованих депресій.

Також спостереження за пацієнтами кардіологічних відділень Німеччини та Нідерландів показали, що на 8% зростає кількість інсультів — як восени, так і навесні.

А ще одне дослідження 2020 року показало, що після переходу на літній час у США на 6% зростає кількість ДТП зі смертельними наслідками.

Зараз в Україні діє третій часовий пояс UTC +3, оскільки 31 березня Україна перейшла на Eastern European Summer Time (EEST). Тоді час був переведений вперед на одну годину з 03:00 на 04:00 за місцевим часом.

Починаючи з 27 жовтня 2024 року, в Україні буде UTC +2 / Eastern European Time (EET), тобто плюс дві години до часу за Гринвічем.

Топ дня

Вибір редакції