Перейти до основного змісту

Сікорський пропонує Шольцу передавати Києву кошти на соцвиплати українським біженцям

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський. Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP/X

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський запропонував канцлеру Німеччини Олафу Шольцу, щоб гроші, які виділяють на біженців з України, платили безпосередньо Україні.

Про це Сікорський сказав в ефірі програмі "Політичний трикутник" на каналі польського суспільного мовника TVP Info.

"Я запропонував йому [Шольцу], щоб ті гроші, які видаються на українських біженців у Німеччині — а там платять соцдопомогу у 530 євро на місяць плюс житло, що разом може дійти до суми у 1200 євро — краще було б дати Україні", — розкрив глава польської дипломатії деталі бесіди з німецьким канцлером.

На думку Сікорського, не дуже добре, що в українських чоловіків є фінансовий стимул бути в Німеччині замість того, щоби боротися за свободу своєї батьківщини. А жінки водночас не відновлюють податкові надходження в Україні.

Він також сказав, що на засіданні Ради ЄС прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск вніс пропозиції до міграційної політики Європейського Союзу, і ЄС ухвалив їх. Зокрема, ті країни, в яких живуть найбільше біженців, мають отримувати додаткову фінансову підтримку.

12 жовтня голова уряду Польщі Дональд Туск заявив, що влада країни планує тимчасово призупинити права на надання притулку для мігрантів, які нелегально потрапляють у країну, у рамках нової політики. За його словами, цю стратегію розробив Кабінет міністрів.

Раніше французька газета Le Monde писала, що міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський запропонував скасувати соціальні виплати для українських чоловіків мобілізаційного віку в Європі, щоб заохотити їх служити в армії у своїй країні.

Міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер вважає за доцільне змінити правовий статус для українців, які знайшли у ФРН прихисток від війни. Урядовець також хоче скоригувати допомогу з житлом для українців, щоб зекономити мільярди євро.

Топ дня

Вибір редакції