Перейти до основного змісту

Україна запропонувала створити продовольчий хаб в Омані для виходу української продукції на ринки Африки

Оманський міністр економіки Саїд бін Мухаммад бін Ахмед Аль-Сакрі (праворуч) та міністр закордонних справ України Андрій Сибіга під час преговорів. МЗС України

Україна зацікавлена в розвитку відносин з Оманом у низці сфер. Зокрема йдеться про торгівлю, інвестиції, експорт продовольства, розвиток відновлюваної енергетики та технологій.

Про це під час під час візиту до Султанату Оман й переговорів з оманським міністром економіки доктором Саїдом бін Мухаммадом бін Ахмедом Аль-Сакрі заявив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга.

Серед іншого глава української дипломатії запропонував оманській стороні розглянути можливість створення продовольчого хабу для української продукції та її подальшого просування на ринки держав східної Африки.

Сибіга наголосив, що попри війну та удари Росії по українській портовій інфраструктурі та цивільним суднам, Україна залишається "одним з гарантів світової продовольчої безпеки".

Він запевнив у готовності України й надалі бути надійним партнером для держав Близького Сходу та Африки у постачанні "критично необхідного продовольства".

Крім цього Сибіга запросив оманську сторону взяти участь у третьому Продовольчому саміті, який відбудеться цьогоріч у Києві.

Сторони погодилися, що російська агресія проти України призвела до негативних глобальних наслідків, зокрема загострення цілої низки криз: продовольчої, енергетичної, безпекової та інших.

За результатами переговорів міністри окремо погодилися із важливістю започаткування діяльності двосторонньої міжурядової комісії, проведення її першого засідання. Сторони обговорили можливість направлення взаємних бізнес-місій для вивчення можливостей співпраці та створення постійно діючого механізму бізнес-ради для розвитку двосторонньої торгівлі.

Також вони приділили увагу перспективам нарощування договірно-правової бази для зміцнення торговельних звʼязків, укладення угод про уникнення подвійного оподаткування та преференційну торгівлю.

Що відомо про "гуманітарний коридор" у Чорному морі

У серпні 2023 року Україна оголосила про "гуманітарний коридор", щоб звільнити кораблі, що прямують до африканських та азійських ринків, і щоб обійти фактичну блокаду Росії після того, як Москва відмовилася від угоди, яка гарантувала її експорт під час війни.

ВМС і ЗСУ повідомили про відкриття тимчасового коридору, яким можуть скористатися всі цивільні судна, зокрема ті, які перебувають у портах Одеси.

Україна запропонувала цей маршрут у своєму зверненні до Міжнародної морської організації. Йдеться про судна, які застрягли в українських портах с початку повномасштабного вторгнення.

Що відомо про "зернову угоду"

Україна уклала угоду про відновлення експорту зерна з Туреччиною та ООН 22 липня 2022 року. З серпня 2022 року в рамках "зернової ініціативи" експортували щонайменше 33 мільйонів тонн українського зерна.

Росія вийшла з угоди в липні 2023 року, поскаржившись, що її власний експорт продовольства та добрив стикається з серйозними перешкодами.

У серпні 2023 року Україна оголосила про "гуманітарний коридор", щоб звільнити кораблі, що прямують до африканських та азійських ринків, і щоб обійти фактичну блокаду Росії після того, як Москва відмовилася від угоди, яка гарантувала її експорт під час війни.

Топ дня
Вибір редакції