У Центрі протидії дезінформації заявили, що договір про "всеосяжне стратегічне партнерство" між РФ та КНДР, який очільник Кремля Володимир Путін вніс на ратифікацію до Держдуми, де-факто означає створення військового альянсу, оскільки включає пункт про надання допомоги "усіма наявними засобами" у разі нападу на одну з країн-учасниць.
Про це йдеться у повідомленні ЦПД.
Там наголосили, що законодавче закріплення домовленостей з КНДР дозволить Росії спростити постачання північнокорейської зброї та "робити це відкрито", а також об’єднати зусилля для обходу західних санкцій.
"Характерно, що Путін ініціює ратифікацію договору на тлі заяв про присутність північнокорейських військових в армії РФ, що по суті означає долучення КНДР до війни на боці Росії. Таким чином він сигналізує про посилення глобального альянсу проти Заходу. Нарощуючи співпрацю з державами-ізгоями та терористичними режимами, РФ продовжує підривати основи глобальної безпеки", — резюмували у ЦПД.
Напередодні російський лідер Володимир Путін вніс на розгляд до російської Держдуми проєкт про ратифікацію договору про "всеосяжне стратегічне партнерство" між РФ та Північною Кореєю. Росія та КНДР підписали цей договір 19 червня 2024 року. Згідно з документом, яке опублікувало Центральне телеграфне агентство Північної Кореї, сторони домовилися надавати одна одній "військову та іншу" допомогу, якщо одна з них зазнає "збройного нападу".
13 жовтня президент Володимир Зеленський заявляв, що Росія та КНДР "нарощують союзництво" і вже йдеться не тільки про постачання зброї, яка використовується проти України, а й про "передачу людей" до російських військ. Вже 14 жовтня Зеленський заявив, що Північна Корея "фактично включилась" у війну проти України.
15 жовтня джерела Суспільного у розвідці повідомили, що на базі 11-ї ОДШБр російської окупаційної армії формується так званий "особливий бурятський батальйон", укомплектований громадянами КНДР. Зазначається, що орієнтовна кількість особового складу — до 3000 осіб. Наразі відбувається процес забезпечення батальйону стрілецьким озброєнням та боєприпасами. Ймовірно, що батальйон може бути залучено до виконання бойових завдань поблизу населеного пункту Суджа та міста Курськ у РФ.
Візит Путіна до КНДР
19 червня 2024 року російський лідер Володимир Путін прибув до Північної Кореї. Це був його перший візит в КНДР за 24 роки.
У межах візиту Путін та Кім Чен Ин підписали договір про "всеосяжне стратегічне партнерство" між Росією та Північною Кореєю.
Путін після підписання заявив, що договір передбачає надання допомоги за умови агресії проти одного з учасників.
Кім Чен Ин своєю чергою зазначив, що договір є "миролюбним та оборонним". Також лідер КНДР уточнив, що відповідний договір включає розвиток співробітництва економіки, політики та військової справи.