Правоохоронці вивчають матеріали можливого збагачення та недостовірного декларування Денісової

Колишня уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, 2018 рік. УНІАН

Після висновків Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) щодо можливого незаконного збагачення та недостовірного декларування ексомбудсменки Людмили Денісової правоохоронці вивчають матеріали справ, підозру Денісовій поки не оголошували.

Про це в коментарі Суспільному повідомив начальник відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності слідчого управління ГУНП в Києві Олександр Шульга.

За його словами, наразі слідчі розпочали два кримінальні провадження:

  • за ч. 2 ст. 366-2 Кримінального Кодексу України (недостовірне декларування),
  • ст. 368-5 ККУ (незаконне збагачення)..
"Вказані факти перевіряються під час проведення досудового розслідування. Особі про підозру не повідомлялося, але кожному із фактів, які зазначені у висновку, буде надана правова оцінка", — повідомив Шульга.

Також він додав, що в інших кримінальних справах Людмила Денісова поки що не фігурує.

"На даний час по інших кримінальних провадженнях відносно зазначеної особи досудове розслідування не проводимо", — зазначив представник слідчого управління ГУНП в м. Києві.

Напередодні Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) повідомило, що за результатами повних перевірок декларацій за 2022 та 2023 роки НАЗК встановило в діях ексомбудсменки, яка на кінець 2023 року була членкинею правління Пенсійного фонду України, ознаки незаконного збагачення на майже 10 млн грн та ознаки недостовірного декларування на понад 32,4 млн грн.

Нацполіція відкрила проти посадовиці кримінальні справи за ч. 2 ст. 366-2 Кримінального Кодексу України (недостовірне декларування) та ст. 368-5 ККУ (незаконне збагачення).

Сама ексуповноважена Верховної ради з прав людини Людмила Денісова у коментарі Суспільному заявила, що вчасно і в повному обсязі подавала декларації за всі роки.

“Можу сказати тільки одне, є презумпція невинуватості. Це обов'язок всіх, хто звинувачує, — довести такі відомості. Я подавала вчасно в повному обсязі й відповідно до закону всі декларації за всі роки. І тому більше нічого зараз не можу прокоментувати”, — сказала Денісова.

Верховна Рада 31 травня більшістю голосів ухвалила рішення про звільнення уповноваженої з прав людини Людмили Денісової. Омбудсменці закидали зокрема неефективну роботу зі звільнення полонених та поширення сумнівних даних щодо жертв війни проти Росії. Сама ж Денісова наполягала, що її звільнення незаконне, її діяльність не є політичною, але звільнення ініціювали "за командою Офісу президента".