19 вересня — 939 день Україна протистоїть повномасштабному вторгненню Росії. Суспільне веде текстовий онлайн усіх подій війни РФ проти України. Попередні головні новини читайте тут, відеорепортажі — на YouTube Суспільне Новини.
Головне на цей час:
- Єврокомісія виділить 160 млн євро на підтримку енергетики України. До цієї суми увійдуть близько 100 млн євро від заморожених російських активів в ЄС.
- Рада ухвалила перейменування понад 320 населених пунктів в рамках дерусифікації. Мова йде про назви які містять символіку російської імперської політики або не відповідають стандартам державної мови.
- Президент Володимир Зеленський під час візиту до США наступного тижня може зустрітися з кандидатами у президенти США Камалою Гарріс та Дональдом Трампом. Як очікується, 24 вересня Зеленський має виступити на засіданні Ради безпеки ООН.
- Росіяни обстріляли з артилерії Сумську область. Внаслідок артобстрілу Краснопільської громади три людини загинули, ще одна поранена. Напередодні увечері армія РФ здійснила авіаційний удар по Сумах внаслідок чого у місті частково зникло електро та водопостачання.
- У ніч проти 19 вересня сили протиповітряної оборони збили 42 "шахеди" і керовану авіаційну ракету Х-59/69, якими війська РФ атакували Україну.
У МЗС відреагували на пропозицію Сікорського віддати Крим під мандат ООН
Територіальна цілісність України ніколи не була і не може бути предметом для обговорення чи компромісів, а Крим — це центр ваги європейської архітектури безпеки.
Про це заявили в МЗС України у відповідь на пропозицію міністр закордонних справ Польщі Радослава Сікорського передати півострів під мандат ООН для підготовки референдуму.
"Територіальна цілісність України ніколи не була і не може бути предметом для обговорення чи компромісів. Крим — це Україна. Крапка. На боці України наші Сили оборони, партнери, Статут ООН та міжнародне право. Крим – це центр ваги європейської архітектури безпеки. Її повноцінне відновлення можливе лише після повної деокупації всієї території України, включно з українським півостровом", — йдеться у заяві.
У міністерстві заявили, що Київ очікує подальшої рішучої підтримки партнерів, щоб примусити Росію повернутися до поваги до міжнародного права і Статуту ООН, вивести свої війська та озброєння з усієї суверенної території України та відновити її територіальну цілісність, а також "притягнути Росію до відповідальності за її агресію проти України і за всі скоєні злочини".
"Всі зусилля мають бути спрямовані на те, щоб швидше досягти цих цілей, а не задовольняти, у той чи інший спосіб, апетити Кремля за рахунок інтересів України і міжнародного права", — зазначили дипломати.
В МЗС наголосили, що президент України у рамках "формули миру" запропонував чітке бачення досягнення "всеосяжний, справедливого та тривкого миру для України та світу".
Росія сьогодні застосувала майже 90 КАБів проти України — Зеленський
У четвер, 19 вересня, Росія використала для ударів по Україні майже 90 керованих авіаційних бомб.
Про це у вечірньому зверненні сказав президент Володимир Зеленський.
"За одну сьогоднішню добу – на цей час – російські війська застосували вже майже 90 керованих авіабомб. По наших містах, по українських позиціях. Обов’язково відповімо російській армії на цей терор. Відчутно відповімо", — сказав він.
За словами президента, зараз у Сумах тривають рятувальні роботи після удару російської бомби.
"Влучання по пансіонату для літніх людей. За наявною зараз інформацією, у будівлі були майже 300 людей – понад 200 пацієнтів та 60 осіб персоналу. Триває евакуація і перевіряється, чи є люди під завалами. Відомо вже про поранених, щонайменше одна людина загинула. Мої співчуття. Росія не могла не знати, що цей пансіонат для літніх людей – не військова база, не військовий об’єкт", — сказав Зеленський.
На Курський напрямок вдалося відволікти на 40 тисяч військових РФ — Зеленський
Операція в Курській області Російської Федерації (РФ) вже дозволила "відволікти" на цей напрямок 40 тисяч російський військових з українських територій. На Донеччині ситуація залишається складною.
Про це 19 вересня повідомивпрезидент України Володимир Зеленський.
"На цей напрямок уже вдалося відволікти близько 40 тисяч російських військових. Тривають наші активні дії. Є й поповнення обмінного фонду для нас, для України. Все це – важливі речі, які впливають на загальну ситуацію у війні", — заявив президент.
Також він зазначив, що Силам оборони України вдалося зменшити штурмові дії росіян на Донеччині. Проте ситуація на Курахівському та Покровському напрямках залишається "вкрай складною, важкі бої продовжуються щоденно".
20 вересня відключення світла в Україні не прогнозуються — Укренерго
У п'ятницю, 20 вересня, в Україні не планують застосовувати графіки відключень електроенергії. Про це повідомили в НЕК "Укренерго".
"Завтра, 20 вересня, заходи обмеження не прогнозуються. Раціонально використовуйте потужні електроприлади у вечірні години максимального споживання", — йдеться у повідомленні.
Понад 2 мільйони мігрантів виїхали з Росії у 2024 році
Згідно із офіційними даними у 2023 році в Росії було зареєстровано 8,5 мільйонів іноземних громадян, на початок вересня цього року ця кількість зменшилась до 6,2 мільйона.
Про це повідомляє DW.
За весь 2023 рік у Росії зареєструвалися понад 8,5 мільйонів мігрантів, заявляла наприкінці червня уповноважена з прав людини у РФ Тетяна Москалькова.
За рік з країни виїхали понад 2 мільйони іноземців, які там проживали. Нині в Росії зареєстровано 6,17 мільйона іноземних громадян.
У Росстаті заявили, що приплив мігрантів до Росії скоротився до мінімального рівня за останні десять років. У 2023 році до РФ з-за кордону приїхали 560 тисяч осіб, — на 23% менше, ніж роком раніше, коли кількість мігрантів склала 730 тисяч.
Зазначається, що після теракту в підмосковному концертному залі "Крокус Сіті Холл" у березні, у скоєнні якого звинуватили громадян Таджикистану, російська влада посилила міграційну політику.
У червні Держдума ухвалила законопроєкт, що посилює режим перебування мігрантів у РФ (і в тому числі передбачає створення відповідного реєстру). Документ має набути чинності 5 лютого 2025 року, до цього моменту має бути запущений і реєстр.
Російська армія з дрона атакувала Дніпровський район Херсона: поранені двоє людей
Близько 16:00 19 вересня російські військові з БпЛА атакували Дніпровський район Херсона. Про це у Telegram повідомила Херсонська обласна військова адміністрація.
За інформацією ОВА, внаслідок скиду вибухівки постраждав 39-річний медичний працівник. Його шпиталізували з уламковим пораненням грудної клітини. Наразі чоловік перебуває у тяжкому стані.
У 2025 році на оборону Україна виділить понад 26% ВВП
Проєкт державного бюджету на 2025 рік передбачає видатки на оборону України у 2,2 трильйона гривень, що складає 26,3 % від прогнозованого валового внутрішнього продукту (ВВП) країни.
Про це повідомили в Міністерстві фінансів України.
"Цей обсяг враховує понад 2 трлн грн коштів загального фонду, 151,2 млрд грн спеціального фонду, в тому числі за рахунок зарахування військового ПДФО до спеціального фонду державного бюджету 104,2 млрд грн та 30 млрд грн — державні гарантії", — повідомили в міністерстві.
Зазначається, що оборонні видатки у 2025 році включатимуть грошове, речове та продовольче забезпечення військових, придбання озброєння, військової техніки та підтримку оборонно-промислового комплексу.
Фінансування зосередять саме на оборонно-промисловому комплексі, зокрема на виготовленні боєприпасів, ракетного озброєння, протиракетної оборони, авіаційної та бронетанкової техніки.
Зокрема, уряд виділить 54,6 мільярда гривень на Мінстратегпром, та 46,9 мільярда — на закупівлю БПЛА.
Росіянам-наглядачам херсонської катівні, яких ідентифікували розслідувачі Суспільного, оголосили про підозри
Херсонська обласна прокуратура оголосила про підозри керівництву так званого "тимчасового управління МВС Росії у Херсонській області" та наглядачам катівні, яку російські окупанти облаштували у приміщенні ізолятора тимчасового тримання у Херсоні у березні 2022 року. Загалом йдеться про одинадцятьох російських правоохоронців, сімох з яких ідентифікували журналісти редакції розслідувань Суспільного у фільмі “Гаспада афіцери”.
Підозри росіянам та виклики на допит опублікували на сайті Херсонської обласної прокуратури. Окупантів підозрюють за статтею 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни): у жорстокому поводженні з цивільним населенням, поєднаному з умисним вбивством.
Президентка Єврокомісії фон дер Ляєн анонсувала візит до Києва і зустріч із Зеленським
Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн оголосила про свій візит в Україну. Зокрема вона зазначила, що планує у Києві зустрітися із президентом Володимиром Зеленським для обговорення низки питань щодо підтримки української енергетики під час цієї зими. Про це вона сказала під час пресконференції Ukraine's energy security 19 вересня.
Пресконференція була присвячена енергетичній підтримці України під час майбутнього опалювального сезону.
Звіт місії ООН: взимку можуть бути відключення електрики від 4 до 18 годин на добу
Цієї зими на українців можуть чекати відключення електроенергії від 4 до 18 годин на добу, при цьому деякі регіони можуть залишитися без опалення, вважають у місії ООН з моніторингу дотримання прав людини в Україні.
Про це йдеться в оприлюдненому звіті організації щодо шкоди цивільному населенню внаслідок атак РФ на енергетичну інфраструктуру України.
Як відзначили у місії ООН, у період з 22 березня по 31 серпня 2024 року збройні формування Російської Федерації здійснили дев'ять хвиль дальніх і широкомасштабних скоординованих ударів по електроенергетичній системі України, пошкодивши або знищивши численні об'єкти виробництва, передачі та розподілу електроенергії. Удари мали резонансні наслідки, завдавши шкоди цивільному населенню та системам електропостачання, водопостачання, каналізації та каналізації, опалення та гарячого водопостачання, охорони здоров’я, освіти та економіки.
Для повного усунення та відновлення цієї шкоди знадобляться роки, що вимагає значних ресурсів від державного та приватного секторів в економіці, яка вже обтяжена збройним конфліктом.
Майбутній зимовий період, коли споживання електроенергії зростає через мінусові температури, посилить передбачувані наслідки цих ударів, зазначили в організації.
“У той час як українська влада, енергетичні компанії та гуманітарні та реабілітаційні агенції докладають величезних зусиль для пом’якшення наслідків гуманітарної кризи, Україна зіткнеться зі значним дефіцитом електроенергії взимку, через щоденні відключення електроенергії в холодні місяці, що залишатиме цивільне населення без необхідної електроенергії для живлення будинків, запуску водяних насосів і дозволу дітям навчатися онлайн. Деякі регіони можуть втратити опалення”, — йдеться у звіті.
СБУ підозрює керівництво науково-дослідного інституту в Києві у співпраці з Росією
Про це повідомили в пресслужбі СБУ.
Як установили правоохоронці, підозрювані допомагали РФ відновлювати свої нафтопереробні заводи, які зазнали пошкоджень унаслідок атак українських дронів. На замовлення Росії посадовці підготували проєктно-конструкторську документацію для реконструкції трьох ключових НПЗ.
Вартість російських "підрядів" становила майже 500 мільйонів гривень. У цю суму входив дистанційний супровід проєктантами технологічних процесів відновлення та модернізації пошкоджених НПЗ Російської Федерації.
Правоохоронці провели обшуки офісних та житлових приміщень фігурантів у Києві, Львові та Харкові. Вилучили мобільні телефони, системні блоки, ноутбуки, флешки та чорнові записи із доказами співпраці з РФ.
П'ятьом фігурантам слідчі СБУ повідомили про підозру за ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодексу України (пособництво державі-агресору). Четверо підозрюваних перебувають під вартою. Триває розслідування. Усім загрожує до 12 років в'язниці з конфіскацією майна.
Німеччина передала новий пакет військової допомоги Україні
Як повідомляє пресслужба уряду ФРН, до нового пакета допомоги увійшли 22 танки Leopard 1 A5 та 61 тисяча боєприпасів 155-мм калібру.
Крім того, пакет містить три самохідні зенітні установки GEPARD із запасними частинами, п’ять гусеничних всюдиходів Bandvagn 206 (BV206), один гусеничний транспортер підвищеної прохідності Warthog.
Ранкова масована атака на Куп'янськ 19 вересня: шість поранених та пошкоджені будинки
Зранку 19 вересня армія РФ обстріляла Куп'янськ. За попередньою інформацією, на місто прилетіли 12 КАБів. Шестеро людей зазнали поранень.
Про це в етері нацмарафону розповів начальник Куп'янської РВА Андрій Канашевич.
За його словами, внаслідок обстрілу є руйнування приватного житла, пошкоджені щонайменше 13 приватних будинків.
"Шість людей зазнали різного ступеня поранення. Наразі вони госпіталізовані — це троє жінок та троє чоловіків. Наймолодшому чоловіку 50 років, найстаршій пораненій жінці – 85 років", — сказав Канашевич.
Під обстрілами також перебували населені пункти Кіндрашівської громади.
Наразі у населених пунктах по лівий беріг річки Оскіл перебуває близько п'яти тисяч людей і за останні дні побільшало охочих евакуюватися, зазначає очільник району.
Європейський парламент закликав країни Євросоюзу зняти обмеження на застосування Україною західної зброї
Як передає Deutsche Welle, Європейський парламент закликав країни Європейського Союзу негайно зняти обмеження на застосування Україною західних систем озброєнь по законних військових цілях на російській території. Про це йдеться в резолюції ухваленої 19 вересня у Страсбурзі. Її підтримали 425 депутатів, 131 виступив проти, 63 – утрималися.
Депутати переконані, що ці обмеження не дають змоги Україні повною мірою здійснювати її право на самооборону і роблять країну вразливою для атак на її населення та інфраструктуру.
Євродепутати також закликали країни Євросоюзу прискорити постачання зброї Україні, зокрема сучасних систем ППО, а також інших озброєнь і боєприпасів, про які просить Київ, включно з ракетами Taurus.
Євросоюз виділить 160 млн євро на підтримку енергетики України
"Сьогодні ми виділяємо ще 160 млн євро на цю зиму. В тому числі близько 100 млн євро з надходжень від заморожених російських активів в ЄС. Росія має заплатити за руйнування, які вона спричинила", – написала у соцмережі Х президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.
Денісова заявила, що подавала вчасно в повному обсязі всі декларації за всі роки
Про це екс-омбудсменка сказала у коментарі Суспільному, коментуючи повідомлення НАЗК про виявлення ознак незаконного збагачення в діях ексомбудсменки.
“Можу сказати тільки одне, є презумпція невинуватості. Це обов'язок всіх, хто звинувачує, — довести такі відомості. Я подавала вчасно в повному обсязі і відповідно до закону всі декларації за всі роки. І тому більше нічого зараз не можу прокоментувати”, — сказала Денісова.
Напередодні Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) повідомило, що за результатами повних перевірок декларацій за 2022 та 2023 роки НАЗК встановило в діях ексомбудсменки, яка на кінець 2023 року була членкинею правління Пенсійного фонду України, ознаки незаконного збагачення на майже 10 млн грн та ознаки недостовірного декларування на понад 32,4 млн грн.
Нацполіція відрила проти посадовиці кримінальні справи за ч. 2 ст. 366-2 Кримінального Кодексу України (недостовірне декларування) та ст. 368-5 ККУ (незаконне збагачення).
У Львові розпочався суд щодо продовження запобіжного заходу Зінченку
Справу розглядають у Галицькому суді міста Львова, повідомили із місця події кореспонденти Суспільного.
Судове засідання щодо продовження запобіжного заходу для В’ячеслава Зінченка розпочалося о 13:11. Підозрюваного привезли до зали суду. Участь у попередніх засіданнях у справі він брав за допомогою відео зв’язку.
Адвокат підозрюваного Ігор Сулима перед засіданням розповів Суспільному, що буде просити про продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, адже його клієнт "боїться за своє життя".
Перед початком судового засідання донька Ірини Фаріон Софія Особа у коментарі Суспільному сказала, що вірить у справедливість суду і буде вимагати для підозрюваного довічного ув’язнення. За її словами, на суд прийшли друзі та родичі Ірини Фаріон.
Президентка Єврокомісії: ЄС підтримуватиме енергетичну інфраструктуру України за трьома напрямками
Про це заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн на пресконференції з виконавчим директором Міжнародного енергетичного агентства Фатіхом Біролем, передає кореспондентка Суспільного.
"З наближенням зими ми повинні зігріти відважний український народ, а також забезпечити роботу економіки. Наша мета — задовольнити нагальні потреби населення, а також зробити енергетичну систему України більш стійкою в довгостроковій перспективі. Наразі Україна потребує 17 гігаватів енергетичних потужностей для проходження цієї зими. Сьогодні я хочу запропонувати дії у трьох напрямках. Це ремонт, підключення та стабілізація", – наголосила фон дер Ляєн.
Вона додала, що 80% теплових електростанцій в Україні зруйновано: "Саме тут ми сконцентруємо наші ремонтні зусилля, щоб відновити 2,5 гігавата потужності цієї зими. Це приблизно 15 відсотків потреб України. І ми продовжимо координувати всю можливу підтримку з боку наших держав-членів через механізм цивільного захисту. Наразі нам вдалося надіслати понад 10 000 електрогенераторів і трансформаторів, і допомога продовжує надходити".
Крім того, голова ЄК зазначила, що Євросоюз експортує в Україну два гігавати електроенергії, що "також покриває приблизно 12% потреб країни на зимовий період".
"Це компенсує, наприклад, еквівалент втрати виробництва електроенергії на Запорізькій атомній електростанції, яка, як ви знаєте, зараз перебуває під незаконним російським контролем. Отже, якщо взяти в цілому, з нашими двома опорами, ремонтом і підключенням, ми покриваємо понад 25 відсотків потреб України на зиму. Більша частина, звичайно, має бути вироблена в Україні. І третій пункт стосується нашої роботи над стабілізацією енергопостачання в країні. Ми стимулюємо децентралізоване виробництво енергії. Це включає в себе розгортання більшої кількості відновлюваних джерел енергії в країні. Як відомо, сонячні електростанції на дахах будинків важче пошкодити і легше відремонтувати, ніж велику центральну інфраструктуру. І хоча це допомагає забезпечити стабільний потік енергії в країні, це також сприяє енергетичній незалежності України та "чистому переходу".
Україна спільно з Польщею займатиметься пошуком, ексгумацією та охороною місць пам'яті, але після воєнного стану
Український інститут національної пам'яті почне працювати у групі польсько-українських фахівців, що займатимуться пошуками, ексгумаціями, легалізацією та охороною місць пам'яті за 3 місяці після завершення воєнного стану, її очолять заступники Мінкультів обох країн.
Про це розповів УІНП у коментарі для Суспільне Культура.
Раніше УІНП підтвердив, що президентка Товариства польсько-українського примирення Кароліна Романовська Адамець офіційно звернулася до відомства з запитом про пошук та ексгумацію останків у селі Угли Рівненської області.
УІНП у своєму коментарі розповів, що установа не видає дозволів на пошукові роботи та ексгумацію, тож не може їх заборонити. Дозволами на пошукові роботи займається Мінкульт, а дозволами на ексгумацію — Державна міжвідомча комісія з увічнення пам'яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій (ДМВК).
Спершу спеціалізована організація проводить пошукові роботи, встановлює місця поховань та стан їхнього збереження. Після цього формує звіт про проведені роботи та не завжди проводить ексгумацію.
"Вона не є обов'язковою процедурою, адже більш турботлива для людських останків процедура меморіалізації на місці виявлення", — наголосили в УІНП. Якщо треба ексгумація обов'язковим є отримання дозволу від ДВМК. "Наразі через війну кількість фахівців, які можуть проводити подібні роботи, дуже скоротилася, так само як і кількість умовно безпечних для проведення робіт локацій. Тож це питання не лише політичної волі, але і можливостей, наявних у часі війни ресурсів", — розповіли в УІНП.
У МЗС закликали організаторів ZURICH FILM FESTIVAL скасувати показ фільму "Росіяни на війні"
Про це повідомляє пресслужба Міністерства закордонних справ України.
"Російській пропаганді за ширмою культурного продукту – не місце на міжнародній культурній сцені та червоних доріжках. У зв'язку з планами швейцарського кінофестивалю ZURICH FILM FESTIVAL включити до програми документальний фільм "Росіяни на війні" МЗС висловило обурення через таке рішення", – йдеться у дописі міністерства.
МЗС України рішуче засуджує будь-які спроби надати Росії культурну сцену для відбілювання її воєнних злочинів, тоді як російські війська продовжують чинити звірства проти українців.
Київського клірика підозрюють у виправдовуванні російської агресії проти України
Про це інформує пресслужба СБУ.
"Служба безпеки задокументувала інформаційно-підривну діяльність ще одного представника УПЦ (МП), який діяв на користь РФ. Йдеться про архімандрита одного із чоловічих монастирів у Києві", — йдеться у повідомленні.
За даними слідства, клірик у соцмережах виправдовував повномасштабну війну Росії проти України та поширював фейки про суспільно-політичну ситуацію в державі. Правоохоронці провели обшуки за місцем перебування фігуранта у приміщеннях монастиря УПЦ (МП) та виявили докази злочинних дій, зазначили в СБУ.
На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили фігуранту про підозру за ч. 2 ст. 436-2 Кримінального кодексу — виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників. Санкція інкримінованої статті передбачає покарання у вигляді п'яти років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Рада звільнила Марʼяну Безуглу з посади заступника голови Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки
Про це повідомляє народний депутат Ярослав Железняк ("Голос").
Рада ухвалила перейменування понад 320 населених пунктів в рамках дерусифікації
Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк ("Голос").
"Нову постанову про зміну назв 327 населених пунктів прийнято без обговорення. Але з варіанту, який вчора голосували вилучили 6 населених пунктів", – повідомив Железняк.
"Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування розглянув 332 пропозиції органів місцевого самоврядування, військових адміністрацій населених пунктів та рекомендацію Українського інституту національної пам’яті, Національної комісії зі стандартів державної мови щодо перейменування окремих населених пунктів та районів Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернігівської областей, назви яких містять символіку російської імперської політики або не відповідають стандартам державної мови", – йдеться у пояснювальній записці до проєкту постанови про перейменування окремих населених пунктів та районів.
Матернова: З війною в Україні ставки ЄС настільки високі, що ми просто не можемо зазнати поразки
Як передає кореспондентка Суспільного, про це заявила пані посол ЄС в Україні Катаріна Матернова на 3rd EU Accession Exchange Forum, організованому Центром "Нова Європа".
"Мені дуже важко навіть інтелектуально уявити світ, в якому ми зазнаємо поразки, тому що я вважаю, що з війною в Україні ставки настільки високі, що ми просто не можемо зазнати поразки. І я думаю, що не обов'язково так швидко, як хотілося б, але я думаю, що це усвідомлюють і європейські лідери, ця неминучість. І одна з причин, чому я так кажу, полягає в тому, що я дев'ять років працювала у Генеральній дирекції з питань сусідства та переговорів про розширення, і тоді не було такого відчуття неминучості розширення, яке є зараз у вас. Так що мобілізація дійсно є. Я думаю, що дуже важливо зберегти цей імпульс".
Дипломатка додала, що в головних інтересах ЄС "бути під тією ж парасолькою безпеки, що й Україна".
"Я думаю, що в інтересах ЄС наполягати на тому, щоб були достатні гарантії безпеки для України та для ЄС. Я думаю, що ми не будемо винаходити нічого кращого за НАТО, але принцип є, і я згодна. Проштовхувати цей порядок денний має бути в інтересах ЄС. Цього тижня в Брюсселі відбувся успішний скринінг складних розділів 23, 24, це верховенство права, інституції, основні права, начебто пакети пройшли дуже добре", – зазначила Матернова.
У "Київстар" пояснили проблеми зі зв'язком "технічним збоєм"
"Сьогодні стався технічний збій у роботі деяких сервісів мережі Київстар. Наші фахівці вже виявили проблему та оперативно працюють над усуненням наслідків. У східних та північних регіонах України все ще можуть виникати деякі складнощі зі зв’язком, але протягом 30 хв вони будуть вирішені. Дякуємо за ваше терпіння та розуміння", – йдеться у повідомленні компанії "Київстар" у соцмережі Х.
Рада підтримала у першому читанні законопроєкт про реформу Рахункової палати
"За" проголосували 246 народних депутатів. Парламентар Ярослав Железняк ("Голос") пояснив, що документом передбачається
- Розширення мандату на усі публічні фінанси (бюджети ОМС, кошти ДП і позабюджетні фонди),
- Посилення фінансової, політичної та адміністративної незалежності РП,
- Прозорий конкурс на членів РП з вирішальним голосом міжнародних експертів,
- Формальні парламентські процедури для розгляду звітів та моніторингу виконання рекомендацій
- Рахункова буде мати 11 (замість 13 зараз) членів
- Впровадження періодичного зовнішнього оцінювання незалежними експертами з міжнародним досвідом аудиту.
Цей законопроєкт є одним зі структурних маяків необхідних для отримання фінансової допомоги від МВФ та США.
Глава МЗС Польщі запропонував віддати Крим під мандат ООН для проведення "чесного референдуму"
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вважає, що Крим має ключове значення, якщо обговорюватимуться умови миру між Україною і Росією. Зокрема, він запропонував передати півострів під мандат ООН для підготовки референдуму.
Таку думку висловив глава МЗС Польщі на 20-ій щорічній зустрічі YES у Києві, пише Інтерфакс-Україна.
"Крим символічно важливий для Росії, і особливо для Путіна, але стратегічно важливий для України. Тому я не бачу, як вони зможуть домовитися без демілітаризації Криму", — сказав Сікорський.
Він вважає, що якщо обидві країни захочуть, то тут можна було б знайти рішення.
"Ми могли б передати його під мандат ООН із місією з підготовки чесного референдуму після перевірки того, хто є законними жителями, і таке інше... І ми могли б відкласти це на 20 років", — припустив Сікорський.
Польський міністр також висловив думку, що це була велика помилка Заходу, зокрема американців, сказати українцям, щоб вони не воювали в Криму.
З жовтня 2022 року Росія завдала понад 1000 ударів по об’єктах української енергетичної інфраструктури
Про це повідомляє пресслужба Міністерства енергетики України.
"Загально з жовтня 2022 року Росія завдала понад 1000 ударів по об’єктах української енергетичної інфраструктури. Тільки цього року внаслідок ворожих атак було втрачено 9 ГВт генеруючих потужностей. Наразі триває масштабна ремонтна кампанія для відновлення енергооб’єктів. Енергетики працюють цілодобово, щоб забезпечити стабільність і цілісність енергосистеми та підготувати її до осінньо-зимового періоду", – йдеться у повідомленні.
За минулу добу через обстріли і бойові дії були знеструмлення у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Миколаївській, Сумській, Харківській та Чернігівській областях.
У Сумській області під час повітряної тривоги на підстанції вимикалось обладнання, знеструмлювались споживачі. Живлення відновлено. Обладнання включено в роботу.
У Чернігівській області внаслідок ворожих обстрілів знеструмлювались побутові споживачі. Загалом без електропостачання залишались 4972 абоненти.
У Донецькій області під час повітряної тривоги знеструмлювались підстанції, побутові споживачі та шахти. На момент інциденту у шахтах загалом перебувало 72 працівники, їх виведено на поверхню. Живлення частково відновлено.
Індія продає артбоєприпаси країнам Євросоюзу задля підтримки України
Європейські замовники перенаправили артилерійські боєприпаси, які було закуплено в індійських виробників зброї в Україну. При цьому Нью-Делі, попри протести з боку Кремля не втрутився у ці процеси, щоб зупинити торгівлю.
Про це повідомляє агентство Reuters, посилаючись на понад 10 неназваних індійських і європейських урядовців, посадовців оборонно-промислового комплексу промисловості, а також аналіз митних даних.
Як стверджують співрозмовники журналістів, передача боєприпасів для захисту України від Росії відбувається вже понад рік. Дані митниці також це підтверджують. Індійські правила експорту зброї передбачають використання зброї заявленим покупцем, який ризикує припиненням майбутніх продажів у разі несанкціонованих передач. При цьому, як заявили два з опитаних агентством індійських посадовці, Індія не вжила ніяких дій для обмеження поставок до Європи.
У Херсоні чутно вибухи, повідомляють кореспонденти Суспільного.
Харків'янина підозрюють у наведенні КАБів на позиції ЗСУ
Про це повідомив речник облуправління СБУ Владислав Абдула.
"Пріоритетними цілями ворога були пункти тимчасового базування українських військ, які залучені до бойових дій на Харківському напрямку. Щоб навести керовані авіабомби та ракетне озброєння на локації Сил оборони, російська спецслужба дистанційно завербувала 42-річного безробітного з обласного центру. У поле зору окупантів чоловік потрапив через свої прокремлівські дописи у Telegram-каналах", — йдеться у повідомленні.
У Telegram з чоловіком спілкувався кадровий співробітник ГРУ. За його вказівкою, харків'янин регулярно обходив райони міста і приховано фіксував розташування Сил оборони, написав Абдула
Потім він позначав відповідні координати на Google-картах та месенджером відправляв "звіт" своєму російському куратору. Співробітники СБУ викрили агента ще на початковому етапі його розвідактивності, що дозволило своєчасно убезпечити позиції українських військ. Після документування кожного кроку злочинних дій фігуранта його було затримано у власному помешканні.
Чоловіку оголосили підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України. Підозрюваного взяли під варту без права внесення застави. Йому загрожує довічне позбавлення волі.
На програму доступних кредитів для української оборонки виділено понад 263 млн гривень
Про це повідомили у Міністерстві з питань стратегічних галузей промисловості (Мінстратегпром).
Відсоткова ставка для виробників становитиме 5%. Розмір кредиту — до 100 мільйонів гривень на оборотний капітал до 3 років, і до 500 мільйонів на інвестиційні проєкти до 5 років.
У відомстві пояснили, що виділення фінансування — це один з етапів, а наступним стане прийняття урядом відповідних постанов. Тоді пільгове кредитування буде доступне для підприємств, визначених Мінстратегпромом критично важливими для функціонування економіки в особливий період у сфері ОПК.
Користувачі Київстару повідомляють про проблеми зі зв'язком
Користувачі Київстару повідомляють про проблеми зі зв'язком. У деяких абонентів він взагалі відсутній.
Троє загиблих та один поранений: російська армія обстріляла Краснопільську громаду на Сумщині
18 вересня внаслідок артобстрілу Краснопільської громади три людини загинули, ще одна поранена.
Про це повідомили в прокуратурі області.
За даними слідства, обстріл цивільної інфраструктури стався 18 вересня близько 21:00. Внаслідок атаки загинуло подружжя – 73-річний цивільний чоловік та його 72-річна дружина. Ще одне подружжя пенсіонерів отримало поранення та було госпіталізоване. Через деякий час 66-річна жінка померла в лікарні, додали у прокуратурі.
Також ввечері 18 вересня армія РФ завдала авіаційного удару по Сумах, як повідомляли в обласній військовій адміністрації. Загалом протягом дня армія РФ 59 разів обстрілювала Сумську область, зафіксовано 100 вибухів.
Загибла у Глушківці, поранені у Куп'янську та удари РФ по Харкову: основне за добу на ранок 19 вересня
Троє жінок та троє чоловіків віком від 50 до 85 років зазнали поранень внаслідок обстрілу Куп'янська вранці 19 вересня. У всіх — середній стан тяжкості.
Про це повідомив очільник ОВА Олег Синєгубов.
У селі Глушківці внаслідок обстрілу ввечері 18 вересня загинула 55-річна жінка, поранений 50-річний чоловік, йдеться у зведенні Синєгубова.
Вночі та вранці Росія завдавала ударів по Харкову. Удари прийшлися по трьох районах міста — Салтівському, Індустріальному та Шевченківському. Близько опівночі завдавалися удари балістикою — ракетами С-300 — внаслідок чого пошкоджені вікна в дев'яти багатоповерхових будинках, вітрина магазина, а в лісі поруч сталася пожежа: горіли дві господарчі споруди, один приватний будинок та лісова підстилка на площі 1500 кв. м, за даними ОВА.
Вранці, близько 05:00, Росія здійснила удари КАБами. Пошкоджена будівля школи, дитсадку та одного багатоквартирного будинку в Індустріальному районі, а також у Салтівському — зафіксували влучання на територію об'єкта цивільної інфраструктури, пошкоджені вікна, ворота.
РФ завдала ударів по Новоплатонівці, Василівці, Куп'янську, Великих Проходах, Новоосиновому, Куп'янську-Вузловому. Там горіла трава, господарчі споруди, будинки, транспорт.
Пошкоджений заклад освіти: наслідки дронової атаки на Черкащину вночі 19 вересня
Внаслідок дронової атаки на Черкащину вночі 19 вересня пошкоджений один із закладів освіти.
Про це Суспільному повідомив начальник обласної військової адміністрації Ігор Табурець.
Повітряна тривога в регіоні розпочалась о 22:42 18 вересня. У Повітряних силах повідомляли про загрозу застосування ударних БпЛА. Вдруге повітряна тривога лунала о 00:54.
В області працювали сили протиповітряної оборони.
За словами Табурця, в області збили один російський безпілотник.
"Водночас унаслідок бойової роботи по іншій цілі ушкоджень зазнав один із закладів освіти на Звенигородщині. Без травмованих. Горіла покрівля, пожежу ліквідували", — зазначив він.
Пошкоджено медпункт: армія РФ атакувала Миколаївщину дронами
Російські війська 18 вересня двічі атакували Куцурубську громаду Миколаївщини FPV-дронами. У селі Дніпровське пошкоджено медпункт та автівку.
Про це повідомив очільник Миколаївської ОВА Віталій Кім.
Протягом 18 вересня армія РФ двічі атакувала Куцурубську громаду FPV-дронами, о 16:45 та 18:30. Внаслідок цього у селі Дніпровське пошкоджено будівлю медпункту та автомобіль. Загиблих чи травмованих немає.
Також, у ніч на 19 вересня на Миколаївщині силами та засобами протиповітряної збито 18 безпілотників типу "Shahed 131/136".
ВАКС оголосив нардепа Одарченка в міжнародний розшук
Суддя Вищого антикорупційного суду України (ВАКС) задовольнив клопотання сторони обвинувачення та оголосив в державний та міжнародний розшук нардепа від "Слуги Народу" Андрія Одарченка.
Про це повідомляє кореспондентка Суспільного із зали суду.
Одарченка підозрюють у спробі підкупу ексголови Держагентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафи Найєма. За версією слідства, Одарченко надав хабар в еквіваленті 50 тисяч доларів за сприяння у виділенні коштів на ремонт підконтрольного йому університету.
Раніше Одарченко вийшов під заставу в 15 млн грн і здав закордонні паспорти. Він також мав не відлучатись за межі України без дозволу суду, прибувати до суду на першу вимогу, повідомляти суд про зміну свого місця проживання та утриматися від спілкування зі свідками.
Росіяни з різних видів зброї атакували вісім сіл в прикордонні Чернігівщини
Армія РФ протягом доби 18 вересня атакувала дві прикордонні громади Чернігівщини: Новгород-Сіверську та Семенівську. Вогонь вели зі ствольної артилерії та мінометів, також атакували дронами та скидали вибухівку з безпілотників. Загалом прикордонники зафіксували 59 вибухів.
Про це Суспільному повідомила речниця Чернігівського прикордонного загону Галина Шеховцова.
Новгород-Сіверська громада
- у напрямку села Грем’яч — сім приходів, ймовірно, скид вибухових пристроїв з БпЛА.
- у напрямку села Чайкіне — вісім приходів, ймовірно, зі ствольної артилерії.
- у напрямку села Вороб'ївка — сім приходів, ймовірно, зі ствольної артилерії.
- по околицях села Михальчина Слобода — два приходи, ймовірно, FPV-дрони.
Семенівська громада
- у напрямку села Заріччя — 12 приходів, ймовірно, FPV-дрони.
- у напрямку села Тимоновичі — 12 приходів, ймовірно, з міномета калібру 120 мм.
- у напрямку села Баранівка — три приходи, ймовірно, з міномета калібру 120 мм.
- у напрямку села Карповичі — вісім приходів, ймовірно, зі ствольної артилерії.
Двоє загиблих та двоє поранених людей: армія РФ завдала ударів по дев'яти громадах Сумщини
Армія здійснила 19 обстрілів Сумщини. Зафіксовано 38 вибухів. Ударів зазнали Сумська, Бездрицька, Миколаївська, Юнаківська, Білопільська, Краснопільська, Великописарівська, Новослобідська, Есманьська громади. Є загиблі та поранені цивільні.
Про це повідомили в ОВА зранку 19 вересня.
По Краснопільській громаді були удари з РСЗВ та артилерії. Внаслідок артобстрілу поранені дві цивільні особи, ще дві людини загинули.
Великописарівську громаду атакували FPV-дронами.
На Миколаївську, Юнаківську, Сумську, Бездрицьку, Білопільську громади були пуски КАБ.
На Новослобідську громаду армійці РФ скинули 6 мін.
По Есманській громаді били з мінометів.
Також ввечері 18 вересня армія РФ завдала авіаційного удару по Сумах.
Шестеро поранених. Російська армія обстріляла 11 населених пунктів Херсонщини
Російські війська упродовж доби обстріляли 11 населених пунктів Херсонської області.
Про це в Telegram вранці 19 вересня повідомив керівник обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.
Військові РФ з різних видів озброєння били по житлових кварталах Зміївки, Тягинки, Козацького, Придніпровського, Антонівки, Садового, Бобрового Кута, Сухого Ставка, Одрадокам'янки, Качкарівки та міста Херсон, йдеться у дописі.
Шестеро людей отримали поранення різного ступеня тяжкості. Пошкоджені багатоповерхівка, три приватні будинки, молочна цистерна, автомагазин та службовий автомобіль, повідомив Прокудін.
На війні в Україні РФ втратила понад 638 тисяч військових — Генштаб
Станом на ранок 19 вересня загальні бойові втрати Росії з початку повномасштабного наступу на Україну 24 лютого становлять близько 638 140 військовослужбовців.
Про це йдеться у повідомленні Генштабу Збройних сил України.
За даними Генштабу, за добу російське військо втратило 1130 військових.
Повітряні Сили: вночі збили 42 "шахеди" і ракету
У ніч проти 19 вересня сили протиповітряної оборони збили 42 "шахеди" і керовану авіаційну ракету Х-59/69, якими військо РФ атакувало Україну. Протиповітряна оборона працювала у Дніпропетровській, Київській, Вінницькій, Житомирській, Рівненській, Черкаській, Кіровоградській, Миколаївській та Херсонській областях.
Про це повідомили зранку у Повітряних Силах ЗСУ.
Зазначається, що у ніч на 19 вересня радіотехнічні війська Повітряних Сил виявили та здійснили супровід 46-ти засобів повітряного нападу.
Окупанти РФ ударили по Харківщині трьома зенітними керованими ракетами С-300/С-400 із Бєлгородської області, однією керованою авіаційною ракетою Х-59/69 із повітряного простору ТОТ Запорізької області, а також 42-ма ударними БпЛА типу "Shahed" (райони пусків: Приморсько-Ахтарськ, Курськ – РФ).
Повітряний напад росіян відбивали авіація, зенітні ракетні війська, мобільні вогневі групи та підрозділи РЕБ Сил оборони України.
- В результаті протиповітряного бою збито усі 42 ударних БпЛА.
- Також на східному напрямку збито керовану авіаційну ракету Х-59/69.
"Протиповітряна оборона працювала у Дніпропетровській, Київській, Вінницькій, Житомирській, Рівненській, Черкаській, Кіровоградській, Миколаївській та Херсонській областях", — повідомили у Повітряних Силах.
На Покровському напрямку українські захисники зупинили 46 штурмових і наступальних дій росіян — Генштаб
На Харківському напрямку військо РФ намагалося двічі штурмувати в районах населених пунктів Вовчанськ і Тихе. Також по житлових районах та цивільній інфраструктурі Вовчанська авіація РФ завдала ударів КАБами. Крім цього, окупанти РФ атакували керованими авіаційними бомбами та балістичними ракетами місто Харків, внаслідок чого постраждало мирне населення та цивільна інфраструктура.
Про це зранку 19 вересня повідомляє Генштаб ЗСУ у своєму оперативному зведенні станом на 8:00.
На Куп’янському напрямку за добу відбулося 15 атак росіян. Сили оборони відбивали штурмові дії російського війська неподалік Синьківки, Кругляківки, Стельмахівки та Піщаного.
На Лиманському напрямку військо РФ атакувало 18 разів. Намагалося вклинитися в українську оборону поблизу Дружелюбівки, Чернещини, Невського, Макіївки, Новосадового та Білогорівки.
На Сіверському напрямку українські захисники відбивали три штурмові дії російських окупантів поблизу Верхньокам’янського та Івано-Дар’ївки.
На Краматорському напрямку окупанти РФ атакували чотири рази у районах Часового Яру, Ступочок та Білої Гори.
На Торецькому напрямку військо РФ за підтримки авіації здійснило 12 атак неподалік Дачного, Неліпівки, Торецька та Щербинівки.
На Покровському напрямку українські захисники зупинили 46 штурмових і наступальних дій росіян у бік населених пунктів Воздвиженка, Новоолександрівка, Красний Яр, Гродівка, Новогродівка, Маринівка, Миролюбівка та Михайлівка. Найбільша концентрація ворожих атак була поблизу Новогродівки.
На Курахівському напрямку Сили оборони відбили 40 атак. Найактивніше окупанти РФ намагалися просунутися вперед в районах населених пунктів Костянтинівка та Георгіївка. Окрім того, військо РФ атакувало у бік Цукуриного, Українська, Дального та Желанного Першого.
На Времівському напрямку росіяни здійснили сім штурмів українських позицій в районах Катеринівки, Богоявленки, Солодкого та Золотої Ниви. Активно задіювали для ударів на напрямку штурмову і бомбардувальну авіацію.
На Гуляйпільському напрямку російські окупанти безуспішно атакували в районі Гуляйполя.
На Оріхівському напрямку окупаційні війська п’ять разів штурмували позиції Сил оборони в районах Малої Токмачки та Новоданилівки.
Також п’ять разів військо РФ безуспішно атакувало на Придніпровському напрямку.
Триває операція в Курській області.
“Авіація ворога продовжує рівняти з землею свої села та міста. За минулу добу російські літаки завдали дев’ятнадцять авіударів тридцятьма дев’ятьма КАБми по власній території”, — зазначили у Генштабі.
На Волинському та Поліському напрямках ознак формування наступальних угруповань війська РФ не виявлено.
На кордоні з Чернігівською та Сумською областями російські військові з території РФ активно застосовують артилерію та авіацію по районах українських населених пунктів.
Генштаб: ситуація на фронті залишається складною, за добу відбулося 187 бойових зіткнень
Ситуація на фронті залишається складною. Військо РФ, використовуючи свою перевагу в живій силі та техніці, безупинно атакує українські позиції. Загалом на фронті протягом минулої доби зафіксовано 187 бойових зіткнень.
Про це зранку 19 вересня повідомляє Генштаб ЗСУ у своєму оперативному зведенні станом на 8:00.
“Українські захисники стійко стримують натиск окупантів, завдають ворогу максимальних втрат”, — зазначили у Генштабі.
За уточненою інформацією, минулої доби росіяни завдали по позиціях українських підрозділів та населених пунктах три ракетні удари із застосуванням п’яти ракет, а також 79 авіаударів, зокрема, скинули 127 КАБ. Крім цього, здійснили понад 4580 обстрілів, з них 154 — із реактивних систем залпового вогню та залучили для ураження понад 1450 дронів-камікадзе.
Військо РФ завдавало авіаударів, зокрема в районах населених пунктів Яструбине, Павлівка, Малушине, Графське, Бондарівщина, Соснівка, Іскрівщина, Ободи, Костянтинівка, Семенівка, Білопілля, Хомине, Битиця, Петропавлівка, Осинове, Ківшаріка, Кругляківка, Новоплатонівка, Часів Яр, Дружківка, Малинівка, Щербинівка, Іванопілля, Дружба, Торецьк, Олександрополь, Мирноград, Кринична Промінь, Старі Терни, Богоявленка, Новодарівка, Новоукраїнка, Роздольне, П’ятихатки, Жереб’янки, Степногірськ, Юльївка та Одрадокам’янка.
За минулу добу ракетні війська і артилерія Сил оборони уразили два пункти управління, три райони зосередження особового складу, озброєння і військової техніки російських окупантів та один інший важливий об’єкт.
ISW: удари по об'єктах на території РФ вплинуть на наступальні операції по всій лінії фронту
Продовження українських ударів по тилових російських логістичних об'єктах на території Росії, окрім знищення запасів боєприпасів та логістичних об'єктів, також призведе до ширшого оперативного тиску на російських військових.
Про це йдеться в аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).
“Влітку 2022 року українські війська здійснили серію ударів HIMARS по російських складах боєприпасів по всій окупованій Україні, що змусило російські війська розосередити склади боєприпасів і знизило ефективність російської логістики на той час. Повторні удари по складах боєприпасів на території Росії, які спричиняють подібні до удару в Торопці збитки, можуть змусити російське військове командування прийняти аналогічне рішення про реорганізацію і розосередження систем підтримки і логістики в Росії для пом'якшення наслідків таких ударів”, — йдеться в аналітичному звіті.
За даними аналітиків, українські удари по об'єктах на території Росії можуть вплинути на наступальні операції по всій лінії фронту в Україні, якщо українські війська матимуть матеріальну базу, можливості і дозвіл на проведення масштабної кампанії з завдання ударів по об'єктах матеріально-технічного забезпечення і підтримки на території Росії.
В Чорному морі окупанти РФ тримають на бойовому чергуванні один корабель, який є носієм ракет "Калібр" — ВМС ЗСУ
Станом на ранок 19 вересня, окупанти вивели у Чорне море на бойове чергування один корабель, який є носієм крилатих ракет "Калібр" загальним залпом до 4 ракет.
Про це повідомляє пресслужба Військово-морських сил ЗСУ в Telegram.
Водночас в Азовському морі кораблі окупантів відсутні. У Середземному морі пʼять російських кораблів, з яких чотири є носіями крилатих ракет "Калібр" загальним залпом до 32 ракет.
Крім того, минулої доби, в інтересах РФ, прохід Керченською протокою здійснили до Чорного моря девʼять кораблів, з них чотири рухалися у напрямку протоки Босфор. До Азовського моря прохід Керченською протокою здійснили сім кораблів.
Сумська, Харківська області — загроза застосування балістичного озброєння, повідомили у Повітряних Силах
З артилерії, "Градів" та дронами. Військові РФ били по Нікопольщині
У ніч проти 19 вересня російські військові декілька разів били по Нікопольському району Дніпропетровщини.
Про це у своєму Terlegram-каналі повідомив начальник обласної військової адміністрації Сергій Лисак.
Застосовували важку артилерію, реактивні системи залпового вогню "Град" та дрони-камікадзе. Під ударами були Нікополь, Марганецька і Червоногригорівська громади.
Станом на 07:30, фахівці обстежують території та з'ясовують наслідки атак. Загиблих та поранених немає, зазначив посадовець.
Упродовж доби армія РФ завдала 161 удар по 12 містах та селах Запорізької області
Протягом минулої доби, 18 вересня, російські військові атакували 12 населених пунктів Запорізької області. Одна жінка загинула, ще дві дістали поранень.
Про це сьогодні, 19 вересня, повідомив начальник Запорізької ОВА Іван Федоров.
Зазначається, що армія РФ завдала удару по Запорізькому району. Внаслідок обстрілу одна 74-річна жінка загинула, ще дві 67-річні жінки дістали поранень.
Загалом армія РФ завдала 161 удар по території Запорізької області:
- шість авіаційних — по Комишувасі, Юльївці, Григорівці, П'ятихатках, Жереб'янкам та Новодарівці;
- 8 обстрілів з РСЗВ завдали по Роботиному та Гуляйполю;
- 80 артобстрілів завдали по території Гуляйполя, Оріхова, Новоандріївки, Роботиного, Малої Токмачки, Малинівки та Левадного;
- 67 БпЛА різної модифікації атакували Гуляйполе, Новоандріївку, Роботине, Малу Токмачку, Левадне та Малинівку.
"Надійшло 32 повідомлення про руйнування житлових будинків та об'єктів інфраструктури", — йдеться у повідомленні.
Армія РФ завдала удару по Запорізькому району: є загибла та поранені — Федоров
У ніч проти 19 вересня армія РФ завдала удару по Запорізькому району. Внаслідок обстрілу одна жінка загинула, ще дві дістали поранень.
Про це зранку повідомив очільник Запорізької ОВА Іван Федоров.
"Росіяни щонайменше чотири рази ударили по Комишуваській та Новоолександрівській громадах. Вибуховою хвилею та уламками пошкоджені приватні будинки та майно", — йдеться в повідомленні.
Нічний обстріл Харкова: деталі
Міський голова Терехов повідомив про три влучання у Харкові: перший — поміж школою та дитсадком в Індустріальному районі Харкова. Другий — біля депо у Салтівському районі. Третя керована бомба впала у передмісті, додав Терехов. За його словами, обійшлося без постраждалих.
Сили ППО працюють на Київщині
На Київщині вдруге за ніч працює протиповітряна оборона, повідомили в ОВА. В області знову зафіксовані безпілотники.
Вибух в Харкові
У Харкові пролунав вибух, повідомляють кореспонденти Суспільного. Згодом міський голова Ігор Терехов повідомив про удар трьома керованими авіабомбами.
ППО на Київщині
На Київщині працює протиповітряна оборона (ППО), повідомили в ОВА. В області зафіксовані безпілотники.
Атака на Харків
Попередньо, російська армія вдарила у Шевченківському районі Харкова на відкритій території, повідомив керівник ОВА Синєгубов. Наразі без постраждалих.
За уточненими даними, війська РФ вдарили по лісосмузі Шевченківського району Харкова. Там спалахнула пожежа, повідомив міський голова Терехов. У будинках навколо вибиті шибки.
Повторні вибухи в Харкові
У Харкові знову пролунали вибухи, передають наші кореспонденти. Вибухи в місті підтвердив міський голова Терехов.
Вибухи в Харкові
У Харкові пролунав вибух, повідомляють кореспонденти Суспільного.