Безугла написала заяву на звільнення з посади заступниці голови комітету Ради з питань нацбезпеки

Народна депутатка Мар'яна Безугла. Мар'яна Безугла/Facebook

Позафракційна народна депутатка Марʼяна Безугла написала заяву на звільнення з посади заступниці голови парламентського комітету з питань оборони і національної безпеки.

Відповідний документ вона опублікувала у своєму Telegram-каналі.

Крім цього у заяві на ім'я спікера Верховної ради Руслана Стефанчука Безугла просить обрати її членкинею комітету з питань зовнішньої політики та міжнародного співробітництва.

Водночас нардеп від парламентської фракції "Голос" Ярослав Железняк опублікував постанову голови партії "Слуга народу" Давида Арахамії, у якій пропонується звільнити Безуглу з посади заступниці комітету з питань оборони та нацбезпеки та перевести її членом комітету з питань зовнішньої політики.

11 січня Безугла, написала заяву на вихід з фракції та партії "Слуга народу", проте заявила, що залишається "мажоритарним депутатом Оболонського району Києва з усіма зобовʼязаннями відкритості та роботи з громадянами". Згодом вона зазначила, що її заяву не прийняли нібито через "неправильне оформлення".

15 липня Безуглу відкликали з посади голови підкомітету Ради з питань демократичного цивільного контролю. 17 липня депутатка подала заяву на вихід із парламентської фракції "Слуга Народу".

4 вересня нардепи на засіданні Верховної ради не підтримали звільнення Безуглої з посади заступницю голови комітету нацбезпеки та оборони.

Безуглу зняли з посади голови підкомітету Ради

Народна депутатка 15 липня повідомила, що її відкликали з посади голови підкомітету Ради з питань демократичного цивільного контролю. Рішення ухвалив Комітет Верховної Ради з нацбезпеки, оборони та розвідки. За словами Мар'яни Безуглої, таке голосування комітету стало реакцією "на правду про проблеми в ЗСУ та звернення військових".

При цьому вона зазначила, що залишається заступницею голови Комітету Верховної Ради з нацбезпеки, оборони та розвідки, членом комітету та народною депутаткою України.

Згідно з Регламентом Ради, звільнити Безуглу з посади заступниці голови комітету ВР може парламент, проголосувавши за відповідну постанову на засіданні.

Оборонний комітет Ради рекомендував відкликати Безуглу з посади заступниці голови комітету

Ще у січні Комітет Ради з питань безпеки, оборони та розвідки ухвалив рішення відкликати Марʼяну Безуглу з посади заступниці голови комітету. Нардепка тоді зазначила, що це була лише рекомендація.

Безугла заявила про "підступність" колег. За її словами, голова комітету поставив це рішення на голосування, коли вона його попередила про своє спізнення. Мовляв, це відбулося за її відсутності.

Тоді секретар парламентського Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко розповів Суспільному, що голова комітету поставив рішення про відсторонення від виконання обов’язків — комітет його підтримав.

Водночас, коментуючи, чому за таке рішення голосували за відсутності Мар'яни Безуглої, Костенко зазначив, що "її подали в порядок денний. Те, що вона не ходить на комітети, які офіційні, — це вже питання до неї".

Згодом нардеп Ярослав Железняк заявив, що парламентарі не змогли винести до порядку денного постанову про відкликання Безуглої з посади заступника голови комітету ВР. Група нардепів намагалася добитися голосування щодо цього. Однак, голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія виступив проти. Нардепи спробували заблокувати трибуну у Раді. Утім, засідання ВР передчасно закрили.

Через які дії Безуглої її рекомендували відкликати в січні 2024-го

Частина депутатів від "Слуги народу" вимагали виключити Безуглу з фракції після її заяви про те, що військове керівництво України, зокрема генерал Валерій Залужний, "має піти".

Про це Суспільному розповіли два джерела у партії.

"Більшість депутатів обурені поведінкою Безуглої та пропонують її виключити. Втім не факт, що це винесуть на голосування", — зазначив один зі співрозмовників.

Безугла опублікувала низку дописів зі звинуваченнями у сторону Залужного. Нардепка стверджувала, що військове командування має подати у відставку, бо не надало "жодного плану дій на 2024 рік" ані на Ставці, ані для Комітету.

Водночас у коментарі Суспільному секретар комітету, народний депутат Роман Костенко наголосив, що головнокомандувач ЗСУ не мав подавати план і його не вимагали у комітеті.

Комітет Верховної ради з питань безпеки, оборони та розвідки 5 січня ухвалив рішення відкликати Безуглу з посади заступниці голови Комітету. Від Комітету є рекомендація, однак рішення про відкликання має ухвалюватися у сесійній залі. Безугла тоді заявила про "підступність" колег.

6 січня у парламенті зареєстрували постанову про відкликання Безуглої з посади заступниці голови комітету.