В ОПУ назвали фейком статтю BILD про нібито готовність Зеленського тимчасово заморозити війну

Доповнено
Президент України Володимир Зеленський. Володимир Зеленський/Telegram

В Офісі президента України спростували опубліковану напередодні інформацію німецького видання BILD, що План перемоги Володимира Зеленського нібито містить готовність України прийняти локальне припинення вогню на певних ділянках фронту і, таким чином, тимчасове заморожування ситуації.

Про це Суспільному повідомив радник президента з питань комунікацій Дмитро Литвин.

“BILD поширив фейк. План перемоги BILD не бачив, і з тих кількох людей, які на сьогодні залучені президентом в підготовку Плану перемоги, ніхто з BILD не говорив”, — зазначив Литвин.

В Офісі президента наголосили, що “Мінськ-3 або будь-який інший ніхто росіянам не подарує”.

“Україна проти будь-якої заморозки війни, і на всіх рівнях влада України про це говорить. І для нас важливо, щоб Сполучені Штати підтримали саме План перемоги України, а не капітуляції чи заморозки”, — пояснив Литвин.

Він додав, що план перемоги буде представлений спочатку саме Сполученим Штатам, бо Сполучені Штати здатні забезпечити реалізацію його наповнення.

Що кажуть в МЗС України

Речник МЗС Георгій Тихий заявив, що Україна не планує погоджуватися на будь-яке "заморожування" війни.

"Джерело, яке повідомило про це, не знайоме з планами президента Зеленського. Елементи, які президент представить у США, безсумнівно, посилять, а не послаблять Україну та її воїнів", — написав Тихий у соцмережі Х.

Про що йдеться у статті BILD

Напередодні BILD опублікував статтю, у якій йшлося про український План перемоги.

“Зеленський найближчими тижнями вирушить до США і представить свою стратегію президенту США Джо Байдену, а також кандидатам у президенти Камалі Гарріс і Дональду Трампу. За інформацією BILD, це включає як вимогу дозволу використовувати західну зброю протистояння глибоко в Росії, так і готовність України прийняти локальне припинення вогню на певних ділянках фронту – і, таким чином, тимчасове заморожування ситуації”, — написало видання.

BILD також опублікував коментар військового експерта Карло Масали з Університету Бундесверу в Мюнхені.

“Зеленський зараз хоче поставити все на одну карту і спробувати здійснити перелом на полі бою”, — сказав він.

Що відомо про дозвіл на удари по РФ далекобійною зброєю

Лідери низки країн дозволяють бити озброєнням, яке вони передали на потреби ЗСУ, по території Росії: це Нідерланди, Латвія, Канада, Норвегія, Німеччина, Данія тощо. Італія — проти.

Високий представник Євросоюзу Жозеп Боррель вважає, що зброя, надана західними партнерами Україні, має використовуватися в повному обсязі, зокрема і для ударів углиб Росії.

Раніше четверо офіційних осіб США анонімно заявили, що президент Джо Байден дав Україні добро на використання американської зброї для удару всередині Росії з обмеженою метою захисту Харкова.

Згодом держсекретар США Ентоні Блінкен підтвердив, що адміністрація президента Сполучених Штатів Джо Байдена дала Україні дозвіл бити по військових цілях в Росії з американської зброї. Водночас Кірбі пояснив, що дозвіл обмежується Харківською областю, а також типами цілей, які Україна може вражати.

Пізніше Кірбі уточнив, що США можуть розширити дозвіл на використання Україною американської зброї для ударів по території Росії. Рішення залежатиме від ситуації на полі бою.

У серпні ЗМІ з посиланням на джерело в британському уряді писали, що США понад місяць не відповідають на запит Великої Британії щодо дозволу Україні застосовувати далекобійні ракети Storm Shadow по території Росії. Проте США заперечили звинувачення.

Наприкінці літа Україна передала Штатам список цілей у Росії, по яких планує завдавати ударів, намагаючись підштовхнути Білий дім зняти обмеження на використання зброї.