В Італії зʼявилися проросійські білборди із закликами щодо зупинки допомоги Україні

ЗМІ
Проросійський білборд в одному із міст Італії. Х/Посольство України в Італії

Цього літа на білбордах всією Італією з’явилися сотні плакатів з проросійськими гаслами "Росія нам не ворог", де зображене рукостискання в кольорах італійського та російського прапорів.

Про це повідомляє американський телеканал CNN.

Плакати почали помічати на півночі Італії в червні у Вероні, Модені, Пармі, Пізі та кількох містах південного регіону Калабрії. За інформацією мовника, цього тижня на вулицях Рима також зʼявилися плакати із закликами зупинити фінансову та військову допомоги Україні та Ізраїлю — "Ми хочемо миру. Ми відкидаємо війну", пишеться на плакатах.

Як повідомляє CNN, розміщення плакатів оплачені асоціаціями, які створили для протесту проти карантину в країні через COVID-19. Одна з них — Sovranita Popolare, яка організувала рекламну кампанію в Римі.

На веб-сайті організація розмістила велику статтю, в якій взяла на себе відповідальність за кампанію та цитувала статтю 11 конституції Італії, у якій йдеться, що "Італія відкидає війну як інструмент агресії проти свободи інших народів і як засіб для вирішення міжнародних спорів".

У Римі плакати викликали обурення мерії, оскільки вони містили як назву міста, так і його офіційний символ. Рекламній компанії, яка володіє білбордами в Римі, наказали видалити всі плакати. Незадоволеними залишися і в посольстві України в Італії.

"Ми глибоко стурбовані зухвалістю російської пропаганди у Вічному місті. Ми просимо міську владу переглянути дозвіл на такі плакати, які мають чітку мету реабілітації іміджу держави-агресора", – йдеться у повідомленні посольства на платформі Х.

Опитування, проведене в травні для дослідницького центру European Council of Foreign Relations, показало, що більшість опитаних в Італії, а також Греції та Болгарії, виступають проти збільшення допомоги Україні.

Російські пропагандистські плакати не викликали помітного резонансу серед італійської громадськості, зокрема тому, що вони почали з'являтися в літні місяці, коли більшість італійців їдуть у відпустку.