Журналісти BBC понад 1500 разів порушували редакційні принципи щодо висвітлення війни в Ізраїлі — звіт

Палестинці шукають тих, хто вижив після ізраїльських авіаударів у місті Газа, 18 жовтня 2023 року. AP/Abed Khaled

Журналісти BBC порушила власні редакційні принципи понад 1 500 разів під час висвітлення війни між Ізраїлем і ХАМАСом.

Про це пише британське видання The Telegraph з посиланням на звіт.

За словами авторів звіту, які проаналізували роботу протягом чотирьох місяців Бі-Бі-Сі на телебаченні, радіо, онлайн-новинах, подкастах і в соціальних мережах, звіт виявив "глибоку тривожну модель упередженості" щодо висвітлення війни в Ізраїлі.

Дослідження під керівництвом британського юриста Тревора Ассерсона також виявило, що Ізраїль асоціюється з геноцидом у 14 разів більше, ніж ХАМАС. У звіті йдеться, що BBC неодноразово применшувала тероризм ХАМАС, представляючи Ізраїль як агресивну сторону.

Колишній керівник Бі-Бі-Сі Денні Коен 7 вересня попередив, що в національному мовнику зараз "інституційна криза", і закликав провести незалежне розслідування щодо висвітлення війни Ізраїлю та ХАМАС.

У звіті також стверджується, що низка репортерів виявляли крайню ворожість до Ізраїлю, зокрема, кореспондент BBC Arabic Майссаа Абдул Халеком закликав до "смерті Ізраїлю" та захищав журналіста, який написав на платформі Х: "Сер Гітлер, встаньте, ось, є кілька людей, яких потрібно спалити". Деякі з журналістів симпатизували ХАМАСу.

У звіті виділяється арабський канал Бі-Бі-Сі , кажучи, що він є одним із найбільш упереджених серед усіх світових ЗМІ у трактуванні конфлікту Ізраїлю та ХАМАС.

Вторгнення бойовиків ХАМАС в Ізраїль

Вранці 7 жовтня 2023 року бойовики руху ХАМАС вдерлися на територію Ізраїлю із Сектору Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію. Наступного дня уряд Ізраїлю запровадив воєнний стан в країні.

9 жовтня Ізраїль заявив про відновлення контролю над усіма прикордонними містами та згодом анонсував "повну облогу" Сектору Гази. 11 жовтня у Секторі Гази припинилося постачання електроенергії. Це сталося після того, як на єдиній електростанції закінчилося паливо. 12 жовтня міністр енергетики Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що анклав залишатиметься без світла, води та палива, поки не будуть звільнені заручники з Ізраїлю. Згодом в ООН заявили про гуманітарну катастрофу в Газі.

13 жовтня ЦАХАЛ закликалв цивільних мешканців міста Газа евакуюватися у південному напрямку "задля власної безпеки та захисту". Згодом речник ЦАХАЛу Хагарі заявив, що сухопутні війська "розширюють свої наземні операції" та посилять повітряні удари. Прем'єр-міністр Ізраїлю Нетаньягу 28 жовтня заявив про початок другого етапу війни проти ХАМАСу.

1 листопада війська Ізраїлю прорвали передову лінію оборони руху ХАМАС у північній частині Сектору Гази. Того ж дня для евакуації людей відкрили контрольно-пропускний пункт Рафах, що на кордоні з Єгиптом. Зранку 24 листопада між Ізраїлем і ХАМАСом розпочалося чотириденне перемир'я, що супроводжувалося звільненням груп заручників.

Через війну між Ізраїлем та ХАМАСом в Червоному морі єменські хусити, яких підтримує Іран, почали обстрілювати судна. Вони заявили, що атакують кораблі Ізраїлю та його союзників. Після низки ракетних та дронових атак США спільно із Британією атакували сили хуситів в Ємені.

В кінці квітня премʼєр-міністр Ізраїлю Нетаньягу повідомив, армія оборони Ізраїлю проведе військову операцію у місті Рафах не залежно від того, чи буде укладена угода щодо перемир'я з угрупуванням ХАМАС.