Російській владі знадобляться "тижні", аби вона зібрала необхідну кількість військ для обходу з флангів й оточення українських підрозділів у Курській області.
Таку думку в інтерв'ю Суспільному висловив австрійський військовий аналітик Том Купер.
"Коли ви запитуєте чи є небезпека, що росіяни обійдуть з флангу українські війська на Курському напрямку, то ні. Немає. Росіянам знадобляться тижні, щоб зібрати достатню кількість сил для цього. Будь-яку концентрацію російських військових буде виявлено українськими БПЛА, а потім уражено зброєю типу HIMARS та всім, що є (у ЗСУ — ред.) — сказав він.
Купер наголосив, що для ЗСУ "буде великою помилкою", якщо вони дадуть можливість росіянам зібрати необхідну кількість військ для оточення й зауважив, що припущення щодо так званої потужності армії РФ дещо перебільшені.
"Ми думаємо про Збройні сили РФ як про радянські. Як про величезну силу з тисячами танків, бронетранспортерів, бойових машин піхоти, нескінченними запасами артилерії або боєприпасів, обладнання та іншого. Насправді ж армія РФ у 2024 році вже не має стільки (зброї — ред.). У них є піхота, яка рухається дуже повільно, командування методично не робить нічого без наказу "зверху", від прямого начальства та аж до Москви, яка не робить нічого без надзвичайно повільної та тривалої підготовки", — сказав військовий аналітик.
13 серпня Зеленський повідомляв, що під контролем Сил оборони України перебувало 74 населені пункти у Курській області. Вже 14 серпня він розповів, що українські військові продовжують просуваються у російському регіоні зі швидкістю "від одного до двох кілометрів на різних ділянках від початку доби".
Бої у Курській області РФ
6 серпня в Міністерстві оборони Росії заявили про прорив українськими військами кордону і початок боїв у Курській області. Через добу на це відреагував лідер Кремля Володимир Путін — звинуватив Україну у "провокації". Увечері 8 серпня у Бєлгородській, Брянській та Курській областях оголосили режим контртерористичної операції. 12 серпня Путін скликав нараду щодо ситуації в прикордонних з Україною регіонах та наказав Міноборони РФ, аби російська армія "вибила супротивника" з Курської області.
Аналітики VoxCheck підтверджували достовірність відеороликів з українськими військовими із Суджі й інших міст Курської області, а також взяття полонених росіян та розбиття колони армії РФ у тій області. Але українська влада лише 12 серпня підтвердила, що ЗСУ присутні в Курській області — президент Володимир Зеленський доручив підготувати гуманітарний план для території, а головнокомандувач Олександр Сирський заявив, що під контролем Сил оборони 1000 кв. км Курської області.
Бої в Курській області Росії прокоментували в США та Європейському Союзі — зауважили, що Україна має право захищатися на свій розсуд. Німеччина не заперечує використання в Курській області переданої ФРН зброї. У Китаї заявили, що уважно стежать за ситуацією, й закликали сторони до деескалації.