Канцлер Австрії Карл Негаммер закликав до деескалації та переговорів після пожежі на Запорізькій АЕС 11 серпня.
Про це він написав на своїй сторінці у Х (раніше Twitter).
"Сьогоднішній інцидент на Запорізькій АЕС підкреслює важливу роль МАГАТЕ та необхідність продовження діалогу, розпочатого на мирному саміті в Бюргенштоку. Потрібні деескалація та переговори", — зазначив політик.
Що відомо про Саміт миру в Бюргенштоку
15-16 червня у Бюргенштоку у Швейцарії відбувся перший Глобальний саміт миру за ініціативи України. Участь у ньому взяли делегації з 92 країн та 8 світових організацій.
Мета саміту — на найвищому рівні узгодити три з десяти пунктів української "формули миру" — щодо ядерної і продовольчої безпеки та звільнення українських полонених і депортованих, зокрема, й дітей. Росія на перший Саміт миру не запрошена.
Підсумкову декларацію Саміту миру підписали 78 країн і 4 організації. Комюніке не підтримали Індія, Бразилія, Саудівська, Таїланд та інші держави. Однак підписати документ можуть країни й після завершення саміту.
Що відомо про пожежу на Запорізькій АЕС 11 серпня
11 серпня у місцевих Telegram-каналах почали поширювати фото ймовірної пожежі на Запорізькій атомній електростанції. За даними ДСНС, станом на 00:00 12 серпня змін радіаційного стану — немає.
Начальник Нікопольської районної військової адміністрації Євген Євтушенко спростував інформацію. За його словами, військові РФ ймовірно підпалили в градирні станції автомобільні шини. Інформацію про пожежу на атомній станції підтвердив президент Володимир Зеленський.
Як повідомляє пропагандистське кремлівське медіа "РИА Новости", Запорізька АЕС працює штатно. Всі шість енергоблоків у стані "холодної зупинки", порушень умов безпечної експлуатації не зафіксували. За їх версією, пожежа виникла "в результаті обстрілу Енергодара з боку ЗСУ".