Внаслідок нічного обстрілу на Київщині загинули двоє людей; у Сербії мітингувальники протестують проти видобутку літію; росіян та білорусів допустили до церемонії закриття Олімпіади в Парижі — Суспільне зібрало головні новини станом на ранок 11 серпня.
Атака на Київщину
Вночі війська РФ ракетами атакували Київщину. Внаслідок збиття російської ракети уламки впали на приватні житлові будинки у Броварському районі. Під завалами будинку рятувальники дістали тіла 35-річного чоловіка та його чотирирічного сина. Окрім того, ще троє людей отримали поранення, додали в ДСНС.
Також вночі вибухи пролунали в Хмельницькій та Полтавській областях, а також у Києві та Харкові.
Обстріл Курська
У Курській області Росії близько опівночі оголосили повітряну тривогу. Згодом виконувач обовʼязків губернатора регіону Олексій Смірнов повідомив про роботу протиповітряної оборони (ППО).
Мер Курська у своєму Telegram заявив, що нібито збита українська ракета впала на один із будинків міста та опублікував фото. Згодом Смірнов повідомив, що внаслідок руйнації травмовані щонайменше 13 людей — двоє у тяжкому стані, а 30 людей евакуювали.
Контекст: 9 серпня в Бєлгородській, Брянській і Курській областях РФ ввела режим контртерористичної операції.
Нейтральні спортсмени на закритті Олімпіади 2024
Міжнародний олімпійський комітет допустив спортсменів з Росії та Білорусі до церемонії закриття Олімпійських ігор 2024 у Парижі, йдеться у заяві МОК.
Там пояснили, що "участь у церемонії беруть не делегації, а всі спортсмени разом". Рішення також "засноване на загальній поведінці та дотриманні принципів участі індивідуальних нейтральних спортсменів під час цих Ігор".
Контекст: 32 російських та білоруських спортсменів допустили на Олімпіаду в Парижі. Вони змагаються без прапорів, гімну та іншої символіки. Їх не допустили до церемонії відкриття Олімпіади, коли спортсмени з різних країн курсували Сеною.
Мітинги у Сербії
У різних містах Сербії, зокрема й в столиці, відбулися мітинги проти видобутку літію в країні. Акцію "Мін не буде" організували екологічні асоціації. Мітингувальники перекрили один із мостів міста та дві головні залізничні станції.
Найбільше в Європі родовище літію розташоване в долині Ядар на заході Сербії. Сировина важлива для виробництва електромобілів. 19 липня в Белграді в присутності канцлера Німеччини Олафа Шольца уряд Сербії підписав декларацію, яка має на меті забезпечити екологічно чисте виробництво легкого металу.
Контекст: уряд у Белграді, ЄС і Німеччина виступають за те, щоб літій, важливий для електротехнічної промисловості, видобували в Сербії. Екологи та багато жителів країни протестують проти запланованої шахти. Європа хоче використати проєкт "Ядар" для зменшення своєї залежності від Китаю.