Грузинська опозиція подала позов до Конституційного суду країни через закон про "іноагентів"

Група опозиційних депутатів грузинського парламенту 28 липня подала до Конституційного суду країни позов проти закону "про прозорість іноземного впливу".

Про це повідомляє видання Sova.news.

Зазначається, що позов подали голова партії "Єдиний національний рух" Тіна Бокучава та лідерка партії "Єдність – Національний рух" Тамара Кордзая. Його підписали 32 опозиційні депутати.

Опозиційні парламентарі наполягають, що спірний закон порушує 72 статтю Конституції Грузії, яка наказує державним органам "твердо дотримуватися євроатлантичного курсу". Позов підписали 32 опозиційних депутати.

Крім того, схожий позов до Конституційного суду Грузії вже подали президентка країни Саломе Зурабішвілі та неурядовий сектор.

Що відомо про грузинський "закон про іноагентів"

13 травня, юридичний комітет парламенту Грузії розглянув та підтримав законопроєкт "Про прозорість іноземного впливу" у третьому читанні за 67 секунд.

Парламент Грузії 14 травня ухвалив у третьому читанні законопроєкт "Про прозорість іноземного впливу" — так званий закон про "іноагентів".

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі заявила, що наклала вето на законопроєкт "Про прозорість іноземного впливу".

Видання "Эхо Кавказа" повідомляло, що керівна партія "Грузинська мрія" має достатньо голосів, щоб подолати вето. Якщо і після цього президент не підпише закону, його підписує та публікує голова парламенту.

28 травня парламент Грузії остаточно затвердив закон "Про прозорість іноземного впливу", подолавши вето президентки країни.

Закон про "іноагентів" фактично є аналогом закону, ухваленого в Росії. Згідно з документом, ЗМІ та громадським організаціям, які отримують фінансування з-за кордону, надаватимуть статус "агентів іноземного впливу". Реєструвати іноагентів має прокуратура, а не служба держреєстру. Для фізичних осіб за порушення закону передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п'яти років, для юридичних — штраф.