Керівник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов переконаний, що Кримський міст є більш пріоритетною ціллю для ЗСУ, ніж нова залізниця вздовж узбережжя Азовського моря.
Про це Буданов сказав в інтерв'ю NV.
"Для мене однозначно [більше потребує зруйнування з боку України] міст. Це символ, це свідомість, це набагато глибше і важливіше, ніж знищення навіть якогось ешелону, 60 вагонів техніки в повному складі. Цієї техніки тисячі, а міст один", — стверджує Буданов.
Посадовець також додав, що дії українських спецслужб на півострові — це ще й десакралізація Криму.
Крим тепер для ворога — незручна територія, пояснює Буданов: "Росіянам цей міст у практичному сенсі абсолютно не потрібен, але він — частина скелета імперії".
Буданов не відповів, чи зможуть українські бійці підірвати міст остаточно в цьому році. Сказав, що це питання до Генштабу ЗСУ, водночас ГУР робить усю заплановану роботу з цього завдання.
Що відомо про атаки на Кримський міст
Лише за минулий рік в окупованому Криму було щонайменше 184 атаки Сил оборони на військові об’єкти росіян, зокрема на авіабази, центри звʼязку, засоби ППО, кораблі та Кримський міст.
Для ураження Керченського (Кримського) мосту СБУ вперше — в жовтні 2022-го — використала складну схему доставлення на переправу 21 тонни вибухівки. Тоді просто під час руху вибухнула вантажівка. Також полум'я перекинулося на потяг, який саме віз цистерни з пальним.
Вдруге, у липні 2023 року, залучили ще одну вітчизняну розробку дрони "Морський малюк" (See Baby). Тоді було зруйновано одну секцію мосту, ще одну пошкодили. Загинула сімейна пара з Бєлгородської області РФ.
У березні голова Служби безпеки України Василь Малюк заявив, що в України є потенціал для повного знищення Кримського мосту, але "усьому свій час". Наразі окупанти вже не постачають боєприпаси цим мостом.