Дрони СБУ атакували дві нафтобази у Республіці Адигея, а також у Тамбовській області Росії — джерела

Безпілотники Служби безпеки України (СБУ) вночі 20 червня атакували дві нафтобази на території Росії. Йдеться про підприємства у Республіці Адигея і Тамбовській області Росії.

Про це Суспільному повідомили поінформовані джерела в українських спецслужбах.

За інформацію джерел, цієї ночі спецпризначенці СБУ склад паливно-мастильних матеріалів акціонерного товариства "Тамбовнафтопродукт" та нафтобази "Енемська" компанії "Лукойл-Югнафтопродукт".

Зазначається, що на цих об’єктах переробляли та зберігали сировину й готову продукцію, яка згодом йшла на потреби армії РФ. Після серії влучань дронів СБУ на обох об’єктах розпочалися пожежі.

"Удари СБУ по підприємствах, які працюють на ВПК РФ, зменшують ресурси, завдяки яким ворог може вести війну, та змушують країну-агресора витрачатись на відновлення інфраструктури. Це додаткове навантаження на російський бюджет, який вже обтяжений санкціями та іншими економічними викликами. СБУ й надалі працюватиме у цьому напрямку", — зазначило поінформоване джерело.

Загалом дрони СБУ здійснили вже майже три десятки успішних атак на об’єкти російського нафтового комплексу в різних регіонах.

Що сказали у Міноборони РФ

Раніше у Міноборони РФ заявили, що вночі 20 червня над територією шістьох регіонів РФ нібито було знищено 15 безпілотників. Йшлося про Республіку Адигея, Краснодарський край, а також Ростовську, Бєлгородську та Орловські області. Варто зазначити, що у зведенні російського оборонного відомства щодо збиття дронів, Тамбовська область — не згадувалась.

Водночас російські Telegram-канали повідомили, що дрони атакували нафтобазу і нафтопереробний завод у Краснодарському краї. Завод і нафтобаза в селищах Афіпський і Енем розташовані в кількох кілометрах один від одного, але перший територіально належить до Краснодарського краю, а другий — до Республіки Адигея.

Губернатор Тамбовської області РФ Максим Єгоров також повідомив, що сьогодні вранці на території Платонівської нафтобази було чутно вибух після чого сталася пожежа. Він припустив, що "інцидент стався внаслідок атаки БПЛА".

"Також вранці у Первомайському муніципальному окрузі було виявлено залишки БПЛА. Дрон розірвався у повітрі. Постраждалих немає. У регіоні вжито всіх заходів для забезпечення безпеки", — додав Єгоров.