Сприйняття корупції в Україні й кому найбільше дають хабарі — опитування Міжнародного республіканського інституту

Ексголову аграрного комітету Верховної ради — чинного міністра викрили на заволодінні державною землею на 291 млн грн та спробі заволодіння землею ще на 190 млн грн. НАБУ

Муніципальне опитування Міжнародного республіканського інституту (IRI) показує низький рівень корупції на місцевому рівні в Україні. Хоча корупція залишається проблемним питанням для українців. Найчастіше за 2 роки хабарі давали в медзакладах.

Про це свідчать результати опитування, передає кореспондентка Суспільного.

Як виявили соціологи, більшість громадян у всіх областях (79%-93%) заявили, що не стикалися з корупцією під час отримання послуг у місті.

"Різке зниження кількості тих, хто стикався з корупцією на місцевому рівні, є важливим результатом для України. Це свідчить про роботу, яку провели місцеві органи влади, щоб побороти корупцію та зосередитись на потребах своїх виборців", — сказав директор IRI у Євразії Стівен Нікс.

Протягом останніх 2 років респонденти стикалися з корупцією в таких установах:

  • медичні заклади (19%, у 2019 році було 31%);
  • освітні заклади (8%, У 2019 — 17%);
  • поліція (6% і 8% відповідно);
  • установи ЖКГ (4% і 6%);
  • реєстраційні та дозвільні інституції (3%).
Як в Україні поширена корупці — опитування. Міжнародний республіканський інститут (IRI)

Корупція серед місцевої влади в Україні — опитування. Міжнародний республіканський інститут (IRI)

Методологія опитування

Опитування проводила Соціологічна група "Рейтинг" на замовлення Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Дослідження відбулося у 21 місті України (Київ та усі обласні центри, де безпекова ситуація дозволяла провести дослідження). Опитування тривало з 13 квітня по 14 травня 2024 року за допомогою face-to-face інтерв'ю вдома в респондентів. Вибірка складалася з 16,800 громадян віком від 18 років і старше. Отримані дані у кожному місті були зважені за статтю та віком.

Статистична похибка для кожного міста не перевищує ±3,5%. Досяжність респондентів у середньому склала 49%.

63% респондентів, опитаних у квітні 2024 року на замовлення АТ "НСТУ" для програми "Новий відлік", вважають, що в Україні за час повномасштабного вторгнення РФ зріс рівень корупції. 24% вважають, що він не змінився, 5% — що зменшився, а 9% респондентів важко дати оцінку.

Станом на початок липня 78% опитаних Фондом "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва респондентів вважали, що президент України несе пряму відповідальність за корупцію в уряді та воєнних адміністраціях. Не погоджувалися з цим твердженням 18% опитаних.