Третя річниця смертельної аварії у Харкові: родичі вимагають покарання експрокурору

Суд у справі про ДТП, внаслідок якої загинули двоє харків'ян, триває третій рік. Обвинувачений — колишній співробітник прокуратури Максим Марченко — на волі. На якому етапі судовий розгляд і чого вимагають родичі — репортаж Суспільного.

"Важко. Чоловік мій два інфаркти переніс, інсульт. До загибелі дітей він ніколи й не знав, де серце. Діти наші вже у землі, а ми без результату", — говорить Віра Шатохіна.

ДТП за участі експрокурора Максима Марченка забрала життя двох її з Олександром Шатохіним дітей.

"Я лишився ні з чим. Я прокидаюсь з думками про них, засинаю з ними, прокидаюсь посеред ночі з ними. Розмовляю з ними. На кладовище пішов учора, поплакав і прийшов додому. І все", — каже Олександр Шатохін.

Донька загиблого Анастасія Шатохіна приходить до суду з плакатами.

За три роки представник потерпілих Євген Самойлов назбирав п'ять тек із матеріалами справи та зверненнями родичів. Родина загиблих братів Шатохіних за цей час втратила довіру до суду.

"Потерпілі хочуть призначити додаткового суддю. Кримінально-процесуальний кодекс передбачає, що можна його призначити. Це робиться для того, щоб у випадку відводу, хвороби судді може інший продовжити розгляд справи. Не було б тоді таких перерв, переносів, і нам би не потрібно було розглядати справу з початку", — каже Самойлов.

Підозрюваний Максим Марченко на засіданнях провини не визнавав, відмовлявся й від коментарів. Не погодився на зустріч і зараз, свою позицію озвучив телефоном:

"Я сам вже втомився від цього. Вони постійно заявляють відводи. Постійно одне й те ж саме монотонно розповідається. Суд не може навіть дослідити ніякі факти, вирішити питання. З мого боку ніколи не було такого, щоб я затягував процес. Факти, на які посилається Самойлов, вони є надуманими та необґрунтованими. Ніхто нікуди не тікав з місця пригоди. Я не визнаю провину, не визнавав її".

Максим Марченко під час засідання 6 жовтня Фото: Антикорупційний блок учасників АТО. Фото: Антикорупційний блок учасників АТО

Зараз потерпілі просять визначити строки розгляду справи, та відповіді поки не отримали. "Справа затягується. Ми бачимо, що вже по одній статті — 135 (Залишення в небезпеці) він не буде притягнутий до відповідальності. В такому випадку виходу вже немає. Ми очікуємо на п'ятого суддю", — каже Самойлов.

Чи вважає сторона обвинувачення три роки суду затягуванням, речник прокуратури Дмитро Чубенко не відповів. Не призначений поки й п'ятий суддя у справі. Коли розгляд справи почнуть знову та коли родині чекати на вирок за три роки після аварії — невідомо.

Що відомо

  • 22 жовтня 2017 року на Салтівському шосе зіткнулися BMW та "Славута", в якій були двоє братів. Водій Андрій Шатохін помер за тиждень після ДТП. Ще за чотири дні помер пасажир "Славути" Сергій Шатохін. За кермом BMW був колишній співробітник прокуратури Максим Марченко. За версією слідства, водій BMW зняв номери з машини й до приїзду поліції втік. Його затримали, взяли під варту, пізніше Марченко вийшов під заставу. Справу до суду передали у травні 2018 року.
  • Останнє судове засідання відбулося 6 жовтня, тоді суддя заявив про самовідвід. Це четвертий суддя, який розглядав справу.