G7 розглядає можливість використання заморожених російських активів для надання кредитів Україні — Reuters

Віцепрезидент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс. AP

"Група семи" (G7) обговорюює використання заморожених російських активів на суму майже 300 мільярдів доларів як застави для надання кредитів Україні.

Про це заявив віцепрезидент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс, передає Reuters.

За словами Домбровскіса, розглядаються різні варіанти і тривають дискусії. Він також висловив надію, що Європейський Союз найближчими місяцями схвалить окрему процедуру щодо використання прибутків або відсотків, отриманих від активів РФ, для допомоги Україні.

Водночас, як пише Reuters, фінансові посадові особи G7 заявили, що вони твердо налаштовані допомогти Україні задовольнити термінові потреби у короткостроковому фінансуванні, включно з використанням відсотків, отриманих із заморожених російських активів.

Домбровскіс додав, що швидше за все процедура ЄС передбачатиме заставу для російських активів замість їх повного арешту.

"Ми обговорюємо низку різних варіантів. Один із них — конфіскація, а інший — надання застави або навіть використання надприбутків або відсотків від цих активів для фінансування позики", — зазначив своєю чергою заступник міністра фінансів США Уоллі Адейемо.

Раніше міністр фінансів Франції Бруно ле Мер заявив у середу, що G7 повинна бути в змозі використовувати відсотки від 3 до 5 мільярдів євро на рік, отримані від активів.

У березні 2024 року стало відомо, що лідери Євросоюзу ухвалили "політичне" рішення щодо використання доходів із заморожених російських активів для України, проте без плану дій. Водночас, як йдеться у спільній заяві за підсумками першого дня саміту ЄС, домовились "продовжити роботу" над планом їхнього використання. Проте Угорщина блокує конфіскацію заморожених активів Росії на користь України.

Загальна сума заморожених російських активів на території ЄС — 200 мільярдів євро. У ЄС пропонують використовувати доходи від цих активів на купівлю зброї для України.