"На тлі розгортання сил союзників по НАТО". Литва запропонує Латвії будівлю спільного військового полігону — Кащюнас

Міністр оборони Литви Лаурінас Кащюнас (ліворуч) і головнокомандувач німецької армії генерал-лейтенант Альфонс Майс вітають перших солдатів передового командування 45-ї танкової бригади німецького армії Бундесверу в аеропорту Вільнюса, Литва, 8 квітня 2024 року. REUTERS/Lisi Niesner

Міністр оборони Литви Лаурінас Кащюнас оголосив про наміри країни будівлі спільного військового полігону із сусідньою з Латвією.

Про це глава литовського оборонного відомства розповів в інтерв'ю LRT.

"Я хочу поговорити з моїм латвійським колегою (Андрісом Спрудсом — ред.) про можливе створення спільного військового полігону. Я планую візит до Латвії, тож буде можливість обговорити спільні рішення в цьому напрямку. Звичайно, я розумію, що знайти місце для тренувального полігону в рік виборів — це непросте завдання. Цими речами потрібно було займатися раніше", — сказав Кащюнас.

За його словами, потреба у новому полігоні виникла через збільшення кількості союзників по НАТО, зокрема, прибуття німецьких військ, і необхідність підготовки військових сил.

"Новий полігон потрібен для маневрування, що значно спрощує його. Іншими словами, це буде не полігон для стрільби, а полігон для маневрів. Це робить рішення простішими", — додав міністр оборони Литви.

Кащунас також підкреслив, що ця ініціатива спрямована на покращення співпраці та підготовки військ в регіоні, що відповідає загальним стратегічним цілям Литви та Латвії у забезпеченні національної безпеки та оборони.

Як повідомляє DW, сьогодні, 8 квітня, перший загін Бундесверу з 20 солдатів вирушив до Литви для підготовки до розгортання німецької бригади. Згідно з графіком, вона має бути введена в дію до 2027 року, а її чисельність становитиме близько 5 тисяч військових.

Міністр оборони Німеччини, якого цитує видання Zeit, під час прощання з військовими зазначив, що "це важливий день для Бундесверу". Він підкреслив, що "з литовського боку ще багато чого треба зробити".

"Це перший раз, коли ми розмістили такий підрозділ на постійній основі за межами Німеччини. Я знаю, що попереду ще багато робот. Інфраструктура має бути належною, там мають бути казарми, житло та квартири", — сказав Пісторіус.

Литва межує з союзницею Росії — Білоруссю та анклавом РФ у Балтійському морі Калінінградом. Між двома країнами на захід від Литви до Польщі пролягає вузький сухопутний коридор — так званий Сувальський коридор, за який можуть спалахнути бої в разі нападу РФ.

Постійна дислокація німецької бригади в Литві є прецедентом в історії Бундесверу. Ніколи раніше ФРН не розміщувала стільки солдатів за кордоном на постійній основі.