Мільйон рублів від Києва: на російському ТБ показали кадри допиту затриманих у теракті в "Крокус Сіті Хол"

ЗМІ
Дим здіймається над палаючим концертним залом "Крокус Сіті Холл" після повідомлення про стрілянину, за межами Москви, Росія, 22 березня 2024 року. REUTERS/Maxim Shemetov

На російському телебаченні показали кадри з допиту затриманих у теракті в "Крокус Сіті Хол". Вони розповідають про нібито їхнього координатора "Сайфулло", який пообіцяв їм в Києві мільйон рублів кожному.

Сюжет опублікував пропагандистський телеканал "Первый телеканал".

"Сайфулло повідомив нам, щоб ми їхали в Україну, до Києва. І там дадуть мільйон рублів", — сказав один із затриманих.

У пропагандистському сюжеті розповідають та навіть показують, як рухалися затримані за теракт та з якою швидкістю. Російські пропагандисти кажуть, що конфіскували у чоловіків телефони та знайшли нібито виявили у них дані про координування від того самого Сайфулло. Також на девайсах нібито знайшли фото з українською символікою, поштову марку України "Русский военный корабль иди на...". Російські правоохоронці заявили, що зібрали усі дані, якими можуть довести причетність України до теракту в "Крокус Сіті Хол".

Далі у сюжеті йдеться, що нібито з української сторони для терористів готували одразу два коридори поблизу прикордонних Чуйківка та Сопич Сумської області. Перед перетином російсько-українського кордону чоловіки начебто мали спалити авто, якими діставалися до України. Пропагандисти заявляють, що затримані ще до початку теракту отримали гроші з України, а після цього мали приїхати в Київ за основною сумою.

Секретар Ради безпеки РФ Микола Патрушев заявив, що українське посольство в Душанбе вербує найманців на війну та вступити в Інтернаціональний легіон.

Що відомо про стрілянину в "Крокус Сіті Хол" у Красногорську

У Росії у Красногорську Московської області в концертному залі "Крокус Сіті Хол" перед концертом гурту "Пікнік" 22 березня 2024 року сталася стрілянина. У будівлі також сталася пожежа, завалився дах.

У момент стрілянини в залі могли перебувати 6200 глядачів, повідомляє The Bell. Саме стільки людей вміщує концертний зал. За даними сайту RedKassa, усі квитки на концерт було продано. Зі списку загиблих, опублікованому на сайті МНС Росії, жертвами стали щонайменше 143 людини.

Росія звинувачує в теракті Україну, проте в ГУР України заявили, що стрілянина у концертному залі "Крокус Сіті Хол" є свідомою провокацією російських спецслужб за вказівкою президента РФ Путіна. МЗС теж відкинуло звинувачення.

Відповідальність за теракт взяли на себе бойовики ІДІЛ. Водночас спецслужби РФ виключили версію про причетність України чи ІДІЛ до теракту.

Російські правоохоронці заявили, що у справі заарештували 11 фігурантів, зокрема, чотирьох громадян Таджикистану, які, за даними слідства, були безпосередніми виконавцями теракту. В Дагестані 1 квітня нібито затримали чотирьох іноземців, які брали участь у фінансуванні та забезпеченні зброєю терористів.