Австралійський канал ABC показав фільм про армію РФ на війні в Україні. Стрічку розкритикували у посольстві

Ukraineʼs War: The Other Side. Скришот з фільму

Національна австралійська мовна корпорація ABC 18 березня в ефірі передачі Four Corners документальний фільм "Українська війна: Інша сторона" (Ukraineʼs War: The Other Side), у якому розповідається про російських солдат на війні проти України. Стрічку розкритикували в українському посольстві, а також в українській громаді Австралії.

Фільм британського режисера Шона Лангана висвітлює війну зі сторони російських окупаційних військ, який відзняв події очима росіян і показав їхнє життя на фронті.

Посол України в Австралії Василь Мірошниченко заявив, що проситиме про зустріч із керівництвом ABC через цей фільм.

"Програма, що вийшла вчора ввечері на Four Corners, "Українська війна: Інша сторона" була журналістським еквівалентом чаші з блювотинням. Вона, поза сумнівом, повторювала і транслювала незліченну відверту брехню, викривлення історії, расистські твердження та пропагандистські наративи родом з Кремля. Враховуючи те, що це цілком відповідало інтересам російського диктатора Путіна", — йдеться у заяві українського диппредставництва в Австралії.

Зазначається, що програма також "мінімізувала і принижувала" загибель тисяч невинних українських чоловіків, жінок і дітей, вбитих російськими солдатами під час незаконного вторгнення, рішуче засудженого Австралією та більшістю країн через резолюцію Генасамблеї ООН у березні 2022 року.

У посольстві також заявили, що ABC має "бути соромно, що випустили в ефір це цілковите сміття", й додали, що посол Василь Мірошниченко проситиме через міністра зв’язку Австралії про зустріч керівним директором ABC і виконавчим продюсером Four Corners, щоб зрозуміти, що призвело до виходу в ефір цього матеріалу.

"Я поділюся з ними тими фактами, які програма абсолютно не врахувала", — сказав посол України в Австралії Василь Мірошниченко.

Своєю чергою у Федерації українських організацій Австралії заявили, що стрічка дала російським солдатам майданчик для виправдання "жорстокого вторгнення", а глядачі фільму бачать, як режисер Ланган потискає руки, обіймається й усміхається російським окупантам, слухаючи "грубу брехню, ненависть і заклики до геноциду".

Як пише The Guardian, ABC вирішив захищати свою позицію і стверджує, що цей "складний фільм" пропонує аудиторії рідкісний погляд на життя російських солдатів і є "важливим внеском" у репортажі про війну.

"Українська війна: Інша сторона" — це складний, але законний документальний фільм, створений авторитетним журналістом Шоном Ланганом і вперше показаний минулого місяця на британському ITV, який пропонує рідкісне уявлення про життя російських солдатів під час війни", — сказав представник ABC.

Національний мовник Австралії також заявляє, що фільм є лише однією з серії програм про російсько-український "конфлікт", які транслюються в ефірі передачі Four Corners.