Демократи із Конгресу США розпочали власне розслідування щодо SpaceX через використання армією РФ терміналів Starlink

ЗМІ
Термінал супутникового зв'язку Starlink. Фото: Nina Lyashonok/Ukrinform/NurPhoto via Getty Images

Кілька представників Демократичної партії у Палаті представників Конгресу США розпочали розслідування щодо компанії Ілона Маска SpaceX у зв'язку з використанням російськими військовими систем супутникового зв'язку Starlink.

Про це повідомляє The Washington Post.

Джеймі Раскін та Роберт Гарсія надіслали листа SpaceX із вимогою повідомити про скарги щодо можливого незаконного використання терміналів Starlink, зокрема, на окупованих Росією територіях України. Законодавці також висловили занепокоєння через заяви української розвідки про те, що армія РФ розмістила термінали компанії на сході України, потенційно порушуючи американські санкції. Вони також попередили президента SpaceX Гвінн Шотвелл, що ймовірне використання Росією Starlink "становить серйозну загрозу безпеці України, життям українців і національній безпеці США"

"Ми стурбовані тим, що у вас можуть бути відсутні належні запобіжні заходи та політика", — йдеться у листі Раскіна і Гарсії, який є у розпорядженні редакції WP.

Що відомо про Starlink у росіян

11 лютого у Головному управлінні розвідки Міноборони підтвердили інформацію стосовно використання російськими окупантами систем супутникового зв'язку Starlink на фронті.

"Радіоперехоплення розмови загарбників свідчить, що для налагодження доступу до інтернету термінали Starlink встановили, наприклад, у підрозділах 83 ОДШБр ЗС РФ", — зазначили в ГУР.

Як вказали у відомстві, російська 83-тя десантно-штурмова бригада діє у Донецькій області поблизу Кліщіївки та Андріївки.

Перед тим представник Головного управління розвідки Міністерства оборони Андрій Юсов у коментарі РБК-Україна заявив, що масштаб використання росіянами терміналів Starlink на війні зростає.

Власник SpaceX Ілон Маск тоді заявив, що компанія прямо чи опосередковано не продавала системи супутникового зв'язку Starlink Росії.