Суд визнав винною зброярку фільму, де загинула операторка українського походження Галина Хатчінс

Зброярка фільму "Іржа" Ханна Гутьєррес-Рід розмовляє зі своїм адвокатом, 5 березня 2024 року, Нью-Мексико. Фото: Джим Вебер/через AP

Суд присяжних у Нью-Мексико у США визнав Ханну Гутьєррес, яка відповідала за зброю під час знімання фільму "Іржа", винною в ненавмисному вбивстві операторки українського походження Галини Хатчінс.

Про це пише Reuters.

Зазначається, що 10 днів свідчень були зосереджені на тому, чи наражала на небезпеку зброярка фільму колег по знімальній групі та акторів. Суддя Мері Марлоу Соммер наказала негайно взяти Гутьєррес під варту. Їй загрожує до 18 місяців ув'язнення.

Як стало відомо, 21 жовтня 2021 року Гутьєррес помилково зарядила бойовий патрон у револьвер Colt.45, який актор Алек Болдуін використовував на знімальному майданчику.

Болдуін підняв пістолет, направив його на камеру і вистрілив однією бойовою кулею, яка вбила операторку Галину Хатчінс і поранила режисера Джоела Соузу. Болдуін заперечує, що натискав на курок. Судовий процес над Болдуіном за ненавмисне вбивство призначено на 10 липня.

"У цій справі йдеться про постійні нескінченні порушення безпеки, які призвели до смерті однієї людини та майже до смерті іншої", — сказала спеціальна прокурорка штату Нью-Мексико Карі Морріссі у своїй промові.

Адвокат Гутьєррес сказав, що виробнича компанія фільму намагалася скоротити витрати, найнявши Гутьєррес на неповний робочий день як зброярку та асистентку реквізиту у вестерні.

Що відомо про Галину Хатчінс

Галина Хатчінс, випускниця Американського інституту кіно 2015 року. Уродженка України, виросла на радянській військовій базі за Полярним колом, закінчила Інститут журналістики Київського національного університету та працювала розслідувачкою в британському документальному проєкті в Європі. Закінчила дворічну програму AFI Conservatory. Їй було сорок два роки.

22 жовтня американський актор Алек Болдвін під час зйомок вестерну випадково поранив режисера та операторку, яка згодом померла у лікарні. У МЗС повідомили, що жінка мала українське громадянство.

Частина знімальної групи кінофільму "Іржа", під час зйомок якого загинула операторка українського походження Галина Хатчінс, звільнилася за день до нещасного випадку через проблеми із безпекою.