В Україні провели успішні випробування наземних роботизованих систем для медевакуації — Мінстратегпром

. Фото: Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України

У Міністерстві з питань стратегічних галузей промисловості провели успішні випробування наземних роботизованих систем для медевакуації від українських виробників.

Про це написав радник глави Мінстратегпрому Ярослав Олійник у Telegram.

"Медики обрали серед представлених кілька виробів, які їм підходять. Це різні платформи, з різними ТТХ, призначені під різні задачі", — вказав посадовець.

Олійник не повідомив назв машин, але зазначив, що "всі вони поєднують в собі простоту — у виготовленні й управлінні, доступну ціну, легкість у транспортуванні та багатофункціональність".

"Це основні параметри, є ще багато нюансів, і кожен виробник почув і зрозумів, що треба допрацювати саме йому. Деякі рішення з'явилися просто під час випробувань", — продовжив радник глави Мінстратегпрому.

За словами посадовця, один із виробів презентував 14-річний хлопець, який разом із батьком розробив машину й, не зважаючи на вік, детально поінформував та показав, як нею користуватись.

"Це була гусенична платформа-ноші. Легка, недорога, простота конструкції, може пересуватись самостійно або за допомогою людини, легко вміщується в багажник і дуже проста у багатьох аспектах", — зазначив Олійник.

Радник глави Мінстратегпрому додав, що під час проходження лісосмуги, в іншого виробу трапилась несправність — і ремонт відтестували на місці. Поломку виправили за 53 секунди.

"Ми ж зробили для себе висновок, що такі випробування треба робити ще, і в жорсткіших умовах. Наприклад, наступного разу плануємо перевіряти вироби на складніших трасах та під дією РЕБ", — додав посадовець.