Загибель воїнів ССО на Херсонщині та атака на сайт Верховної Ради — головні новини ранку 29 лютого

Військовий Сил спеціальних операцій ЗСУ. Фото: 73 морський центр СпП ім кошового отамана Антіна Головатого/Facebook

У бою загинули спецпризначенці 73-го морського центру ССО; на сайт Верховної Ради була здійснена атака; у Польщі стартують навчання ВМС та Фінляндія заявила, що Україна може бити її зброєю по території Росії — Суспільне підготувало головні новини ранку 29 лютого.

1. У бою загинула група воїнів 73-го морського центру ССО

Під час виконання бойового завдання у зіткненні з російськими окупантами загинули воїни 73-го морського центру спеціальних операцій ЗСУ. Про це повідомили у Командуванні ССО України.

Як стало відомо, українські спецпризначенці забезпечували відхід основних сил групи після виконання бойового завдання.

Контекст: До офіційного повідомлення у ЗМІ з’явилася інформація, що у середу, 28 лютого, загинула група бійців 73-го центру ССО під час спроби закріпитися на Тендрівській Косі у північній частині Чорного моря, біля берегів Херсонської області.

2. Фінляндія не забороняла Україні атакувати військові об'єкти в РФ переданою зброєю

Фінляндія не встановлювала обмежень на надану військову допомогу Україні, Київ може використовувати фінську зброю і по території Росії.

Про це заявило керівництво парламентського комітету з питань оборони та Міністерство оборони Фінляндії, пише Yle.

За словами фінського міністра оборони Антті Гяккянена, обмеження на використання озброєнь встановили переважно ті країни, які надали Україні залпові системи дальньої дії.

Контекст: Це питання привернуло увагу після того, як майбутній командувач Збройних сил Естонії Андрус Меріло заявив, що західні країни припустилися помилки, обмеживши використання наданої українцям зброї лише територією України.

3. Сайт Верховної Ради України зламали

Сайт Верховної ради України зламали хакери та розмістили під позначкою офіційного Telegram-каналу парламенту посилання на фейковий ресурс. Про це повідомили на офіційному каналі ВРУ у телеграмі.

Згодом коректну роботу сайту відновили, посилання веде на офіційний канал парламенту.

4. Військово-морські сили Польщі розпочинають навчання в Балтійському морі

У четвер, 29 лютого, Військово-морські сили Польщі починають навчання у Балтійському морі Ostrobok 24, повідомили в Об'єднаному командуванні Збройних Сил Польщі.

Головна мета навчань — відпрацювати навички у сфері морських комунікаційних шляхів, якими доставляються енергоносії та товари стратегічного значення. У навчаннях будуть залучені кораблі третьої флотилії ВМС Польщі, до якої приєднається італійський фрегат Luiggi Rizzo.

Контекст: Навчання Ostrobok 24 є частиною національних навчань за участю країн НАТО Dragon 24, які стартували у Польщі 25 лютого.