"Нафтогаз", "УЗ", "Укроборонпром" та інші держкомпанії мають терміново сплатити у бюджет половину дивідендів за 2023 рік

"Нафтогаз". Getty Images/Вінсент Манді

Кабінет міністрів України зобов’язав шість державних компаній терміново (до 29 лютого 2024 року) сплатити до держбюджету не менше ніж 50% річних дивідендів отриманих у 2023 році.

Про це йдеться у повідомленні Мінекономіки України.

Відповідне розпорядження щодо цих компанії, де уряд є органом управління, влада затвердила на засіданні 27 лютого.

"Кабмін, як акціонер, ухвалив рішення спрямувати у держбюджет частину дивідендів компаній, для яких він є органом управління. Це обумовлено необхідністю поповнення державного бюджету в умовах повномасштабної війни для фінансування видатків держави", — пояснив заступник міністра економіки України Олексій Соболев.

Урядове рішення щодо сплати половини отриманих дивідендів стосується таких компаній:

  • "Нафтогаз України".
  • "Укрзалізниця".
  • "Укроборонпром".
  • "Укргідроенерго"
  • "Українські енергетичні машини".
  • "Нижньодністровська ГЕС".

У Мінекономіки додали, що згідно з їхніми даними, це дозволить забезпечити надходження до державного бюджету у лютому на 3 мільярди гривень.

16 лютого міністр з розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков інформував, що податкові надходження до держбюджету зараз на 25-30% більші, ніж очікувалося.За його словами, це сталося завдяки успішному функціонуванню створеного Україною гуманітарного коридору у Чорному морі.