Росія готує на весну кульмінацію інформаційної операції з дестабілізації України вартістю 1,5 млрд доларів — розвідники

Важливо
Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони Кирило Буданов. Фото: Олександр Магула/Суспільне

У Комітеті з питань розвідки при президентові України попередили, що Росія на березень-травень готує кульмінацію інформаційної операції з дестабілізації ситуації в середині української держави.

Відповідну інформацію оприлюднили у Telegram-каналі ГУР.

"Через два роки після розв'язання РФ повномасштабної загарбницької війни Україна постала перед об'єктивною загрозою існування як держави, як нації, як спільноти вільних та рівноправних людей", — мовиться у повідомленні.

За даними розвідників, Росія намагається реалізувати в Україні спецоперацію, яку назвала "Майдан-3". Її кульмінація запланована на березень-травень.

"Протягом найближчих тижнів ворог кине максимум зусиль на розповсюдження деструктивних для світової безпеки наративів і спроб розпалювання конфліктів — як всередині України, так і в інших точках світу, де є дієва підтримка Києва", — зазначили в ГУР.

У відомстві вказали, що основними напрямками та цілями Росії є:

  • зрив мобілізації в Україні;
  • поширення дезінформації про нездатність України здобути перемогу;
  • розповсюдження фейків про "втому від України" у світі.

Водночас глобальна міжнародна ціль РФ — зменшення підтримки Києва з боку проукраїнської коаліції у світі.

"Мета росіян всередині України — деморалізувати українців, посіяти паніку серед населення, вбити клин між військовими та цивільними, розсварити усіх з усіма, в тому числі представників політичного керівництва, громадянського суспільства", — пояснили розвідники.

В ГУР підкреслили: "Згідно із задумом ворога, на першу половину червня ситуацію у нашій державі вдасться розхитати й тоді Україні буде завдано військової поразки на сході, в цьому і є ключова ідея операції".

"З огляду на вищевказані обставини звертаємося до українського суспільства, до міжнародних партнерів та союзників зі закликом посилити спільний опір і всеохопні безпекові заходи, особливо в інформпросторі, задля ефективної протидії глобальним загрозам й викликам нової світової гібридної війни. Війни, яку сьогодні веде РФ", — наголосили у відомстві.

Розвідники додали, що у листопаді 2023 року в межах спецоперації "Майдан-3" на поширення антиукраїнських настроїв лише на платформі Telegram Росія витратила майже 250 мільйонів доларів.

Окрім цього, загальний бюджет операції склав 1,5 мільярда доларів — це найдорожча "акція" російських спецслужб в історії.

Пропаганда Росії проти України

У Головному управлінні розвідки Міноборони 2 серпня поінформували, що російські політтехнологи підготували новий пакет брехні, розрахований на цільові аудиторії в Україні, США, Європі та Ізраїлі.

Мета всіх матеріалів єдина — переконати українців та союзників у безперспективності опору, посіяти сумніви й протистояння в антипутінській коаліції та створити враження, що є "важливіші" проблеми.

29 серпня в ГУР заявили, що Кремль затвердив 5 фейків проти України.

17 листопада президент Володимир Зеленський розповів, що РФ прагне посіяти розкол в українському суспільстві, створюючи "хаос".