Нова коаліція зброї для України, допомога від Нідерландів та Ізраїлю: головні новини ранку 27 лютого

Президент Франції Еммануель Макрон виступає під час пресконференції в Єлисейському палаці, 26 лютого 2024 року, Париж, Франція. Фото: АР/Pool/Gonzalo Fuentes

Еммануель Макрон заявив про створення коаліції з постачання далекобійного озброєння Україні, Нідерланди виділять 100 мільйонів євро на чеську ініціативу закупівлі боєприпасів для України та Ізраїль має намір передати Україні системи попередження про ракетні удари та атаки безпілотників — Суспільне зібрало головні новини станом на ранок 27 лютого.

Макрон заявив про створення коаліції з постачання далекобійного озброєння Україні

Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що західні партнери України створили коаліцію з постачання Україні далекобійного озброєння. Про це він сказав після завершення конференції з підтримки України, яка відбулася у Парижі.

"Нова коаліція буде створена для постачання Україні ракет і бомб середньої та великої дальності. Ми переконані, що поразка Росії є необхідною для безпеки та стабільності в Європі", — сказав Макрон.

Він зазначив, що більш-менш усі країни, лідери яких були на зустрічі в Парижі, заявили що загальний консенсус полягав у тому, що усі повинні бути готові через кілька років до нападу Росії на свої країни.

Макрон не виключив можливості відправити війська західних країн в Україну

Можливість відправки сухопутних військ західних країн в Україну обговорювалася на конференції в Парижі, але присутні не дійшли консенсусу з цього питання. Про це президент Франції Еммануель Макрон сказав після завершення конференції з підтримки України.

"Ми це обговорили. Наразі консенсусу щодо відправлення військ немає. Але в цьому питанні в майбутньому нічого не слід виключати. Ми зробимо все можливе, щоб Росія не змогла виграти цю війну", — сказав Макрон.

Він зазначив, що усі лідери згодні із фактом, що не бажають вступати у війну з "російським народом", а також висловили намір дотримуватись стримування ескалації, як вони це роблять від початку вторгнення РФ в Україну.

Нідерланди виділять 100 млн євро на закупівлю боєприпасів для України

Нідерланди виділять 100 мільйонів євро на чеську ініціативу закупівлі боєприпасів для України в країнах по всьому світу. Про це повідомив прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте.

Під час свого виступу чиновник висловив сподівання, що "інші країни підуть за Нідерландами". За його словами, країни, які нададуть боєприпаси, попросили не називати їх.

Контекст: прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала, також виступаючи після зустрічі в Парижі, сказав, що близько 15 країн виявили інтерес до ініціативи, яка зосереджена на пошуку терміново необхідних артилерійських боєприпасів для України на світових ринках.

Ізраїль передасть Україні системи раннього попередження

Постійний представник Ізраїлю в ООН Гілад Ердан під час засідання Генеральної Асамблеї ООН заявив, що Ізраїль працює над передачею Україні систем раннього попередження про ракетні удари та атаки безпілотників.

Посадовець додав, що в перший тиждень після початку вторгнення РФ в Україну в лютому 2022 року єврейська держава направила Україні понад 100 тонн "гуманітарного обладнання" і що "сотні українців пройшли лікування в ізраїльських лікарнях та реабілітаційних центрах".

Ізраїльський дипломат також заявив, що Іран постачає Росії безпілотники, які використовуються в конфлікті в Україні.