Росія й надалі попри санкції закуповує у ЄС товари для військової техніки

ЗМІ
Вид на Кремль, Москва, Росія. AP

Попри санкції Росія за перші дев'ять місяців минулого року імпортувала з ЄС товари для військової техніки майже 450 мільйонів євро. Решту РФ в основному імпортувала через треті країни.

Про це пише Bloomberg з посиланням на джерела.

Туреччина, Об'єднані Арабські Емірати, Сербія та Китай були серед країн, які брали участь у торгівлі в обхід санкцій ЄС, а також сусідні з Росією держави, включаючи Узбекистан, Казахстан, Киргизстан і Вірменію. Хоча торговельні дані показують, що пряма офіційна торгівля ЄС із Росією впала після початку вторгнення, експорт із блоку до третіх країн різко зріс, щоб повністю заповнити цю прогалину.

Представники Європейської комісії не відразу відповіли на запит про коментар, пише Bloomberg.

Згодом ЄС закликала країни-члени контролювати експорт на тлі війни, яку розвʼязала Росія проти України. Протягом останніх місяців Євросоюз та його союзники зосередили більшу частину своєї роботи із застосування санкцій на переліку пунктів "спільного високого пріоритету". Вони включають десятки частин, компонентів і передових технологій, таких як напівпровідники та електроніка, які були знайдені в ракетах та інших військових системах, що використовуються Росією проти України, або необхідні для їх виробництва.

Дії блоку щодо забезпечення виконання санкцій включали експортні обмеження для компаній у третіх країнах, а також дипломатичні контакти з цими країнами з проханням обмежити реекспорт до Росії. ЄС також взяв на себе повноваження, які дозволять йому забороняти експорт санкційних товарів до імпортерів в найбільш кричущих випадках.